Skocz do zawartości

Przeciwskręt dla początkujących.


Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie jest granica siły, którą należy wywierać na kierownicę przy przeciwskręcie? Teraz mam obawy, że jak za mocno zadziałam, to gleba będzie. Jak wyczuć, że dalej nie można?

A może jest jakaś "graniczna prędkość" i jak jadę np. powyżej 50km/h, to mogę się śmiało składać (na ile psychika pozwoli), bo gleby na bank nie będzie?

Tu nie o sile chodzi (choc nie mozna pier*olnac w kierownice na raz) tylko o zlozenie motocykla. Jak zaczniesz przycierac podnozkami to juz sie za specjalnie bardziej nie zlozysz ;)

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przewiesisz się na wydechu albo guma puści :biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o sile chodzi (choc nie mozna pier*olnac w kierownice na raz) tylko o zlozenie motocykla. Jak zaczniesz przycierac podnozkami to juz sie za specjalnie bardziej nie zlozysz ;)

No tak, pcham kierownicę, moto się składa - to jasne. Jak za bardzo popchnę, to przytrę podnóżki i jak rozumiem to jest jakiś wyznacznik siły?

A prędkość? Nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pcham kierownicę, moto się składa - to jasne. Jak za bardzo popchnę, to przytrę podnóżki i jak rozumiem to jest jakiś wyznacznik siły?

 

Sneer, a w jakich jednostkach chcesz tę siłę? Niutonach czy kilogramach na cm2?

 

Weź umów się z dobrym instruktorem, przegonisz fazera po placu przez parę godzin i nie będziesz miał takich rozterek teoretycznych :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sneer, a w jakich jednostkach chcesz tę siłę? Niutonach czy kilogramach na cm2?

To drugie to mogłaby być taka śmieszna jednostka ciśnienia.

 

A co do przeciwskrętu - trzeba próbować. W ostatni weekend miałem okazję posiedzieć na motocyklu (wsk :P) aczkolwiek niezarejestrowany szrot więc pobrykałem po łące sąsiada i właśnie przeciwskręt ćwiczyłem. Wniosek - wska na trawie wali się biegusiem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sneer, a w jakich jednostkach chcesz tę siłę? Niutonach czy kilogramach na cm2?

 

Weź umów się z dobrym instruktorem, przegonisz fazera po placu przez parę godzin i nie będziesz miał takich rozterek teoretycznych :flesje:

Przecież nie pytam o jednostki, tylko o efekt. Czy to takie trudne/dziwne pytanie?

A forum jest przecież do teoretycznych rozważań :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sneer! teoretycznie to można wypisać wzór dać ci jakąś jednostę siły i powiedz mi co ci to da ?? mam świetny pomysł! usiądź na maszynie i zrób ćwiczenia na przeciwskręt i wtedy będziesz miał jasną odpowiedź. ktoś ma więcej siły od ciebie w ręce i powie ci że masz pchnąć delikatnie a okazuje się np że musisz mocniej pchnąć niż twoje delikatnie.... no to już bez sensu brzmi, teoretyzowanie w takim wypadku raczej się nie sprawdza. wsiadaj i zacznij od małych przechyłów, daję głowę że po kilkunastu próbach skumasz o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie pytam o jednostki, tylko o efekt. Czy to takie trudne/dziwne pytanie?

A forum jest przecież do teoretycznych rozważań :flesje:

Pytanie nie jest trudne, tylko nie potrafisz go poprawnie zadac.

Ja juz Ci udzielilem odpowiedzi. Wywierasz nacisk (a duzy nie jest potrzebny) az konczy Ci sie opona/podnowki/tlumik.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Znacznie lepiej zaprezentowane niz te pierwsze odcinki. Jedynie co mnie jeszcze dzazni to to pojecie " Przeciwskret "

 

Generalnie jest to " impuls skretu "

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jedynie co mnie jeszcze dzazni to to pojecie " Przeciwskret "

:crossy:

A mnie jakoś nie...

Taka nazwa się przyjęła, funkcjonuje i każdy kto zna to pojęcie wie o co chodzi. Może to i kalka językowa od 'countersteering', ale mi to nie przeszkadza.

 

"Impuls skrętu":

- zauważ, że podczas jazdy po łuku cały czas musisz odpychać kierownicę. W przeciwnym razie sprzęt wróci do pionu i pojedziesz na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mimo tego jest to impuls. Impuls moze pyc momentalny / momentowy lub staly.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...