Skocz do zawartości

Jazda na scigantach od 24 lat??!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bzdura przez duże B

kto mówi że ma po odbiorze prowadzić pojazd?

to kto miałby odebrać pojazd jak nie właściciel i na jakiej podstawie?

może miałbym napisać np. ojcu potwierdzone notarialnie upoważnienie? :biggrin:

Tak, ale nie mając uprawnień nie będzie mógł prowadzić. Taka była moja intencja. Czy nic w naszych wypowiedziach na forum nie może być w domyśle tylko dokładnie opisane?

Chodziło o to, że właściciel nie może odebrać (SAM) pojazdu z parkingu nie mając uprawnień do kierowania nim. Chyba, że przyjedzie z laweciarzem, albo właściciel ma lawetę i uprawnienia. To chyba logiczne, nie?

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Do uzasadnienia, o któym pisałem w poprzednim poście, na pewno dodałbym powołanie się na równość obywateli wobec prawa (Konstytucja) i zwrócenie uwagi, że kierowcy samochodów w wieku do 24 lat nie mają ograniczenia mocy samochodu, a przecież dziś na allegro za naprawdę śmieszną kasę można kupić 300-konne auto, np.

http://moto.allegro.pl/item164565596_bmw.html

 

Do ograniczeń o których pisałem w pkt 1 dodałbym być może jeszcze masę motocykla - np. ograniczenie, że masa pojazdu gotowego do drogi nie może przekraczać powiedzmy 185kg (tak żeby GS i coś tam jeszcze się mieściło). Znów jest to "wyciągnięcie ręki" do ustawodawcy..

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura przez duże B

kto mówi że ma po odbiorze prowadzić pojazd?

to kto miałby odebrać pojazd jak nie właściciel i na jakiej podstawie?

może miałbym napisać np. ojcu potwierdzone notarialnie upoważnienie? :biggrin:

 

kilka minut i wszystko wiem ;)

"Art. 130a. 1. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:

1.pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu;

2.nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;

3.przekroczenia wymiarów, dopuszczalnej masy całkowitej lub nacisku osi określonych w przepisach ruchu drogowego.

 

2. Pojazd MOŻE BYĆ usunięty z drogi na koszt właściciela, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób, w przypadku gdy:

1.kierowała nim osoba:

 

a.znajdująca się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,

b.nieposiadająca przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania lub używania pojazdu;

 

2.jego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, powoduje uszkodzenie drogi albo narusza wymagania ochrony środowiska."

 

Tutaj jest mowa o innej sytuacji, nieposiadanie dokumentów nie oznacza, ze ktos nie ma uprawnien. Z kolei my rozmawiamy nt. osoby, która ma dokumenty motocykla, prawo jazdy podczas kontroli, ale nie ma uprawnien do prowadzenia pojazdu. Poza tym jak inaczej wyobrazasz sobie zabezpieczenie pojazdu? Zabezpieczenie, czyli uniemozliwienie dalszej jazdy. Zostawiasz motocykl na poboczu drogi i idziesz pieszo? Czy moze chowasz sprzet do garazu znajomego? Przeciez to jest jak z Kafki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no misie -połowicznie bije się w pierś

z rozporządzenia ministra jakiegoś tam wynika że aby dostać zezwolenie na odbiór pojazdu trzeba mieć uprawnienia do jego kierowaniem -chociaż to jest dla mnie chore totalnie

 

jednakże w sprawie odholowywania będę konsekwentny -jak pisze w ustawie nie jest to obligatoryjne, mogę wziąć motocykl pod pachę i iśc z nim do domu-nikt nie może mi tego zabronić-jestem wtedy pieszym i ch.j wszystkim do tego

 

powtarzam po raz któryś -odholowanie nie jest karą!!!karą jest madat/grzywna/areszt

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Do uzasadnienia, o któym pisałem w poprzednim poście, na pewno dodałbym powołanie się na równość obywateli wobec prawa (Konstytucja) i zwrócenie uwagi, że kierowcy samochodów w wieku do 24 lat nie mają ograniczenia mocy samochodu, a przecież dziś na allegro za naprawdę śmieszną kasę można kupić 300-konne auto, np.

http://moto.allegro.pl/item164565596_bmw.html

 

Do ograniczeń o których pisałem w pkt 1 dodałbym być może jeszcze masę motocykla - np. ograniczenie, że masa pojazdu gotowego do drogi nie może przekraczać powiedzmy 185kg (tak żeby GS i coś tam jeszcze się mieściło). Znów jest to "wyciągnięcie ręki" do ustawodawcy..

 

pozdr

LYsY

 

Doceniam twoje chęci, ale zycie społeczne jest zmienne. Zatem nie da sie przewidziec wszystkich ewentualnosci. Ograniczenie wagi i pojemnosci- ok. A ja nadal mam w głłowie model aprili RS 250, idealnie pasuje do podanych kryteriow, tylko blokada mocy i wszystko gra. Dajmy tej ustawie wejść w życie, a nie nowelizujmy ja zanim zrobi to parlament.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy tej ustawie wejść w życie, a nie nowelizujmy ja zanim zrobi to parlament.

