Skocz do zawartości

Ranking Opon sportowo turystycznych


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam założone do swojej VT700, Avony Venom-X jednak nie powiem Wam jak się na nich jeździ, bo wyjadę dopiero po zdaniu prawka, czyli końcówka lipca :banghead:

Widzę, że na początku tego wątku Avony zostały w tyle za bardziej znanymi gumami, ale miałem ograniczony budżet a wolałem nie inwestować, w jakieś Kendy, czy Haidenau... mam nadzieję, że mnie nie zawiodą :banghead:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale powiedz mi jeszcze co wniósł Twój post do dyskusji? Co z tego, że założyłeś sobie jakieś opony i dzielisz się z nami opiniami o.. no właśnie o czym? Nic to nie da potencjalnemu nabywcy. Załóż, zrób parę tysięcy, oceń i napisz a tak to post wg mnie do usunięcia...

Edytowane przez foks

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden pies, jedna firma....

 

To, ze Pirelli jest wlascicielem Metzelera niekoniecznie swiadczy o tym, ze gumy sa takie same.

 

:icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla tych co jeżdzili już na różnych oponach. Dla mnie istnieje tylko jedno kryterium doboru gum - TRWAŁOŚĆ. I biorąc TYLKO ten czynnik pod uwagę którą oponę z turystycznych najlepiej byście doradzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż, zrób parę tysięcy, oceń i napisz a tak to post wg mnie do usunięcia...

To go usuń :P

 

A poza tym przejrzyj cały wątek od początku i zerknij ile jest postów nic nie wnoszących do dyskusji (podobnie jak Twój powyżej), siedzę właśnie sam w domu i nie mam z kim pogadać, więc sobie chciałem popitolić troszkę na forum... możesz mi nie odbierać , tej przyjemności? :D

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla tych co jeżdzili już na różnych oponach. Dla mnie istnieje tylko jedno kryterium doboru gum - TRWAŁOŚĆ. I biorąc TYLKO ten czynnik pod uwagę którą oponę z turystycznych najlepiej byście doradzali.

Pirelli Diablo Strada, zrobiłem na nich już z 12 000 km i jeszcze z pare tyśków wytrzymają, seryjnego Dunlopa D 218 Bandyta zjadł w niecałe 6000 km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze Pirelli jest wlascicielem Metzelera niekoniecznie swiadczy o tym, ze gumy sa takie same.

 

:icon_razz:

 

Chryste Panie nadeszła chwila w której chyba pierwszy raz się z Tobą zgodzę !!! Mimo że dalej nie rozumiem po co odświeżasz teraz wypowiedź mańka_7 sprzed ponad 2 m-cy , to faktycznie Pirelli a Metzeler to inna bajka. Przykład - Metzeler Z3 i Pirelli Dragon Evo MTR 21/22. Opony teoretycznie tej samej budowy, powstające w tej samej fabryce. W praktyce - Metzeler = gówno / Pirelli zacne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla tych co jeżdzili już na różnych oponach. Dla mnie istnieje tylko jedno kryterium doboru gum - TRWAŁOŚĆ. I biorąc TYLKO ten czynnik pod uwagę którą oponę z turystycznych najlepiej byście doradzali.

 

Szczerze mowiac to nie patrzylbym tylko i wylacznie na sam max przebieg. Wazna jast rowniez przyczepnosc, zwlaszcza w deszczu ( na suchym z regoly wszystkie daja rade )

 

Osobiscie polecam Z6 Metzelera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżdżę głównie po mieście (dojazdy do pracy) i robię raczej spore przebiegi.

Przez 2 miesiące przelatałem 4 kkm wiec szukam oponki w miarę wytrzymałej - typowe miękkie sportowe odpadają. Teraz z przodu mam Pirelli MTR23, na tyle Pirelli Diablo Strada.

Co zarzucić na przód ??

Przeczytałem info z forum i chyba odpowiednie będa Z6 albo Diablo Strada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo zalecane jest stosowanie tych samych modeli na obu kołach, więc jeśli z tych dwu - zdecydowanie diablo strada

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby w teście zabrakło pozycji dla Michelin Pilot Power 2CT?

 

Wiem, ze nie wypadly one az tak rewelacyjnie w porownaniu do Pilot Power'a ale sa rowniez b. dobre, z tym, ze sa b. drogie.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witajcie, poszukuję opon sportowo-turystycznych z naciskiem na turystyczne na nowy sezon. Najbardziej zależy mi na neutralności i dobrej przyczepności także na zimnej oraz mokrej nawierzchni. Mile widziane duże przebiegi na jednym komplecie. Chciałbym aby opona była przewidywalna także dla początkującej osoby użytkującej motocykl. Na opony chciałybm przeznaczyć 700-750PLN. Przeczytałem kilka testów, rozejrzałem się na allegro i znalazłem opony Pirelli Diablo Strada. Co o nich sądzicie, czy będą dobrym wyborem?

Edytowane przez motoluka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...