Skocz do zawartości

Nowy SOKOL


MOC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pompka podpompuj sobie jeszcze postów. Najlepiej odsyłając do popszednich . Ale od nazwy Sokół sie odpompuj. Silnika raczej nie zmienię .A stlistykę zmieniam kiedy tylko mam ochotę .

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości polskich pojazdów to trzeba wziąć pod uwagę czasy w jakich były wytwarzane - oraz ówczesną sytuację - nie można tego przenosić na dzisiejsze czasy ( a troszkę się jednak zmieniło);

Najlepszym przykładem na to, że w Polsce mozna zrobić coś dobrego, jest produkowany jednostkowo w Mielcu samochód o nazwie Leopard - nikt nie narzeka na jakość wykonania - a zagraniczni klienci składają zamówienia na ten pojazd (oczywiście jednostkowe zamówienia);;;

Dlatego twierdzę, że wyprodukowanie motocykla w Polsce jest jak najbardziej realne. Wiadomo, że nie będzie to "pojazd dla mas", gdyż koszty produkcji będą dośc wysokie, ale cóż - nie musimy od razu nastawiać się na "produkcję masową";;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie, jeden czlowiek, ktory podniosl moja wiare bo juz myslalem, ze forumowi uzytkownicy to ludziska ktorzy umieja tylko narzkac na wszystko co ich dookola otacza przy jakim kolwiek braku i zaiteresowania rozwojem.

Tyle ze wciaz nie wykreowaliscie nic ciekawego poza narzekaniem, ze nikt tego nie kupi :icon_mrgreen: Wiec zapytuje sie po raz setny jaki musialby byc motocykl abyscie zdecydowali sie kupic :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

@ Prince

Chlopie zamist bic piane przeczytaj ten watek od poczatku i zobacz o jakim motocyklu rozmawiamy, jaki ma miec silnik i dopiero napisz cos od siebie, a nie wypisujesz jakies cuda odnosnie motocykla, o ktorym wogole tutaj mowy nie ma, a nastepnie zabierz sie do konstruktywnej dyskusji...

:icon_mrgreen:

 

Dla przypomnienia:

Typ: CRUISER

Silnik: V2 (chlodzony powietrzem czy plynem?)

Moc: 100KM+

Naped: wal czy lancuch ?

Stylistyka???????????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak dla mnie musialby byc to oczywiscie motocykl z silnikiem widlastym V2 badz V4 o pojemnosci 1000 ccm :evil: Jak dla mnie to wzorem dla niego powinien byc V max. Jednakze ciekaw jestem jak wy widzielibyscie naszego tysiaca i na czym wzorowalibysc duzego ptaka...

:wink:

Jak dla mnie z koleii wygląda na to silnik ma mieć taki jaki chcesz. Nadwozie takie jakie chcesz . I temat założyłeś żeby siebie posłuchać jaki fajny masz gust . Ewentualnie jeszcze żeby ktoś skrobnoł Twoją wydumkę na papier . Ale przecież nie rozmawiamy o temacie tylko o motocyklu . Jeśli chcesz kontynuacji legendy to pytanie brzmi : Z czym kojarzy Ci się Sokół 1000 ?

I na podstawie odpowiedzi można budować motocykl przystający(możliwie niewiele odbiegający) od skojarzeń z tą marką . Dosyć szybko uzyskałeś moją odpowiedz . Chyba że zależy Ci na pokazaniu że mamy bardzo bogate tradycje motoryzacyjne i trzeba koniecznie je reanimować(trupa) i pokazać światu ( i sobie) że też możemy stwożyć motocykl kultowy .Tu niestety nie pomogę bo nie wierzę w patryjotyzmy regionalne,a tym bardziej na siłę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego tylko nie rozumiem, po co zabierasz glos w temacie, ktory kompletnie cie nie interesuje :crossy: Temat jest dla ludzi zainteresowanych pojawieniem sie takiego motocykla na polskich drogach a nie sceptykow potrafiacyj tylko krytykowac, z tym ze swoja opinia niczego konkretnego nie wnosza, poza nabijaniem sobie gwiazdek. Pisalem juz jak kogos to nie interesuje to niech nie pisze i nie zasmieca tematu a swoja radosna tworczosc przeniesie do Humoru badz Przy piwie...

