Skocz do zawartości

Oleje Bel Ray


Leon84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

NIE JEST TO KOLEJNY TEMAT = JAKI OLEJ NAJLEPSZY :icon_evil: !! SYNTETYK CZY MINERAL :):):)

 

Ostatnio coraz to więcej słyszy sie o olejach tej firmy.

Sam używam jednego z nich do mojej XJ-tki.

 

W swojej ofercie firma posiada "normalne" oleje do typowych silników np. 4 cyl.

 

Ale... Maja jeszcze oleje do silników w układzie V , do jednocylindrówek ( cross , enduro) oraz oleje do skuterków 4t. i może jesze do innych...

 

 

Czym moga się róznić oleje do V-łek i jednogarowców od oleum do 4 cyl.?

Czy jest to ten sam olej tylo z inna etykietka?

Czy faktycznie maja inny skład , dodatki itp.

 

Co o tym sądzicie?

 

Najczęściej są to 10w40 oraz 20w50

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Olej jest ten sam. Liczy się formuła i klasa lepkości i jakości. Rozróżnienie oleju do quadów, singli, fałek, innych, to tylko chwyt marketingowy dla klientów którzy wolą kupić drożej, ale rzecz dedykowaną konkretnie do ich pojazdu. Czyli wielka ściema. Wsjo.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie byłeś przy opracowywaniu tego oleju itd. ,wiec nie badz taki pewien... Jezeli jakas firma specjalizuje sie w olejach motocyklowych i nazywa je specjalistycznymi, to ja w to wierze, bo niby czemu nie??? Ja stosuje olej bel ray thumper 20w/50 jest napisane, ze ma m.in. specjalna formule lepiej uszczelniajaca tłok/cylinder i coś tam jeszcze, co jest wazne przy duzych singlach enduro. Wole nalac olej dedykowany do danego silnika/typu motocykla niz lac lotosa "bo tacie w bańce zostało" i głosić teorie, że "nic sie nie stało przez milion km".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie tłumacz... Wkładasz wszystkie oleje do jednej" beczki" i w ten sposób zachowujesz się jak prostak, lub cwaniak. Nie zaprzeczam,ze niektóre firmy olejowe robią tak jak piszesz, ale co do tego akurat to mam zaufanie i też sie nie bede tłumaczyl dlaczego...

P.S. Jak chciał autor nie zaczynajmy kolejnej "wojny olejowej", ale takie posty mnie wk..... :icon_mrgreen:

Edytowane przez nitroMCZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie tłumacz... Wkładasz wszystkie oleje do jednej" beczki" i w ten sposób zachowujesz się jak prostak, lub cwaniak. Nie zaprzeczam,ze niektóre firmy olejowe robią tak jak piszesz, ale co do tego akurat to mam zaufanie i też sie nie bede tłumaczyl dlaczego...

 

no to wytłumacz mi dlaczego do np xt660r mam lać oleju na którym jest napisane że "do singli 4t" a do raptora mam lać olej na którym jest napisane że "do ATV" skoro silnik to prawie to samo?

 

 

zresztą - nalej sobie moto-doktora - może uszczelni Ci układ tłok-cylinder :biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to byle było śliskie, może być masło,albo świeze gluty z nosa... na nich nie jest napisanwe do czego są. Moje zdanie jest takie, że olej to coś wiecej(czyli chodzi ododatki do niego) i w wyniku badań sa dobrane tak, żeby w danym typie silnika/motocykla najlepiej olej spełniał swoja rolę. Z uporem (enduro)maniaka będe się trzymał swojej wersji, choć wiem,że niektóre firmy olejowe robią ludzi w ch... , ale nie wszystkie...

konrad1f , czasami "prawie" robi wielka roznice... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie tłumacz... Wkładasz wszystkie oleje do jednej" beczki" i w ten sposób zachowujesz się jak prostak, lub cwaniak. Nie zaprzeczam,ze niektóre firmy olejowe robią tak jak piszesz, ale co do tego akurat to mam zaufanie i też sie nie bede tłumaczyl dlaczego...

P.S. Jak chciał autor nie zaczynajmy kolejnej "wojny olejowej", ale takie posty mnie wk..... :icon_biggrin:

To sie wk*rw. Nikt Ci nie zabrania, ofiaro współczesnego marketingu. Pamiętaj, żeby mocno walić łbem w ściane - podobno pomaga.

Mnie wkur**a lansowanie amerykańskiego stylu życia, czyli stuprocentowe zawierzenie reklamie, bez krzty własnego pomyślunku i koniecznie z niechęcią do posiadania wiedzy fachowej w danej dziedzinie.

 

PS. Podoba mi się przykład z Raptorem i XT ;)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poparcie dla Tomka...

Ludzie... troszke opamietania..

 

 

dzis bylem w sklepie kupic zel do golenia.. juz nie ylko mam z wiaminami, do skory wrzliwej, do wardego zarostu, ale ez dla poszczegolnnych modeli maszynek do golenia...

 

powiedzcie mi jak kosmetyk moze byc uzalezniony od ilosci osrzy w maszynce?!

 

moj kolega robi w jednej ze znanych firm produkujacych szeroko pojete dodatki smakowe.

 

uwierzycie ze najtansze przyprawy niczym sie nie roznia od tych ekskluzywnych reklamowanych w TV? linia produkcyjna jes jedna... tylko w inne opakowania ida, zeby zrobic klase economy i luxury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wytłumacz mi dlaczego do np xt660r mam lać oleju na którym jest napisane że "do singli 4t" a do raptora mam lać olej na którym jest napisane że "do ATV" skoro silnik to prawie to samo?

zresztą - nalej sobie moto-doktora - może uszczelni Ci układ tłok-cylinder :icon_biggrin:

 

tylko wiesz.. nie wiem czy zauważyłeś ale nikt przed Tobą nie podawał podziału na atv i single osobno...

założyciel podał klasy: 4-cyl, single i v-ki i to tyle, nie wiem skąd ten Twój pomysł o osobnej kategorii ATV...

 

co do specjalności oleju to ja osobiście wierzę producentom, że mogą się oleje różnić nieco dodatkami... nie twierdzę że są całkowicie inne, ale przypuszczam, że to nie jest tylko chwyt marketingowy. Według mnie po prostu możliwe jest, że inżyniery myślą i kminią, kminią i myślą i wymyślili, że olej do wolnoobrtowej v-ki powinien mieć nieco inne właściwości od oleju do szlifierki która kręci ponad dwa razy więcej rpm. ;)

 

Według tego co koledzy mówicie można by stwierdzić przecież, że "specjalne" oleje do diesli też są gówno warte, bo to "chwyt marketingowy" przecież a olej to i tak olej ;)

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...