Skocz do zawartości

Kombinezony przeciwdeszczowe


Rekomendowane odpowiedzi

akurat tu nie masz się do przejmować, kondomy mają rozmiary i wymiary worków na śmieci albo inne ziemniaki: z grubsza wybierasz co tam na twój wzrost (xl, xxl, itp) i kupujesz ;>

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie nad el nino i to wlesnie o tym mowilem, ze chce kupic z netu, ale z tego co czytam wyglada na to, ze Spada 407 jest "nastepca" 406'tki ktora byla bardzo dobrym kombi (ride best buy) i jest o polowe tansza. Jesli ktos uzywa tego kombi, prosze o jakas opinie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
odświeżam trochę temacik ..

 

Proof Splash -> z Louis-a

 

wygląda zachęcająco .. ma ktoś doświadczenia z nim ?

 

 

zakupiłem coś takiego:

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=23281

 

i jestem bardzo zadowolony (trochę tańszy od podanego przez Ciebie w linku, ale jakościowo zapewne to samo), polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także muszę kupić jakąś dobrą przeciwdeszczówkę

przez ostatnie dwa sezony używałem wspomnianej wcześniej z lidla ale to kupa, przy dłuższym deszczu leci po jajkach

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt przeciwdeszczówka to mimo wszystko bardzo ważna sprawa. Podczas wyprawy do Brna tegorocznej bez niej byłoby masakrycznie niemiło!.

Od Wrocka pompowało aż do granicy.

 

Miałem Luisa jednoczęściowego, ortalionowego. Generalnie nie było tragedii.... przemókł troszkę jedynie w zgięciu (tam gdzie człowiek na pół się składa ;-) a tak dał radę. Rady nie dały buty... do kostek wody :icon_razz:. Nie miałem pokrowców na buty... ani nawet reklamówki.

Aha, w sytuacji awaryjnej pod przemakające rękawiczki warto założyć plastikowe rękawiczki spotykane na stacjach benzynowych. Rewelacja.

 

Zakupiłem jednak Helda - dwuczęściowego, ale jeszcze nie testowałem. Jeżdżę cały czas... więc jak będzie okazja do testów to coś nasmaruję.

 

Jedno jest pewne... lepszy gorszy niż żaden. W ostateczności może być wieeeeeeeelki worek na śmieci pod kurkę ;-)....

Edytowane przez Szpadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem tą z louisa co Marcin2 i jestem bardzo zadowolony. Myślę, że jeśli nie jarasz się jazdą w deszczu i jest ona dla Ciebie po prostu "musem" to śmiało takie kombi starczy :D

 

Etam, worek pod kurtkę do głupota. I tak Ci wszystko nasiąka, jest ciężki i zimne. Jak już coś to lepiej by było worek na kurtkę :icon_razz:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

czołem,

 

zasugerujcie jaki przecideszczowy i wiatroszczelny kondon (nakładany na ciuchy motocyklowe) kupić na naprawdę długie jazdy w deszczu? ciuchy mam w miarę, ale jadąc w taką wyprawę jaką planuję (do i po UK) ryzykuję być może jazdę całymi dniami w ulewach z prędkością autostradową, dlatego potrzebuje coś, co zda egzamin w takich warunkach, czy opłaca się wyrzucać więcej sianka, czy wystarczy coś za 50-80PLN i jak z rozmiarówką żeby spokojnie zakładać go na kurtke i spodnie z ochraniaczami..

 

wielkie dzięki z góry za posty

 

pozdro i żółwik

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sprzedaje takie oto kombinezony

 

http://www.allegro.pl/item562581781_kombin...deszczowka.html

 

szału nie ma ale dają rade. Używam na quada i nie mam wiekszych zastrzeżeń. aha, cena jest mocno atrakcyjna :)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Polecam Wintex DG C 300AW, dostepny w motosprzet.pl

Sprawdzony w zeszlym roku w Norwegii - 3 dni nieustannego ulewnego deszczu i ani kropli w srodku, wytrzymaly, latwo sie zaklada i zdejmuje, wykonany z solidnego materialu. Niestety relatywnie sporo miejsca zajmuje w bagazu, wtedy kiedy nie jest uzywany. Cena okolo 220 PLN.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Noszę się z zamiarem kupna kombinezonu przeciwdeszczowego.

W związku z powyższym pytanie - który z dostępnych na rynku będzie najlepszy?

Jeśli chodzi o moje wymagania:

- najlepiej dwuczęściowy, chyba, że ktoś znajdzie argumenty przemawiające za jednoczęściowym,

- oczywiście ma być przeciwdeszczowy (chodzi o to by nie przeciekał po całodziennej jeździe),

- kieszenie zewnętrzne i/lub wewnętrzne,

- no i najlepiej by było, by nie wpływał na komfort jazdy jeśli chodzi o temperaturę pod kombinezonem (żeby zakładając go na normalne motocyklowe ciuchy nie blokował cyrkulacji powietrza) - jest to możliwe w ogóle?

 

Rozpiętość cenowa jest spora z tego co widzę: Są Roleffy i Difi za 200 PLN po Scotty za 1200 PLN. Te ostatnie odpadają w przedbiegach. Chodzi o to by wyrobić się w kasie do 200-250PLN.

Jakie są wasze spostrzeżenia, które polecacie a które są do bani?

 

Dzięki z góry za rady i propozycje.

Pozdr

 

EDIT: Sorry za śmiecia... Nie wiem dlaczego wcześniej nie udało mi się znaleźć tego tematu...

Edytowane przez zooq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...