Skocz do zawartości

Jakie buty na lato?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jakie buty polecacie na lato, żeby stopy się nie pociły? Patrzyłem na Probiker'y, ale te "szmaciaki" jakoś nie napawają mnie zaufaniem. Nie chcę wydać zbyt dużej sumy, bo jak na razie to motocykl pochłania całe oszczędności.

 

Co do opcji "szukaj" (bo pewnie ktos mi o niej napisze) to albo tematy są o butach za kwotę 700zł, albo są linki do aukcji, których dawno nie ma.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę cały czas w tych samych, daytona road star gtx: trudno, jak jest gorąco to i mnie takoż. ale jakoś nie widzę za bardzo możliwości zmiany - niejeden raz wyjeżdżałem przy doskonałej pogodzie, a wracałem w/ przez burze, ulewy i grad. co wtedy? czasami kilkaset km od domu?

membrana w pewnym stopniu łagodzi skutki gorąca, w każdym razie lepiej niż ta w kombinezonie :/

inna sprawa, że jeśli o mnie chodzi to nie kręcę się moto po mieście: wtedy pewnie poszukałbym czegoś przewiewnego, byle z wysoka cholewą

IMHO szkoda kasy na 2 pary butów, jeśli i tak motocykl pochłania oszczędności: lepiej kupić jedne a dobre

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja głównie poruszam się po mieście i ewentualnie w trasy 100 lub 300km. Zdarza mi się śmigać moto na uczelnie i nie widzę się jakoś siedzącego w takich porządnych motocyklowych butach ileś godzin. Nie wiem jak znaleźć kompromis pomiędzy bezpieczeństwem a komfortem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo go nieznajdziesz!

 

Tak jak napisal Jeszua. Lepiej kupic jedna a porzedna rzecz niz dwie g***iane.

 

Polecam Ci rowniez Daytone - najwyzsza jakosc.

 

:icon_rolleyes:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kompromis

 

Sidi Vertigo Corsa Air , są też zwykłe vertigo w wersji Air.

 

lub z tańszych

 

Probiker Race Air

 

Wszystkie te modele mają perforowaną skórę, nie jeździłem w nich, ale myślę, że to może być jakiś kompromis

Edytowane przez Miklas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...daytona jest ok, zamiast road star gtx (gtx czyli z membraną, są tańsze wersje bez membrany) można zakupić np. journey gtx - sa niższe, więc na lato lepsze, wystarczająco wysokie jednak, aby nie przeciekały w deszczu... Cena między 500 a 650 - zależy czy membrana czy bez.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu jestem nowy.. ale nie jestem motocyklistą od dzisiaj. Właśnie jeżeli chodzi o buty to może ktoś ma propozycje na upalne dni na dojazdy do pracy i jakies śmiganie po mieście tj zakupy itp z szybkościami miejskimi. Mam jakies wysokie buty i w trasy sie nadają. Dojazd na zlot czy na wyjazd da sie przeżyć i tak zabieram jakies trampki na zmiane. Ale jazda po mieście spacer czy w ogóle przejście w upal w nich kawałek to mordęga. :icon_razz:

 

pozdrawiam

Edytowane przez Matiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Probiker Race Air, ale to wysokie i raczej niewygodne buty do chodzenia. Myślałem o takich niskich typu:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....products_id=398

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....products_id=113

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....products_id=110

Ale nie wiem, czy takie obuwie spełni rolę ochrony stóp.

Mówicie żeby kupić jedne a lepsze, ale takie Race Air nie nadają się na uczelnie, żeby potem trochę w nich przejść i siedzieć. To pozostanie mi śmiganie do szkoły w adidaskach za kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

któreś z tym powinny spełnić zadanie pomykania po mieście, tak na mój gust. wybrałbym chyba takie, które będą miały jakieś solidniejsze wzmocnienia cholewki

i tak każde z nich będą lepsze niż adidaski :notworthy:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probikery na ta podoge daja rade..przy drobnym szlifie tez daly rade.. mogl bym je nawet polecic gdyby nie fakt ze po pol roku uzytkowania rozkleily sie przy podeszwie , a raczej material sie rozerwal i wyglada jak rozklejone... mozna to jakos zreperowac ale... na deszcz buty sie nie nadaja.... w trasie przy predkosciach od 140 czuc ze wieje po stopie.... ale czego chciec od butow za 80 pln... to "adidaski" w promocji sa drozsze :clap:

 

acha..buty wygladaja tragicznie przy ubranych spodniach skorzanych - to jak ubrac trampki do garnituru.. jesli chodzi o wizulany aspekt to nadaja sie tylko do texow ewentualnie jeansow (ale nie takich zwyklych :bigrazz: ).... mysle ze to dobra alternatywa dla butow wysokich drogich itd...ale tylko na jednorazowe wypady o ktorych mowa wyzej..do systematycznej jazdy zdecydowanie odradzam takie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie obejdzie się bez kupienia dwóch par. Jedne do śmigania a drugie na typowe dojazdy - szkoła, trening, kumpel. Jak Wy jeździcie ubrani, jeśli jedziecie powiedzmy 10km po mieście a potem Macie sie obejść kilka godzin bez motocykla? Strasznie wszyscy na forum krytykują jazdę w dżinach, czy to aż tak wielkie "przestępstwo"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy jeździcie ubrani, jeśli jedziecie powiedzmy 10km po mieście a potem Macie sie obejść kilka godzin bez motocykla? Strasznie wszyscy na forum krytykują jazdę w dżinach, czy to aż tak wielkie "przestępstwo"?

 

Trochę już o tym było... :clap:

Przestępstwo to nie jest, ale w mojej opinii przekracza lekko granicę pomiędzy ryzykiem a ryzykanctwem. Ale to już sam sobie musisz ocenić. A w ogóle to dżiny są OK, byle motocyklowe, czyli Motto - przynajmniej ja tak sobie radzę. Do tego siatkowa kurtka Utiki i... kilka gajerów w szafie w pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

witam,

podepne sie pod temat, przerobilem ostatnio perforowane buty rebelhorna model lap, ale nie spełnily moich oczekiwań (nadal bylo mi w nich cieplo) wiec je sprzedalem i nadal borykam sie z kupnem nowych butow. Wpadly mi gdzies na allegro w oko buty

ALPINESTARS AIR PLUS GORE-TEX XCR

i co Wy na to? Czy ktoś w nich jeździł, jakieś opinie może ?

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gore na lato, raczej nie. Kup wojskowe plastikowe wkładki do butów:

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=wojskowe+wk%C5%82adki+do+but%C3%B3w&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-uni-1-3-0807

 

i skarpety z wełny lub ze sporą domieszką wełny merinosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no procz tych air plusow zastanawiam sie jeszcze nad:

Alpinestars S-MX 6 Wentylowane (perforowane)

 

no ale jakos zrazony jestem co do tej perforacji po tych rebelhornach, bo jesli dalej ma mi sie grzac stopa, to juz wole kupic air plusy, ktore maja jakas tam niby membrane, a chociaz w jakims niespodziewanym deszczu przetrzymaja 10min dluzej ;)

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...