Skocz do zawartości

Twoja pierwsza gleba na moto


bakardi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Na placyku manewrowym Suzuki GN 250 - zatrzymując się podjechałam pod krawężnik, nie miałam wprawy i odpowiedniej bystrości - myk na prawo. Strata: złamana dźwignia hamulca ręcznego.

2. W trasie do Kletna Yamaha XJ 600 - zapomniałam, że mam kufry, podjechałam do ślubnego, który...też miał kufry, a stał na podporządkowanej i czekał na wjazd. Myk w lewo. Strata: ciut upieprzony zaczep kufra.

3. Podczas powrotu z Jeleniej Góry do domu - to samo moto. Ślubny zapomniał, że ma ... kufry, podjechał do mnie i stuknął pod sygnalizacją, gdzie czekałam na zielone. Myk na prawą. Strat żadnych. Co znaczy wprawa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Komar- nawrót dla motocykli terenowych, a jakże ja też tak potrafię zakręcać, brakło mi gazu, przednie koło utopiło się w piachu a ja konkretnie spaliłem nogę na kolanku rury wydechowej

 

2- Komar- szaleńczy pościg za moim tatą jadącym na skuterze (cały byłem happy) :icon_twisted: , tata blokuje tylne koło i w lekkim poślizgu wjeżdża na podwórko. ,,Teraz kolej na mnie" sobie myślę - efekt zablokowane tylne koło w zakręcie, dziura w nodze spowodowana wbiciem klamki, poobdzierane łokcie.

 

3- i znów ten nieszczęsny komar- leśny dukt z lekkimi wybojami, ,,lecę" około 30 km/h, kolega za mną. Jeden podskok, drugi podskok i konkretna gleba na ryj. Jechałem twarzą po piasku około 50 cm, miałem go między zębami a to wszystko stało się tak szybko że nawet rąk nie zdążyłem wystawić, (dlaczego tak się stało?? poodkręcane od drgań nakrętki ośki i wbity w ziemie widelec bez koła oczywiście)

 

4- dzwon na sqcie- bez komentarza :biggrin: koszt prawie 100zł.

 

5-gleba na sqterze, zrobiłem w h** kilometrów tego dnia i okazji do wywrotki było sporo aż tu nagle pod samym garażem zablokowane przednie koło.

 

Teraz jeżdżę mniej awaryjnie, powiedziałbym raczej bardzo powoli, skutki szybkiej i brawurowej jazdy zobaczyłem na moim koledze który emzetką ułamał kawałek betonu ze słupa. Do wszystkiego człowiek dorasta a życie ma się tylko jedno, niestety. :icon_mrgreen:

 

Ej chwila (właśnie załapałem) widzę że co to nie którzy (w tym ja oczywiście :icon_mrgreen: ) rozpisują się na temat wszystkich swoich gleb a autorowi chodziło tylko i wyłącznie o tą pierwszą. Za pomyłkę sam za siebie najmocniej przepraszam :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej chwila (właśnie załapałem) widzę że co to nie którzy (w tym ja oczywiście clap.gif ) rozpisują się na temat wszystkich swoich gleb a autorowi chodziło tylko i wyłącznie o tą pierwszą. Za pomyłkę sam za siebie najmocniej przepraszam wink.gif

 

Nie koniecznie :P możecie pisać ile chcecie, bo się fajniej czyta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Konkretna gleba na sqcie przy jeździe na kole, poobdzierane ręce i kolana.

2. Przejazd przez kota ;)

3. Gleba na DT dość daleko od miejsca zamieszkania - kierownica wbiła mi się w żebra co poskutkowało złamaniem

4. 2 gleba na DT - złamana noga.

 

;) :P :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiegne troche od tematu ;) ale niechce zakładać nowego wątka czy ktoś wie co to jest przeciwskręt ? do czego się go stosuje ? i jak się go robi ?

 

Mnie instruktor zachęcił do zrobienia czegoś takiego i w zasadzie to jest pogłębianie przechyłu moto kiedy wiesz że nie wyrobisz na zakręcie, jedziesz np. w lewo i jeśli uznasz że musisz jeszcze bardziej się złożyć to wykonujesz szybki gest kierownicą w przeciwnym kierunku ( prawym ) i gotowe, ale trzeba to robić z głową, bo jak machniesz za mocno to zaliczysz glebe. Tak to mniej więcej wygląda, ja próbowałem na CBF-ce małej i jakoś to wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiegne troche od tematu :icon_razz: ale niechce zakładać nowego wątka czy ktoś wie co to jest przeciwskręt ? do czego się go stosuje ? i jak się go robi ?

