Skocz do zawartości

Co dla długiego, wysokiego?


Rekomendowane odpowiedzi

16 zaworów zawsze będzie bardziej żarłoczne a w xjocie jest 8 i stąd niskie spalanie. Żeby poprawić własności jezdne można założyć tylny amor od cebry tylko trzeba trochę pokombinować ze średnicami śrub mocujących. Żeby poprawić hamowanie wystarczą stalowe przewody i oryginalne klocki yamahy, a nie najtańsze gówno które większość kupuje a potem narzeka że xjota nie hamuje :D

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już prawie bym się zdecydował, natomiast przy okazji oglądałem Suzuki RF900... w sumie nie zwróciłem większej uwagi, ale teraz tak jakoś... Zaburzy się zapewne chęć niskiego spalania, ale może warto? Co powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już prawie bym się zdecydował, natomiast przy okazji oglądałem Suzuki RF900... w sumie nie zwróciłem większej uwagi, ale teraz tak jakoś... Zaburzy się zapewne chęć niskiego spalania, ale może warto? Co powiecie?

 

Taki trochę "egzotyczny" u nas. Moja rada - jak masz możliwość szukania czegoś innego to nie kupuj RFki. Miałem to przez 2 sezony. Pali sporo jak na swoją pojemność (na trasie poniżej 7l nie zszedłem, 10l w mieście to standard, przy pałowaniu pod czerwone pole to i 17l potrafił spalić). Mało części używanych i w kosmicznych cenach. Sporo części do dostania tylko w ASO (ale nie zawsze - Suzuki w Łodzi nie było w stanie sprowadzić mi iglic do gaźników). Mój miał spory apetyt na olej.

 

Żeby nie było - zalety też są: dobra ochrona przed wiatrem, dość komfortowy, silnik elastyczny (idzie od samego dołu), dynamiczny. No i stylistyka - RFka bazowała na wyglądzie Ferrari Testarossa i nie da się jej pomylić z żadnym innym motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajeczko powiadasz... i w sumie bez wątpliwości szukałbym czegoś ciut większego od XJ600, tylko ta moja waga mnie powstrzymuje. "Czy aby na pewno tam radę?..."

 

Dasz radę bo masz odpowiedni wzrost i bez problemu obiema stopami dotkniesz ziemi. O wiele większy problem by miała osoba o wzroście np. 160cm i wadze 80kg bo co mu z tej masy i siły jak nie jest w stanie się podeprzeć :)

 

Budżet już zwiększyłeś czy nadal coś do 4000zł? Bo jak tak to o ładnym jajku zapomnij, w takich pieniądzach to prędzej znajdziesz GSX-F imbryk (czy tam czajnik, różnie to nazywają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... jednak zmieniła się sytuacja finansowa i muszę zaniżyć budżet. Więc Jajka i podobne niestety odpadają...

 

Z tańszych propozycji znalazłem jeszcze (oprócz tańszych XJ600) Kawasaki GPX750R, sporo tego. A podobne do tych jajkowatych parametrowo; co na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gpx to w tym momencie sprzęt dla fanów gatunku, którzy chcą konkretnie ten motocykl i już. XJ600 przejął w dużej mierze role komunistycznych dwusuwów na polskich wsiach/miasteczkach - tani, prosty w budowie, łatwo o używane części, każdy umie to serwisować, nie za mocny, nie za szybki. Ludzie jeżdża tym 2-3 sezony potem wiedzą czego oczekiwać od następnego sprzęta, czy uderzać w turystykę czy w sport, czy w "podróżnicze ęduro" którym strach na krawężnik wjechać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esz - mając do dyspozycji 4 tysie nawet nie myśl o wynalazkach, tylko bierz XJ 600 Diversion. Moto proste, tanie i dające dużo przyjemności z jazdy! Brat przerobił takie 2 - jednego rozbił, a drugiego zamienił na XJ 900 Diversion. Dla porównania miałem wtedy CB 500 i w porównaniu do XJ-ty bardziej podobała mi się charakterystyka Yamahy... To jednak 4 w rzędzie...Fajny i bardzo nie doceniany motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...