Skocz do zawartości

Czy Honda Shadow nie jest za duża dla kobiety :)


suseł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

suseł - moja żona celyna z forum

ma shadow 1100 z nią porozmawiaj wszystkie za i przeciw ci powie

wzrost ma tutaj olbrzymie znaczenie

dodam małżonka miała także virago 535

 

pozdr

klaus

Edytowane przez Klaus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1. to dlaczego ma sobie odpuszczać..? motocykl może niezbyt mocny, ale za to 30kg lżejszy od 750. poza tym zwróć uwagę, że kobiety rzadko zabierają pasażerów; szczególnie takie filigranowe :icon_mrgreen:

no i chyba kwestia zasadnicza: nie doradzamy tu w zakresie wyboru motocykla do długodystansowej turystyki w 2 osoby, ale choppera dla drobnej i początkującej na 2 kółkach kobiety

 

Bede trzymal sie swojego zdania jako uzytkownik VT600 od 3 lat.

Nie twierdze, ze jest zly. Jest bardzo dobry ale 750 jest lepsza... mocniejsza, lepiej sie ja prowadzi, mniej odczywasz nierownosci drogi (np w Warszawie) i jest nowoczesniejsza a tak samo niezawodna. Moze nie doradzamy tutaj do dlugiej turystyki we dwoje ale jak sie kupuje motocykl to trzeba myslec o wszystkim. I jak kolezanka zechce jednak pojechac te 400 czy 500km we 2 os + bagaze to bedzie klnac jak szewc.

 

ad. 2. a od kiedy ta wyłączność? twoja 600 też jest cruiserem? a 750 black widow też? no! :clap:

Chyba nie zakumales co napisalem... choppery to zupelnie inny rodzaj motocykla. I nijak sie do nich maja cruisery. Chcesz popatrzec na choppery to wlacz Discovery i obejrzyj sobie OCC. To sa choppery.

tak wiec Honda Shadow VT 600 zalicza sie do cruiserow podobnie jak wiekszosc HD itd.

Pozdrawiam.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow 750 dla kobiety takiej, jak Ty? Powinnaś sobie poradzić, choć może Cie czekać mała przeróbka siedzenia, oczywiście w motocyklu :bigrazz: żebyś pewniej się czuła. Musisz się przymierzyć. Virago nie polecam na pierwsze moto - przeciez wcale nie prowadzi się tak rewelacyjnie, w zakrętach się wali. Nic nadzwyczajnego. Shadow 750 prowadzi się pewniej od małej Virago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede trzymal sie swojego zdania jako uzytkownik VT600 od 3 lat.

 

Chyba nie zakumales co napisalem... choppery to zupelnie inny rodzaj motocykla. I nijak sie do nich maja cruisery (...)

 

używasz vt600 od 3 lat... po takim czasie zmieniają się zapatrywania na moc, masę, komfort jazdy i zapotrzebowanie na ww czynniki. autorka wątku będzie zaczynać, łatwiej będzie na lżejszym moto. po 3 latach sobie zmieni, podobnie jak pewnie ty niedługo :icon_rolleyes:

 

no właśnie, nijak się mają choppery do cruiserów:

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_vt_...shadow_2003.php

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_vt_...shadow_1999.php

zasadniczymi różnicami są kształt i głębokość błotników, szerokość i rozmiar kół, kształt kierownicy, zbiornika paliwa, itp. silnik może być ten sam

nie widzisz różnicy? zapoznaj się z genezą obu typów i nie rób ludziom wody z mózgu w oparciu o wiadomości z "very disco" :icon_exclaim:

dobra, dość tej przegadywanki

 

w temacie: IMHO lepsza byłaby 600-tka, ale pewnie poradzisz sobie i z 750 bez dużego problemu. powodzenia i do zobaczenia na trasie :icon_biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam teraz namieszane w glowie :) Jakies przerobki siedzenia itp. Tego bym nie chciala... :biggrin:

