Skocz do zawartości

Nowy SOKOL


MOC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

prince nie oburzaj sie- to jest moje zdanie, kazdy wie co ma na ten temat myslec. jak slysze po niektore japonskie sieczkarnie to mi sie slabo robi. taka jedna stoi u mnie na garazu- 650 dragstar. i zdania nigdy nie zmienie ze jest to bez duszne.

..i powtarzam po raz kolejny- to moje osobiste zdanie.

 

wracajac do sokola- zaczelam juz projektowac. na dniach pewnie wrzuce.

 

Goska

Tylko nie połam DUSZY w ołówku . Chyba że wyprodukowany w japonii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii formalnej to Sokol zespol napedowy ( nie lancuch z zebatkami, ale silnik, sprzeglo, przeniesienie napedu i skrzynie biegow ) zerzniete mial z Indiana ( kazdemu kto zobaczy Indiana z lat wczesnych 30 tych a zna Sokola identycznosc tych podzespolow rzuci sie natychmiast w oczy ), a rame i przednie zawieszenie, wozek z rama z Harleya.

Sam byl bardzo niedaleko od ordynarnej kopii tych 2 motocykli, dlaczego wiec nasz wymyslony "nowy" Sokol nie mial byc kopia zlozeniowki nadwozia i podwozia HD z silnikiem i skrzynia np Victory ???

Byloby to nie tylko wspolczesne i w miare, ale nie za bardzo nowoczesne, ale rowniez powstalo w duchu tamtej konstrukcji z lat 30 tych ;).

No i napewno mialoby "dusze", jako ze oba glowne zespoly ( podwoziowy i silnikowo skrzyniowy ) z letka bylyby do siebie niedopasowane dostarczajac przyszlym klientom siwych wlosow w trakcie eksploatacji.

Tak ze proponuje Wild znajdz sobie zdjecia obu tych motocykli i sprobuj to polaczyc w jednym rysunku. Zobaczycie jak ladnie wyjdzie :)))

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak szczerze watpie, zeby ktos sie podjal kiedy kolwiek budowy "nowego sokola", a gdyby nawet.. to daje sobie reke odciac ze wygladalby jak dzisiejsza ochydna japonia- tzn wzorowany na konkurencji, bez duszy.

 

zaraz sie chwytam za ten olowek i kartke bo mnie nosi jak czytam pomysly z japonia..

 

Goska

 

 

No wiec wlasnie dlatego zarzucilem pomysl aby podyskutowac z Wami na forum, zeby nowy SOKOL mial to cos, ta dusze i godnie reprezentowal swojego poprzednika. Wg. mnie nie bedzie to motocykl taki jak przed wojna bo tym sie zajmuja koneserzy starych motocykli i poprostu produkujac go na skale przemyslowa stracilby to cos co posiada, czyli ducha przeszlosci i swoja historie a stalby sie czym w rodzaju repliki, a to juz nie to samo. Dlatego tez chcialbym sie dowiedziec od Was forumowicze, jak wg. was powinien wygladac i czym sie charakteryzowac nowy SOKOL aby w przypadku dylematu co kupic, w obliczu niesprecyzowanej mysli odnosnie japoni, germani, popatrzec na ten motocykl i powiedziec sobie, niee wybieram SOKOLA to jest to, jedyny sluszny wybor :cool: Dlatego tez nie ma sensu pisac co bylo z junakiem, co znowu bedzie tylko napisac jakby mial on wygladac, jaki miec silnik, ile chromu, jaki ksztalt itp itd tak aby w jak najwiekszym mozliwym stopniu mozna bylo zarysowac sylwetke nowego ptaka :flesje:

Jak dotychczas to pewnym jest ze powinien miec pojemnosc 1000 ccm, pytanie tylko jaki silnik V4 czy V2, moc cos kolo 100 +, naped kardanem czy lancuchem, cruisser czy bardziej chopper :icon_mrgreen: Czekamy na pomysly, a po ich przeanalizowaniu Wild stworzy to cos co sami tu stworzymy i czym chcielibysmy jedzic, aw przyszlosci to kto wie co to bedzie...

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas to pewnym jest ze powinien miec pojemnosc 1000 ccm, pytanie tylko jaki silnik V4 czy V2, moc cos kolo 100 +, naped kardanem czy lancuchem, cruisser czy bardziej chopper :icon_mrgreen: Czekamy na pomysly, a po ich przeanalizowaniu Wild stworzy to cos co sami tu stworzymy i czym chcielibysmy jedzic, aw przyszlosci to kto wie co to bedzie...

 

 

-1000ccm jak najbardziej i tylko 2V!

-kardan? hm.. do mnie bardziej przemawia zwykly lancuch :flesje:

-cruiser pelna para i zaden "chopper"- w ogole to pojecie jest naduzywane. :banghead:

 

Goska

 

p.s ja juz teraz sie zastanawiam.. jakby mial sam silnik wygladac?

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że gdyby jakimś cudownym zbiegiem okoliczności Sokoły wróciły do produkcji silnik byłby R4 albo singiel na jakiejś licencji. V2 jest drogie w produkcji, ma słabą moc i ogólnie jest przestarzałe :smile: . stylistyka cruisera też odpada. Było by to coś na kształt endura lub naked bike z silnikiem max 600 ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pompka, ja wiem ze to jest forum i kazy moze sie wypowiadac, ale jezeli nie ma sie nic ciekawego do powiedzenia w danym temacie, to lepiej poatrzec, poczytac i poczekac na dlaszy przebieg wydarzen...

:evil:

 

P.S.

Adam a jak ten silniczek o ktorym piszesz wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że gdyby jakimś cudownym zbiegiem okoliczności Sokoły wróciły do produkcji silnik byłby R4 albo singiel na jakiejś licencji. V2 jest drogie w produkcji, ma słabą moc i ogólnie jest przestarzałe :bigrazz: . stylistyka cruisera też odpada. Było by to coś na kształt endura lub naked bike z silnikiem max 600 ccm.

To może coś w stylu simsina s51 z takim R4 600cmm które wymieniłeś ? - Będzie super .

Tak wiem . Jeśli ktoś nie ma nic mądrego....

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kolego MOC ja tylko odpowiadam na Twoje pytanie z 1 posta :smile: Myślę, ze moja wizja odnosnie wglądu nowego Sokoła jest dużo bliższa rzeczywistości niż cruiser V2 :bigrazz: . No chyba, że byłby to cruiser koreaństa/taiwańska kopia nieśmiertelnej XV 125 :buttrock: .

 

prince-> w Simsonie ciężko upchnąc rzedową 4-ke . Jak chcesz podyskutować o tuningowanych Simsonach S51 to zmień dział :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sokol, tylko poco robic nowego sokoła niech to będzie Jastrząb np. (Bo jak pamiętam gila już mieliśmy)

a sokoła zostawmy takiego jaki był odgrzewane kotlety zawsze mają inny smak. A tak przy okazji to nie tylko sokol był wzorowany na HD :

http://egorov.msk.ru/eng/moto/7/22.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Podolsk - w cal nie był wzorowany na H-D (ino silnik ma "zerżnięty z Harego);

"Ruscy" na początku chcieli produkować motocykl na bazie "Amerykańskich widlaków), jednak nadwozie nie wytrzymywało warunków panujących tamtych czasach w Rosji (dziury, błota, kiepskie drogi - a właściie ich brak);

Dlatego zdecydowano o wykorzystaniu nadwozia BMW (duzo mocniejsze), i widlastego silnika;

Także Podolsk był raczej "krzyżówką" BMW - H-D (lub też Indiana);

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...