Skocz do zawartości

Latający kufer...


Astarte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W całym tym zdarzeniu najbardziej dziwi mnie wysoka liczba punktów karnych.

Ta ilość punktów za taką głupotę też mnie trochę zmiotła z nóg (oczywiście mając na uwadze, że na koncie miałam już 13 punktów karnych). Jednak poczytałam trochę taryfikatora i rzeczywiście za kolizję drogową jest niestety 6 pkt karnych :icon_evil:

 

Jutro jadę się zapisać na szkolenie dla waryjatów za kierownicą ;) We Wrocku kosztuje to 200 zł :cool: A do tego czasu staram się jeździć przepisowo :) Byście mnie widzieli wczoraj... bałam się nawet katamarana jadącego 30 km/h w mieście wyprzedzić na podwójnej ciągłej :icon_razz:

 

Nie znam racji obu stron, ale z Twojego opisu wynika, że kierowca samochodu to jakiś burak.

A co do kolesia to burak to mało powiedziane... nie wiem skąd się tacy ludzie biorą. Nerwosol to bierze chyba na codziennie. Jak będzie się tak przejmował to mu pikawa wysiądzie kiedyś :)

 

... ja tam nie wiem ale przez Was to ja chyba już nic nikomu nie sprzedam!

Staszku takie mieliśmy podejrzenia z Miklasem, że nam jakiś wadliwy kufer sprzedałeś :) Zobaczymy się w sądzie :icon_razz: ;)

 

PS. Wina niestety leży po mojej stronie... nie mogę na nikogo zwalić. Musiałam go źle zapiąć niestety :(

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do kolesia to burak to mało powiedziane... nie wiem skąd się tacy ludzie biorą. Nerwosol to bierze chyba na codziennie. Jak będzie się tak przejmował to mu pikawa wysiądzie kiedyś :notworthy:

 

pzdr @starte

 

 

Wydaje mi się że może to być gość z gatunku "Mój samochód jest przedłużeniem mojego ... a nawet jego protezą :clap: " Stąd może taka ostra reakcja jak byś kopnęła go w jaja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do kolesia to burak to mało powiedziane... nie wiem skąd się tacy ludzie biorą. Nerwosol to bierze chyba na codziennie. Jak będzie się tak przejmował to mu pikawa wysiądzie kiedyś :notworthy:

 

pzdr @starte

 

 

Wydaje mi się że może to być gość z gatunku "Mój samochód jest przedłużeniem mojego ... a nawet jego protezą :clap: " Stąd może taka ostra reakcja jak byś kopnęła go w jaja:)

 

 

A co do kolesia to burak to mało powiedziane... nie wiem skąd się tacy ludzie biorą. Nerwosol to bierze chyba na codziennie. Jak będzie się tak przejmował to mu pikawa wysiądzie kiedyś :clap:

 

pzdr @starte

 

 

Wydaje mi się że może to być gość z gatunku "Mój samochód jest przedłużeniem mojego ... a nawet jego protezą :) " Stąd może taka ostra reakcja jak byś kopnęła go w jaja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w givi (kwadraciak 40l ub 45l) wyrobiło się mocowanie między płytą a kufrem. Autostrada i przeładowania zrobiły swoje. Początkowo tylko się machał ale na szczęście zgubiłem go przy małych prędkościach na wyboistej drodze. Teraz jest przykręcony do płyty a śrubą zalaną klejem epoksydowym. Nic nie stuka i jest ok.

Edytowane przez tom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem raz w oczekiwaniu na autobus jak gość jechał jakimś enduro... pokroju DR, nagle podskoczył motor na dziurze i kufer odleciał. Nieźle się kufer rozpędził, bo prawie wyprzedził motocyklistę, który usłyszawszy huk przyhamował nieco. Nic się nie stało na szczęście. Zapiął gość kufer i pojechał dalej.

 

W swoim GS'ie sam robiłem stelaż i myślę, że będzie się trzymał. Bardzo solidny z kilkoma punktami zaczepienia. Niedługo wrzucę fotki na bikepics.

 

Szkoda, że gość wezwał Policję. Pewnie i tak nic super poważnego się nie stało, ale cóż. Są ludzie i ludziska. Na szczęście pędzący kufer nie znokautował jakiegoś przechodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAWSZE gdy jedziecie w dalsza trase,zakladajcie jakies pasy wkolo kufra i stelaza,jak sie odczepi z zaczepow to poczujecie na moto,a moze nawet uslyszycie ze cos stuka,a kufer nie spadnie bo beda go jeszcze 3mac te pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam stareńkiego Krausera... przykręconego na stałe. I nie ma prawa odlecieć. I problem z głowy.

Jakos tak moto bez kufra teraz mi głupio wygląda.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że gość wezwał Policję. Pewnie i tak nic super poważnego się nie stało,

 

Trochę uszkodził się zderzak i ułamały mocowania halogenu. Jego zdaniem halogen do tego modelu kosztuje 7 tys zł jeśli dobrze pamiętam. Policjant stwierdził, że chyba kryształowy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astarte .jak kolo burak trzeba było .. zwolnić z smyczy pittbulaa....

 

Zakłdam, że ośwadczenie by tobie napisał.............z usmiechem na twarzy.

 

Szkoda kuferka.........

 

a bardziej tych 6 pkt........... Zapisz się szybko na kursik w policji dorogowej to podobno ileś tam kosztuje ale zdejmą ci pare punktów ( chyba raz to 6 ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłbym kiedyś boczny kufer. Jechałem z trzema mocno przeładowanymi kuframi, prędkość dość znaczna 140-160 km/h, chwilami więcej, gdy dojechałem na miejsce i chciałem zdjąć boczny kufer, zapina została mi w ręce, ułamała się :icon_biggrin: Nie wolno zbytnio przeciążać kufrów, ani też przesadzać z prędkością. O zgubionych tylnich kufrach kilka już historii słyszałem.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja uważam, iż 6 punktów to i tak prezent dla niefrasobliwego kierowcy - który naraża innych uczestników ruchu drogowego...

 

A jakby tam przechodziła na trn przykład Wasza matka z waszymi dziećmi (sprawdzić czy nie ksiądz!)?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co jakaś matka z dziećmi się pcha na ulicę jak kufry latają ?? :icon_mrgreen:

 

Poza tym nie mądrzyj się, bo nie jest jeszcze zamknięta kwestia czy aby nie zawiódł zamek i nie zwrócić się do Ciebie o zwrot kosztów i odszkodowanie za straty moralne i za uszczerbek na zdrowiu psychicznym (wiesz jak się Astarte przejęła czy to aby siostra jej nie spadła z moto?? :icon_mrgreen: :icon_razz: ;) )

Edytowane przez Miklas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tam przechodziła na trn przykład Wasza matka z waszymi dziećmi (sprawdzić czy nie ksiądz!)?

pzdr

 

 

(wiesz jak się Astarte przejęła czy to aby siostra jej nie spadła z moto?? :) :crossy: ;) )

,,przecież matka siedzi z tyłu" to kto wkońcu jechał z tyłu matka czy sio :biggrin: ;) stra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...