Che poprostu kupic dobry motor, na ktorym bede sie dobrze czula przy moich "rozmiarach" :)

Przymierzyć się nie bardzo mam gdzie i jak, bo motorek bedzie sprowadzany z Francji, wiec to jest tak, że mówię znajomym jaki mnie interesuje i taki bedzie mi dostarczony... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Virago 535 pewnie czułabys się pewniej bo to lzejszy i nniejszy motocykl ale poradzisz sobie pewnie równie dobrze z shadow 750 czy nawet 1100. Najlepiej odwiedz kilku dilerów albo komisy, posiedż sobie na kazdym z modeli, próbuj przechylać, sprawdż odległości kieronicy, biegów, hamulca, wysokośc siedzenia - łatwiej Ci będzie wybrac.

Powodzenia i do zobaczenia na trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyć się nie bardzo mam gdzie i jak, bo motorek bedzie sprowadzany z Francji, wiec to jest tak, że mówię znajomym jaki mnie interesuje i taki bedzie mi dostarczony... :)

 

koszalin nie taka wioska, żeby nie znaleźć w jakimś komisie vt600 i 750 do porównania. a przerabianie siodła... IMHO Prałat bez potrzeby straszy :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przerabianie siodła... IMHO Prałat bez potrzeby straszy ;)

jsz

Przeca pisza, że ewentualnie ;) Kobiety mają długie nogi, także pewni będzie spoko, a ja dawno na 750 nie siedziałem ;) W ruchu miejski, czy na parkingu lepiej się dobrze podpierać. Ale to przecież szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Twoja zona Klaus radzi sobie na tej 1100 ;> Bo to juz jest chyba potezna maszyna prawda?

 

Ano fakt... Można w komisach sie poprzymierzać ;)

A co do dlugich nóg to przy takim wzroscie troszke o nie ciezko ;)

Jestem trochę wyższy od Ciebie ;) ale bez przesady. Do Wilda raczej się nie przymierzałem, tylko wsiadłem i tyle. Także nie bój się Shadow, bo to wdzięczna maszyna. Rzeczywiście warto się przymierzyć pod względem dopasowania do biegów, hamulca, ale z tym nie powinnaś mieć problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci pwoiem tak, jezdze Shadow 750 i dla mnie to cudowna maszyna..ale prawda jest taka, ze zanim wsiadlam na ta maszyne, to kilka lat jezdzilam mniejszymy maszynkami....nie mowie ze nie dasz rady...ale jak dla mnie 750 to mocny motocykl....czuje sie ta moc...co nie oznacza, ze nie idzie go ujarzmic ;) ;) :D bo to jest najlepsza frajda...mowie to jako kobieta....mam jakies 166, moze troche wiecej....i wydaje mi sie ze jesli wsiadziesz czy to na 600, czy 750 bedzie Cie czekalo obnizanie siedzenia....ja sama planuje zima obnizac siedzenie, bo czasami nozek brakuje...plus dorobienie jakis gmoli, wszystko dla naszego bezpieczenstwa ;) Motocykl jest ciezki wedlug mnie, ale zawsze sie znajdzie osoba do pomocy...nie przeraza mnie to, kocham ten motocykl i nie zamienilabym go narazie na nic innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam jakies 166, moze troche wiecej....i wydaje mi sie ze jesli wsiadziesz czy to na 600, czy 750 bedzie Cie czekalo obnizanie siedzenia....ja sama planuje zima obnizac siedzenie, bo czasami nozek brakuje...

A jednak... ale to przecież malutki problem, wręcz żaden dla dobrego tapicera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suseł-ko, nie łam się, widziałem filigranowe dziewczyny na potężnych WildStarach i HD.

Bierz jaki Ci się podoba i na jaki Cię stać. To ma być radocha dla Ciebie.

Chociaż z licznych powodów (za mało miejsca żeby je wymieniać) wybrałbym Drag Stara XVS650- dla młodej kobitki Suuuuper. Boskie moto. Zajrzyj na forum Dragów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...