Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem odkręciłem obudowe dyfra od dniepra i wypadła mi taka tulejka na której końcu jest taka opaska z filcu i teraz nie wiem jak ona był czy tym filcem do dołu czy do góry zamieszczam dwa zdjecia na jednym wkładam filcem do dołu a na drugim do góry.Na którym wkładam dobrze.

 

foto 1 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/17994ea67d37cafa.html

 

 

foto 2 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c174c38e8614672c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tego filcu w ogole nie ma i nic nie cieknie. W zabieraku masz tam naciety rowek ktory powoduje "nagarnianie" oleju z powrotem - tak zeby nie cieklo do kola (i pozniej na hamulce).

Po pierwsze primo to popatrz sobie dokladnie na ta tulejke - z jednej strony napewno bedzie slad odcisniecia od osi kola.

Po drugie primo w takich wypadkach trzeba troche ruszyc glowa (bez obrazy), uruchomic wyobraznie i zalozyc tak jak lepiej pasuje :icon_question: (tzn tak zeby sprelnialo jak najlepiej swoje zadanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że wielu mnie zjedzie za ten pomysł i to bardzo:) a kolega moj ulubieniec od prowadnic tymbardziej<piwo> , siedząc sobie i rozplanowując elektryke stwierdziłem że zostane przy mojej oryginalnej prądnicy, 6V/65Watt. Nie będę za dużo śmigał po nocy, więc myśle że powinno wystarczyć, tylko moim zmartwieniem jest sygnalizacja stopu. W iżu miałem stop przy podobnej prądnicy i nie było to dobrze widocznie, nie raz ktoś by mi wjechał w tyłek. Dlatego nie wiem czy nie założyć lampek od junaka, ale będzie raban zaraz na 4um. Mam żółwiki, komplet nawet tych kanciastych lampek do ruska ale one (kanciaki) są paskudne. A w lampach od junaczka stop jest bardzo dobrze widoczny.

Np. taka lampka:

http://www.skuterdebica.hg.pl/junak/foto/big/lampka_tyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tulejki w dyfrze to oczywiscie na pierwszej fotce jest wkladana prawidlowo.. Filc ma przeciez zadanie zatrzymac olej ktory chcialby wybrac sie na wycieczke z dyfra w strone szczek hamulcowych, dlatego ma byc jak najblizej "zrodla"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tylko widzisz Kolego jak ja włożę to tulejkę z tym filcem do dołu i odwrócę dyfer do góry nogami to ta tulejka za nic w świecie nie chce sama wypaść a jak włożę tym filcem do góry to wypada od razu po przekręceniu do góry nogami i tak właśnie było jak mi wypadła. Powodem rozebrania był cieknący olej z dyfra przepuszczałem że to wina uszczelniacza placka ale teraz się okazało że ta tulejka była źle włożona i dlatego kapło i kapło z dyferencjału a może i placka hu. strzelił ale teraz założę nowy tulejkę poprawnie i mam nadzieje że będzie sucho.Dziękuje wszystkim za pomoc i za ten link naprawdę fajna rzecz.

Edytowane przez Szuryga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanko: ma ktoś wykaz simerów do kachy?? bo łożyska mam, a nie pamiętam gdzie simery szły a nie mam silnika pod ręką.

 

Pozatym gdzie wydechy?? Hartmanna byście polecali?? bo moje są do wyrzucenia.

 

U kogo oryginalne gumy do kachy na kierownice, nie jakieś teraźniejsze niedoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filc na tulejce wg mnie ma raczej zatrzymac ewentualny kurz, ktory moglby sie przedostac do dyfra niz zabezpieczenie przed olejem.

Jezeli ciekl Ci olej na kolo to na bank wina tzw "placka", albo sruby od jego mocowania sie poluzowaly, albo - jezeli ostatnio wymieniles zabierak - powierzchnia po ktorej chodzi "placek" jest jajowata itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z racji ż w kasce padło ładowanie chciałbym asięgnąc rady..podłączyłem żarówkę do prądnicy tak jak jest w ksiązce kazdemu dobrze znanej.... i nic żarówa ani nie błysniem....czyli wychodzi na to żę prądnica...ale mam jescze jedno pytanko czy w przewodasch idących do prądnicy powinien być prąd po włączeniu stacyjki czy tez nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...