Skocz do zawartości

Rdza w baku POMOCY !


loluch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy jednośladów!

 

Niedawno zakupiłem swoją wymarzona Honde Cb-1 wszystko w niej jest ok, prócz jednego zardzewiały bak :flesje: (od środka).

Niby nie problem a juz wyladowałem na czyszczeniu gazników..

 

Usuwałem rdze z baku fosolem i machaniem podkładkami ,pozniej zalałem benz, no ale problem powrócił po niecałym miesiacu. Teraz robiłem to samo z tym, ze zabezpieczyłem od srodka zbiornik farba corr-aktive i tu kolejna i to wielka porazka.Nie wiem kto w ogóle wymyslił ten sposób wyczytałem gdzies na forum i tak zrobiłem a tu zonk- farba niby nie zmywalna przez benzyne i tym podobne a w baku juz benzyna ma kolor czerwony a farba znika..

 

Jezeli ktos z was spotkał sie z tym problemem i skutecznie sie z nim uporał niech mi poda przepis na sukces bo pogoda piekna a ja siedze w garazu :cool:

 

Bede wdzieczny za kazda informacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem rdzę, to nasypałem do baku troche przesianego piasku i kreciłem nim na wszystkie strony, żeby się dokładnie oczyścił a póżniej pamiętaj po prostu,żeby mieć dużo paliwa w baku, to bedzie dobrze.. Możesz też założyć dodatkowy filterek paliwa, ktory kosztuje pare złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie za mało machałeś bakiem, do śrubek i podkładek trzeba jeszcze zalać z 0,5L nafty, miąchać z 5-6 godzin bez przerwy i będzie dobrze. Potem pozostaje mieć zawsze trochę benzynki w baku :icon_twisted:

Edytowane przez Lukass102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Udać się na auto-złom

2. Wziąć od gościa starą hartowaną szybę boczną od malucha (albo ze cztery, i tak nie mają co z nimi robić)

3. Włożyć to do papierowego, grubego worka (50l)

4. Potłuc

5. Wsypać do baku

„Szkiełkować” do skutku z dodatkiem nafty (dopóki nie pozbędziesz się całej korozji problem będzie powracał)

6. Dokładnie wypłukać benzyną (kilka płukań)

7. Niczym nie maluj

8. Tankuj do pełna, od czasu do czasu „zabełtaj”

9. No i oczywiście filtr paliwa!

Motocykl prawdopodobnie długo stał bez paliwa no i zardzewiał.

Albo……………… od razu kup inny bak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POR 15 warty jest swojej ceny. Kosztuje co prawda w warunkach polskich drogo, ale zawiera ( w zestawie do zbiornika ) 2 rodzaje srodkow chemicznych czyszczacych zbiornik ze szlamow i rdzy i zabezpieczajacych wnetrze przed powtornym zardzewieniem i wlasciwy srodek zabezpieczajacy zbiornik przed wszelkimi wplywami zewnetrznymi w przyszlosci.

Ten srodek ma konsystencje farby, ale po wyschnieciu wytrzymalosc stali, mnie w kazdym razie nie udalo sie przeciac nozyczkami sklejonego PORem materialu.

Uzylem go w zbiorniku mojej BSA z dobrym skutkiem, ale nie jest to motocykl, ktorego sie wkrotce pozbede wiec $40 nie bylo tu duzym wydatkiem ( przecietna cena zardzewialego baku to $ 200, dobrego $500 ).

Sadze ze srodki polskie sa inne ale nie sa gorsze, trzeba po prostu wybrac cos co ma sprawdzona, dobra opinie i uzyc dokladnie wg instrukcji.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ten sam problem ale już sie tego pozbyłem problemu moja recepta jest prosta i tania. Najlepszy według mnie jest Grysik do akwarium (kamyczki) wsypać z 5 garści nalać nafty lub jak kto woli wody tylko trzeba puźniej dobrze wysuszyć mieszać z godzine z przerwami płukać go kilkanbaście razy i powinno pomuc:) mojemu baku pomogło POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlum roku pisalem o tym dosyc szeroko a nawet zapodalem caly artykół jak to zrobic. jak uda mi sie znalesc ten skan to zapodma raz jeszcze.

 

tak jak napisano, szyba "sekurit", potłuc jak najdrobniej, wsypac, pozatykac wszystkie wloty i wyloty, siatka do mocowania bagazu czy tam kasku, taka motocyklowa, przypinasz bak do betoniarki "gruszki" właczaszi co jakis czas zmieniasz pozycje. czym dluzej tym lepiej.

 

nastepnie szukasz dystrybutora firmy 3M. oni maja specjalny zestaw do renowacji zbiorników paliwa.

 

jak przeszukasz archiwum to moze trafisz. tam sa dokladne nazwy itd

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...