Pozdr

 

To jeszcze nie jest ustawa, to projekt. Mnie to nie dotyczy - prawko ponad 2 lata, wiek 26 lat (nie wspominając już nawet o lex retro non agit). Ale jeśli ktoś uważa, że projekt jest zły - to trzeba coś zrobić, a nie tylko płakać jaki jest zły :icon_biggrin: Rzuciłem parę pomysłów - i tyle. A mówić o nowelizacji nie możesz, bo nowelizować można tylko już uchwalone prawo, ja zaś sugeruję dyskusję nad tym, jakie to prawo ma być :biggrin:

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie na ten temat. Stosunek mocy do wagi wykraczający poza tą skalę to mają nawet 125 ccm, szczególnie enduro. Wydaje mi się, że lepiej było by zrobić podział według stażu jazdy. Bo na serio sytuacja u wielu osób wygląda tak: 50 - 70/80 - 125 - 250 - 500/600 i więcej. Ja ktoś faktycznie zaczynał od motorowerów przez większe pojemności, to dlaczego nie może pojeździć powiedzmy tą 500/600? Zreszta każdy przepis i tak będzie zły, bo zawsze komuś coś nie pasuje :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.Jak ktoś miałby za sobą przygode z komarkami lub innymi pojazdami np. 125,250,itd. to powinien zostac dopuszczony do jazdy na ścigach .Co innego świeżynki ktOre poraz pierwszy wsiadły na moto podczas nauki jazdy w wieku 18 lat i chciały by sobie po kursie poszalec np. Hajką To własnie ich powinien dotyczyc ten lub podobny przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie jest ustawa, to projekt. Mnie to nie dotyczy - prawko ponad 2 lata, wiek 26 lat (nie wspominając już nawet o lex retro non agit). Ale jeśli ktoś uważa, że projekt jest zły - to trzeba coś zrobić, a nie tylko płakać jaki jest zły ;) Rzuciłem parę pomysłów - i tyle. A mówić o nowelizacji nie możesz, bo nowelizować można tylko już uchwalone prawo, ja zaś sugeruję dyskusję nad tym, jakie to prawo ma być ;)

 

pozdr

LYsY

 

Zgoda, zgoda to był taki żart, bo jeszcze niedawno mieliśmy sytuację kiedy parlament zanim ustawa weszła w zycie ją nowelizował. Wiem, ze chcesz dyskutowac, ale ja uważam, ze powinnismy przetestowac ustawę, bo jak zapewne wiesz teoria nijak sie ma do życia społecznego.

 

Pozdr

 

Kiedy projekt tej ustawy zostanie wdrożony w życie, takie motorki to będzie norma. <<Kawasaki>>

 

Pozdrawiam Michał

 

I tylko wypada sie cieszyć!!!! Bo wreszcie ludzie bedą jeżdzić, a nie składac moto w garażu. Już wcześniej pisałem o tym i powtórze małe pojemności to nadzieja, ze duże sprzęty wreszcie w Polsce potanieją.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) zaproponujmy 3 ograniczenie - pojemność do 500 cm. Tak, jabysmy robili krok w kierunku pomysłu ustawodawcy

 

(...)

Do ograniczeń o których pisałem w pkt 1 dodałbym być może jeszcze masę motocykla - np. ograniczenie, że masa pojazdu gotowego do drogi nie może przekraczać powiedzmy 185kg (tak żeby GS i coś tam jeszcze się mieściło). Znów jest to "wyciągnięcie ręki" do ustawodawcy..

Z tymi parametrami dotyczącymi pierwszego moto to trzeba uważać i dobrze je przemyśleć.

To co podałeś skutecznie eliminuje Viagre'535 - a przecież dla miłośnika stylu "nogami do przodu" jest to idealny motocykl na początek :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponadto jak zlapiesz 24 pkt karne to holowanie masz gratis :biggrin: .

Pozdr

 

jak przekroczysz ilośc dopuszcalnych punktów , to dostajesz skierowanie na

powtórny egzamin od Wydziału Komunikacji na podstawie wniosku od Policji,

Policja nie zabiera Ci PJ w czasie kontroli , możesz jechać sobie do domu ,

dopiero pismo z WK , zakazuje poslugiwania sie PJ aż do zadania egzaminu

 

Polo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko wypada sie cieszyć!!!!

Z czego? Z oszustwa? Że w dowodzie jest 125ccm a w pojeździe jest 450? Nie rozumiem...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego? Z oszustwa? Że w dowodzie jest 125ccm a w pojeździe jest 450? Nie rozumiem...

 

pozdr

 

Nie, przeciez ja nie o tym. Tylko o rynku motocyklowym, ktory w Polsce kuleje. A takie przkręty bedą pewnie zawsze, miejmy nadzieję, ze jakoś je ustawa utrudni.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...