Skocz do zawartości

Nowy SOKOL


MOC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie mysle, moze odbiegajac i to sporo od dzisiejszej naszej gospodarki i panujacych realiow :banghead: Gdyby mial w naszym kraju powrocic ten motocykl, jak wg. was powinien wygladac. Jak dla mnie musialby byc to oczywiscie motocykl z silnikiem widlastym V2 badz V4 o pojemnosci 1000 ccm :flesje: Jak dla mnie to wzorem dla niego powinien byc V max. Jednakze ciekaw jestem jak wy widzielibyscie naszego tysiaca i na czym wzorowalibysc duzego ptaka...

;)

 

 

P.S.

Zadanie dla Wild ;) gdyby mogla, po mam nadzieje zarliwej dyskusji, ujac to w jakis ladny rysunek, uwzgledniajac wszystkie forumowe uwagi i zyczenia odnosnie tego motocykla :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany V-max tu świetna maszyna i po co robić imitację? Wyjdzie Junak milenium itd. Sokół nie był hitem technicznym nawet kiedy powstawał . To obok K800 mój wymarzony weteran ale nie ma sęsu kalać pamięci tego pięknego motocykla robiąc odgrzewany kotlet.

Ale jeśli już to kiedyś zastanawialiśmy się nad wykonaniem kopii . Gdzieś jeszcze mam poplamione piwem kartki z wyceną częsci i podzespołów jakie byliśmy w stanie wyprodukować .Ale było to dawno i ceny usług były inne .Także park maszyn i wytwórni zmienił się i bardzo zubożał .

Co kto lubi .Gdybać możemy .Jednak na początek należało by zastanowić się co jest kojarzone z tym modelem . I ile z tego można bez uszczerbku dla legendy zmienić na nowsze .Według mnie kable na silikonowe i to też już dużo .

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe no zle mnie odebraliscie :bigrazz: Chodzi mi o dzisiejszy motocykl, czyli powrot do korzeni w aktualnym trendzie z zachowana nazwa. I nie wrzucac mi tu zadnych postow odnosnie Junaka milenium bo to porazka na calej lini, az wstyd o tym pisac :lapad: Chodzi o to aby postal motocykl kultywujacy tradycje rodziny sokolow. Pytanie tylko jak powinien on wygladac aby jak najbardziej zaslugiwal na miano kultywowania tradycji i aby byl godnym nastepca swoich protoplastow. Jak dla mnie to idealem byloby polaczenie stylu Vmaxa i MT01... ;) tyle ze poprostu chodzi mi o to jaki motocykl najbardziej bylby odpowiedni, jaki powinien miec ksztalt, charakter, design ;)

Czekam na wasze opinie, co byscie chcieli i jak on wg. was powinien wygladac...

:bigrazz:

 

..cos czulam ze jak tu wejde to cos takiego przeczytam ;)

 

DO V-MAXA???

o zeby cie..

!!!

 

Nieskromnie powiem Ci, ze bardzo liczylem na twoja wizje...

:lapad:

 

jak na mój gust to powinien mieć jakieś nawiązania do do orginału, nie tylko napis na baku. Np kształt kierownicy czy zmiana biegów reką :biggrin: .

 

Pisz zatem jak powinien wygladac wg. Ciebie sokol XXI wieku :biggrin:

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to po 1 musiałby być produkowany w Polsce, bo inaczej to już nie Sokół...

Ps. wyprodukowali już Sokoła 150 chyba? http://arek-shl174.w.interia.pl/sokol.jpg ale o 1000 jeszcze nie słyszałem ;]

Edytowane przez arek33h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to po 1 musiałby być produkowany w Polsce, bo inaczej to już nie Sokół...