 

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...hl=przeciwskret

 

i wszystko bedzie jasne

 

polecam opcje "szukaj" na forum :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiegne troche od tematu :icon_razz: ale niechce zakładać nowego wątka czy ktoś wie co to jest przeciwskręt ? do czego się go stosuje ? i jak się go robi ?

 

http://forum.motocyklistow.pl/Podstawy-kto...edzy-t3849.html

 

 

Gleby jako tako nie było, ale:

1. W zamierzchłych czasach JAWA 350, wielokrotnie się glebnęła, bo... stawiana byle gdzie, byle na czym.

Najbardziej ucierpiał kask, bo był zawsze wieszany na tylnym kierunkowskazu i moto przygniatało za kazdym razem, że aż skorupa kasku zrobiła miękka,elastyczna.

I tak myślę, że chyba jedna kask był za ciężki i przewracało się moto... hahaha

 

2. XJ 600 - rok temu... stanąłem przed bramą wjazdową, pod katem do krawężnika stanąłem, gdzie już koło przednie wywierało niewielki nacisk... i... siedziałem siedziałem... moto przechylało się, przechylało się... ku ziemi i...

zanim mózg przetworzył prawidłowo boćce z zewnatrz, motocykl ... łubudubu :icon_mrgreen: ale na szczęście nie było nawet najmniejszej ryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza gleba na mz szkoleniowej... bralem zakret uznalem ze sie nie zmieszcze i zachamowalem za ostro.. ale to prawie parkingowa byla...

 

pierwsza na wlasnym sprzecie na wlasne zyczenie, nie zrobilem dobrego przegladu - pierwsza jadza po zimie... wyjazd z zakretu gosc przezdemna hamuje przed przejsciem, ja rowniez cisne hamulce a tu nic, cisne mocniej i heble zlapaly, ale nie puscily (pozniej sie okazalo ze zapieczone klocki byly) .... potem juz lezalem i patrzalem jak moto leci w samochod przedemna i plastiki polamane po asfalcie... skrecony kciuk

 

druga gleba na piasku - tez na wlasne zyczenie za skrzyzowaniem bylo zwezenie bo roboty uliczne ja sie przeciskalem prawa strona bo auta na czerwonym, auta ruszyly a nie mialem sie gdzie wcisnac juz, to hamuje... zlapalem lekki uslizg z przodu i znioslo mnie w dziure w jezdni, przednie kolo odbilo i gleba... skrecony nadgarstek

 

obie gleby przy bardzo malej predkosci dlatego bez wiekszych obrazen dla mnie...moto tez tylko kosmetyka

 

co do techniki upadanie to chyba nie ma takiej.... w obydwu przypadkach to byl ulamek sekundy... zanim do mnie dotarlo co sie stalo juz lezalem na ziemi... w wogole za kazdym razem upadalem na lewa strone, a poszkodowana byla prawa reka :icon_mrgreen:

Edytowane przez popek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Motorynka - za szybko w zakrecie, wynioslo mnie na kraweznik lot przez kierownice

2. Wueska zatanczyla na piaszczystej drodze (polnej) i gleba

3. MZ-ka na kursie, piach na osemce i patrz wyzej

4. Jawa 350 hamowanie tylem na poboczu i patrz wyzej

5. CBR 600 F4 '99 jazda w deszczu, zaparowany kask auto przedemna zahamowalo, ja tez - przodem i za mocno - gleba

6. Moto to co w pkt. 5, auto zajezdza droge, ja ostro hamuje i pech chce, ze trafiam na znak poziomy i lapie uslizg przodu - gleba

7. Moto j.w. trenuje zakrety, konczy sie tylna opona w zlozeniu - gleba przy 140 km/h

8. Transalp 650, na Slowacji po 700 km w upale pomylilem droge, zawrocilem i nie wyrobilem sie na skrecie w prawo, zlapalem zwirek na poboczu i... gleba

9. Moto j.w. jechalem lajtowo do pracy i pani szanowna w BMW nie zauwazyla mnie wyjezdzajac ze stacji paliw - dzwon

 

Mam nadzieje, ze jak kupie nastepne moto to nie bede mial juz nic do dodania w kwestii tego tematu :) . Gleb parkingowych na TA nie wymienialem - bylo ich 6.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...