Skocz do zawartości

Czy Bandzior 600


Rekomendowane odpowiedzi

jest nieco przyciężkawy ale jesli jestes większy niz ja (czytaj 60 kg) to nie powiennno Ci to przeszkadzać, jakimś demonem prędkości tez nie jest mocy ma raczej w sam raz, oczywiscie jak na pierwszy motocykl lepiej nadaja sie inne ....ale wydaje mi sie ze bandit tez uszedł by w tłumie :) pozostaje tylko kwestia "bezpieczników" i brawury

Edytowane przez Szczota

etz250 -> B6 -> SV650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nieco przyciężkawy ale jesli jestes większy niz ja (czytaj 60 kg) to nie powiennno Ci to przeszkadzać, jakimś demonem prędkości tez nie jest mocy ma raczej w sam raz, oczywiscie jak na pierwszy motocykl lepiej nadaja sie inne ....ale wydaje mi sie ze bandit tez uszedł by w tłumie :) pozostaje tylko kwestia "bezpieczników" i brawury

 

No ja to 182 cm wzrostu i gdzie ok 88 kg i jak nadaje sie na bandziora 600? Bo alternatywa jest Honda cb 500. I co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy motocykl to raczej lepiej CB 500 , nauczysz sie manewrować , przyzwyczaisz do jazdy w perspektywie dwóch kółek , a Bandzior choć nie taki mocny swoje już potrafi...

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=71082&st=0

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=66649&st=0

to tak na szybko: zwracam uwagę, że ten sam temat przewija się co kilka dni. niedawno (przed padem forum... może w marcu..?) był duży wątek nt zakupu bandita do nauki jazdy. skorzystaj z opcji "szukaj" i będziesz wiedział

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam za pytanie do tak szcownego grona od zoltodzioba zupelnego.

Czy bandzior 600 to dobry pomysl na pierwszy motor?

Wiecie jak jest chcialbym i sie boje (;

pozdrawiam

 

Odpisałem Ci w powitalni :)

ale moge jeszcze raz Bandziorek jest o.k :notworthy:

trochę rozwagi na poczatek, a zapas mocy sie przyda

cały czas mam nadzieje ze kiedyś juz coś tam ujeżdzałes, wiec B6 Cię nie przestraszy.

zapraszam na subforym banditowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sie przesiadłem z 125 na bandita 600 to myślałem, że to rakieta. Ale jak masz 35 lat to bezsęsem byłoby kupowanie 500 po to zeby sprzedac za rok i kupować 600, chyba że lubisz zmiany.. Jeśli jestes odpowiedzialny to poradzisz sobie i z wiekszym ale na mniejszych szybciej zdobywa się nowe umiejętności bo nie musisz sie bać nim jechac.

Pozdrawiam

Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę rozwagi na poczatek, a zapas mocy sie przyda

 

:flesje:

uwielbiam takich "doradzaczy". z tej wypowiedzi można wysnuć wniosek, że jeśli ktoś jest statecznym 70-latkiem bez skłonności do szaleństw (co wynika w dużym stopniu z wieku) - może od razu zaczynać jazdę od hayabusy czy innego zx12 :icon_rolleyes:

 

powtórzę to samo, co napisałem w wątku o przesiadce na enduro i kilku innych: panowie, zazwyczaj polecacie sprzęty, które dla was są drugimi na ścieżce motocyklowego doświadczenia. ile taka porada jest warta? poza tym niedawno był identyczny temat (również pytanie o bandita), i może warto go przeczytać, zamiast znów bić pianę; a i w pozostałych pojawiały się głosy rozsądku mówiące, że lepiej nauczyć się jeździć na czymś nieco słabszym, a potem szkolić w panowaniu nad nadmiarem mocy pod prawym nadgarstkiem - niż (często boleśnie) próbować uczyć się obu rzeczy jednocześnie

 

bandit jest motocyklem stosunkowo ciężkim i dość mocnym: 200kg suchej masy + 86KM nie bardzo nadają się na naukę jazdy. po co masz walczyć z motocyklem, skoro na lżejszym możesz cieszyć się jazdą?

a opowieści o brakowaniu mocy po 2 miesiącach możesz spokojnie między bajki włożyć. jak już ktoś (nie mogę teraz znaleźć kto, ale niedawno było) zauważył na tym forum: jakoś nie widać wysypu "polskich rossich" na torach, którym 50KM po 2 m-cach zabrakło :lalag:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bandzior 600 to dobry pomysl na pierwszy motor?

Nie najlepszy. Człowiek rozwija się drogą ewolucji, a nie rewolucji.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. Wiec chyba bede szukal jednak cb 500. I sorry ze poruszylem temat, ktory juz byl na forum.

Mysle, że mozna go zamknąć.

POzdro dla wszystkich

 

nie przepraszaj, bo nie ma specjalnie za co :lalag: tematy się powtarzają: teraz skorzystaj z wyszukiwarki i poczytaj jeszcze więcej na temat tego czym warto zacząć jeździć

i... pamiętaj, że to są wskazówki - nie polecenia. taka np. xj600 ze swoimi 60KM wprawdzie różni się na plus od 500ccm, ale nadal pozostaje motocyklem którym trudno się "przykryć" przy zbyt mocnym odwinięciu manetki. a jednocześnie jest większa (gdybyś uznał, że na cb500 czujesz się niedoceniany przez koleżanki) i pewnie "na dłużej starczy" w kwestii możliwości jazdy :icon_rolleyes:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka np. xj600 ze swoimi 60KM wprawdzie różni się na plus od 500ccm, ale nadal pozostaje motocyklem którym trudno się "przykryć" przy zbyt mocnym odwinięciu manetki.

Powiedzialbym ze jest to wrecz niemozliwe :), chyba ze by strzelic ze sprzegla

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz bandita i sie nie cackaj. Cb 500 ma 5 sekund do 100 wiec jak odkrecisz za ostro to tak samo przywalisz w cos jak na bandicie. A bandit na pewno bedzie lepszym wyborem przy twojej masie i wzroscie, cb ma slaba tylna zawieche i jakiekolwiek dluzsze wypady w 2 osoby moim zdaniem odpadaja.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...