Ps. wyprodukowali już Sokoła 150 chyba? http://arek-shl174.w.interia.pl/sokol.jpg ale o 1000 jeszcze nie słyszałem ;]

Przeciez to jakieś chińskie badziewie z przylepioną nazwą "Sokół" :icon_evil:

Pełno stoi takich w supermarketach - i wszystkie takie same;

 

Jak dla mnie współczesny Sokół powinien wyglądać tak;

http://image.annonsborsen.se/raw/107000/107268_0.jpg

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to po 1 musiałby być produkowany w Polsce, bo inaczej to już nie Sokół...

Ps. wyprodukowali już Sokoła 150 chyba? http://arek-shl174.w.interia.pl/sokol.jpg ale o 1000 jeszcze nie słyszałem ;]

 

 

Sluchaj jak sie nie ma niczego madrego do powiedzenia to lepiej juz nic nie mowic :) Pytanie jest jak powinien on wygladac a nie co zostalo zrobione bo to doskonale wszyscy wiemy...

:clap:

 

Przeciez to jakieś chińskie badziewie z przylepioną nazwą "Sokół" :)

Pełno stoi takich w supermarketach - i wszystkie takie same;

 

Jak dla mnie współczesny Sokół powinien wyglądać tak;

http://image.annonsborsen.se/raw/107000/107268_0.jpg

 

 

Barwo wreszcie jakies konkrety, czyli uwazacie ze bardziej powinien byc cruisserem lub/i chopperem :icon_evil:

 

Calkiem calkiem mi sie on widzi, poposze o inne wypowiedzi i sugestie wraz z zalaczonymi fotkami najlepiej...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepszym pomysłem było by zadanie sobie pytania: z czym z wyglądu kojaży Ci się Sokół??

W maszynie przedstawionej przez Paolo zmienił bym troche przedni błotnik(za głeboki) i chyba lempe przednią dał bym w lakier a nie chrom.

 

 

Barwo wreszcie jakies konkrety, czyli uwazacie ze bardziej powinien byc cruisserem lub/i chopperem

no przecież ze nie ze ścigiem obłożonym plastikami!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz cos przynajmniej wiemy, oczywiscie ze nie moze to byc zaden plastik :) Moze troszke wlasej inwencji i tworczosci. Chyba wiecie co chielibyscie miec w garazu i czym jezdzic, a moze sie myle :) Chodzi mi o to na jaka maszyne krajowej produkcji, omijajac japonce i inne motocykle, wydalibyscie swoje ciezko zarobione pieniadze i z duma mkneli przed siebie...

:lalag:

 

 

P.S.

poprosilem Pawla o przeniesienie watku do "przy piwie", celem poznania opini szerszego grona uzytkownikow dwok kolek :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOCu -nie napislam ze tego nie zrobie :icon_mrgreen:

troche czasu i wyobrazni.

 

-ma byc zachowany klimat, to raz- w koncu sokol to nie byle co.

dwa- zachowajcie godnosc i nie wzorujcie sie na japoni.. według mnie jest strasnzie "plastikowa" (..sztuczna), oszczedna i masowa. :|

 

pomysle, narysuje i pokaze.

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, gdzie ty w tych niektorych oczywiscie japoncach masz plastik :offtopic: Ja w swoim V maxie nie mam praktycznie nic plastikowego :clap: Oczywiscie ze SOKOL ma miec swoj klimat, jedyny i niepowtarzalny, bo to ma byc motocykl kultywujacy nasza tradycje i byc godnym nastepca swego poprzednika :wink: Odnoszac sie do japonczykow chodzilo mi jedynie o ksztal na jakim powinien byc on wzorowany...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOCu nie chodzilo mi o doslowne znaczenie slowa "plastik"- dlatego tez dalam je w cudzyslow. :)

 

ksztalt na v-maxa?

ekh.. no dobra to twoje zdanie..

zacisne tym razem jezyk za zebami ;)

 

Goska

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Dobra. Niech będzie .

Musi kosztować tyle co kamienica albo dwa samochody. Być przestarzały w momencie wprowadzania na rynek . Wzorowany na tym co wpadnie w ręce i nada się wystrugać w kraju .

I nie nadawać się do niczego oprócz głaskania i podziwiania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...