Skocz do zawartości

Zakuwanie łańcucha rozrządu


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale może gpa nie zna tego silnika … i sądził ze podobnie jak w jego ttr da się tak wyjąć łańcuszek czy np. w innej rzędówce gdzie rozrząd jest po którejś stronie silnika a nie jak w gs-e na środku …

 

Ja wymieniałem teraz napęd w ttr i tez sam zakuwałem łańcuch na początku chciałem na moto ale zaniechałem tego i najpierw ładnie zaklepałem potem zdjąłem wahacz itp. … wiec nie wiem może jak ktoś ma wprawę to w 2 osoby da rade jedna z jednej strony młotkiem „kontruje” a 2 delikatnie zaklepuje … ale ja bym wolał w serwisie- urządzeniem do tego, dla własnego komfortu psychicznego ze będzie na pewno dobrze

Edytowane przez loko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DR łancuszek jest oczywiscie po prawej stronie, ale nie wiem czy gra warta swieczki bo do rozebrania jest sporo z prawej strony. W pracy mam warunki ale jesli bedzie trzeba to pozycze ta zakuwarke, ew kupi sie taką

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Dudek jak zwykle pomocny jak cholera.

A w czym mam Ci pomóc ? chcesz na nocnik ?

Paweł napisał podjedź to ogarnie Twojego sprzęta a Ty w zamian zrobisz dla niego to czego się nauczyłeś.

Zrozumiałeś teraz ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym mam Ci pomóc ? chcesz na nocnik ?

Paweł napisał podjedź to ogarnie Twojego sprzęta a Ty w zamian zrobisz dla niego to czego się nauczyłeś.

Zrozumiałeś teraz ?

 

Zrozumiałem lepiej niz Ci sie wydaje, tylko ze nie odpisałes niczego konkretnego na pytanie w temacie, a ja pytałem czy zakuć mozna mloteczkiem czy konieczna jest zakuwarka.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże jak ty mnie czasem załamujesz... Jak rozkuć stary?? Po prostu przeciąć... No chyba że chcesz sprzedac na allegro.

A zakuć można nawet małym młoteczkiem.

Damian już wcześniej napisał to dlaczego mam po nim powtarzać?

Mam Ci napisać którą ręką trzymam młotek ? ja lewą a Ty?

Sprawa jest bardzo prosta tylko nie używaj za dużego młotka. Jak pomyślisz to możesz to zrobić sam chociaż trzecia ręka przyspieszy sprawę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajno, teraz moge Ci podziekowac za konkretną, aczkolwiek jak zwykle nie pozbawioną lekko jadowitego zabarwienia, odpowiedz. Pytam bo nauczyłem sie ze im wiecej opinii, tym bardziej jest z czego wybierac.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można młotkiem i młoteczkiem, musisz je mieć dwa, jeden większy, drugi mniejszy - dla zaawansowanych w takich sprawach. Dla mniej wprawnych proponowałbym zakuwarkę, żeby nie popsuć czegos przypadkiem i mieć pewność roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
jak zakuwać żeby nie zniszczyć.

 

Oddać do warsztatu.

 

 

PS. Zakuwa się najprostszymi metodami. Jedyna rzecz jaką trzeba spełnić to DOŚWIADCZENIE. Jeśli go nie masz, to nie pomoże Ci ani mega-hiper wypasiony młotek, ani zakuwarka skradziona przez CBŚ z NASA.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddać do warsztatu.

PS. Zakuwa się najprostszymi metodami. Jedyna rzecz jaką trzeba spełnić to DOŚWIADCZENIE. Jeśli go nie masz, to nie pomoże Ci ani mega-hiper wypasiony młotek, ani zakuwarka skradziona przez CBŚ z NASA.

pzdr

 

To sobie kupie 15 zakuwek i bede 15 razy probował, a to DOŚWIADCZENIE to gdzies sie kupuje czy co? Chyba sie zdobywa, wiec jakos musze je zdobyc.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie kupie 15 zakuwek i bede 15 razy probował, a to DOŚWIADCZENIE to gdzies sie kupuje czy co? Chyba sie zdobywa, wiec jakos musze je zdobyc.

Witam! Jezeli chcez zostać mechanikiem, to jesteś na dobrej drodze. A na Twoje pytanie sam sobie odpowiedziałeś na początku zdania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde

 

greedo zadał pytanie jak zakuć łańcuszek a właściciele warsztatów mają jedną odpowiedz - oddaj do nas!!

 

ludzie Wy macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem? On pyta jak samodzielnie zakuć łańcuszek a Wy piszecie zupełnie obok tematu.

Edytowane przez qpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kupujesz, w warsztacie!!

 

Mam złe doświadczenia z warsztatami, bo nikt tak jak ja nie zajmie sie moim ukochanym motocyklem, tym bardziej że jakieś mikro obycie już mam.

 

Kurde

 

greedo zadał pytanie jak zakuć łańcuszek a właściciele warsztatów mają jedną odpowiedz - oddaj do nas!!

 

ludzie Wy macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem? On pyta jak samodzielnie zakuć łańcuszek a Wy piszecie zupełnie obok tematu.

 

 

Zaraz dostaniesz kolejne 30% za obraze MAJESTATU ;)

 

Dominik, ja wiem ze prościej oddać do warsztatu, ale o ile sam sobie gniazd zaworów nie przefrezuje i nie dotre precyzyjnie zaworów, o tyle łańcuszek moge wymienić sobie sam bo ręce mam takie same jak Wy, doświadczeni, wyczucie w pukaniu młotkiem też już jakieś mam. Wiele rzeczy robiłem 1 raz i wychodziły mi dobrze, głównie dzieki postom np Adama M. czy radom Pawła (na żywo;) ) wiec wystarczy że ktoś mi opisze jak to zrobić a ZAPEWNE to zrozumiem.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jest tak, ze pierwszy raz zakucie łańcuszka rozrządu powinno się robić pod okiem doświadczonego mechanika. Przecież jak rozepniesz stary łańcuch to (zawyczaj) rozjedzie Ci się cały rozrząd... Więc wymiana łańcuszka rozrządu nie wiąże się jedynie z przeciągnięciem nowego pod zębatką na wale (co też czasami nie należy do prostych czynności) a potem jeszcze trzeba wszystko odpowiednio ustawić.

 

A zatem - jeśli nie wiesz jak ustawić rozrząd (i nie masz serwisówki aby sobie zobaczyć) to lepiej nie eksperymentować... Szkoda silnika co byś mu krzywdę zrobił. Nie wspomnę o pomyśle zakuwania łańcuszka rozrządu za pomocą młotka... Nie od parady wymyślono przyrząd do zakuwania łańcuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnę o pomyśle zakuwania łańcuszka rozrządu za pomocą młotka... Nie od parady wymyślono przyrząd do zakuwania łańcuchów.

tu chyba możesz się zdziwić... bo większość warsztatów w ten właśnie sposób zakuwa rozrządy.

ja tam popieram Greedo. :)

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...