:)

 

Odnosnie tematu motocykli i ich zalet to wpierw poczytaj troche zanim zaczniesz wyssane informacje z palaca upubliczniac :bigrazz: SOKOL kojarzy sie z legedna, dla jednych lepsza dla innych nie i jezeli mialby powstac jego nastepca to musialby byc rowniez to moztocykl majacy to "cos" tyle ze poki bezsesowna dyskusja niczego nie udalo sie ani ustalic ani tym bardziej przelac na papier, niestety takie to nasze towarzystwo :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego tylko nie rozumiem, po co zabierasz glos w temacie, ktory kompletnie cie nie interesuje :banghead: Temat jest dla ludzi zainteresowanych pojawieniem sie takiego motocykla na polskich drogach a nie sceptykow potrafiacyj tylko krytykowac, z tym ze swoja opinia niczego konkretnego nie wnosza, poza nabijaniem sobie gwiazdek. Pisalem juz jak kogos to nie interesuje to niech nie pisze i nie zasmieca tematu a swoja radosna tworczosc przeniesie do Humoru badz Przy piwie...

:flesje:

No to już chętnie wytłumaczę czego nie rozumiesz . Wyjaśnię od końca gdyby jeszcze słabo wchodziło . Temat jak najbardziej nadaje się do Humoru bądź przy piwie i jedynie w tym się zgadzamy . Zresztą jeśli dobrze pamiętam to prosiłeś o przeniesienie tematu gdzieś gdzie spotkał by się z większym odzewem . To właśnie tam .Nabijam sobie gwiazdki i jakoś nie wydaje mi się żebym był mniej lub bardziej motocyklistą bo mam większy czy mniejszy przebieg postów . Temat jest dla zainteresowanych pojawieniem się takiego motocykla na polskich drogach to rozumiem że do właśnie w dlszym ciągu takim jak napisałem wcześniej >> Czyli motocyklem według najfajniejszego gustu Moca ? I na koniec dla czego zabieram głos . Bo jestem zainteresowany żeby mniej bezsensownej ,bezpolotowej fantastyki było kojarzonej z motocyklizmem .Jeśli masz jeszcze problem ze zrozumieniem odsyłam do wiki - co to "forum"wygoogluj sobie .

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty albo jestes taki glupi jak piszesz albo tylko zgrywasz idiote :offtopic:

Zeby lepiej przyswoic twojej glowce, temat byl zalozony dla forumowiczow, ktorzy sa zaintersowani pojawieniem sie takiego motocykla a nie dla idiotow, ktorzy tylko potrafia bic piane nie wnoszac nic konkretnego do tematu, jak np. twoje posty. Jezeli nie masz nic ciekawego do napisania to prosilem wczesniej, aby omijac temat z daleka i nie zasmiecac go postami w "twoim stylu". Motocykl nie ma byc taki jak podoba sie mi, bo jezeli mialoby tak jak piszesz to nie zakladalbym go gdyz ja osobiscie wiem co mi sie podoba i nie potrzebuje opini innych ludzi aby powiedziali mi to co juz wiem :clap: Chodzilo mi powtroze juz po raz ostatni, jak powinien wygladac reanimowany SOKOL (nie jest istotne jak bedzie brzmiala jego nazwa handlowa) aby wzbudzil zainteresowanie wsrod ludzi i aby zdecydowali sie na jego kupno, m.in. cos ala wybadanie rynku. Dla twojej informacji, temet chcialem aby byl przeniesiony do Piwa gdyz tam spotykaja sie ludzie jezdzacy roznymi motocyklami i mogliby sie wypowiedziec co im sie podoba i jak widzieliby ten motocykl, tak aby miec szersze spektrum calego tego przedsiewziecia. Nie wszyscy jezdzacy motocyklami odwiedzaja dzial Weteranow, ale poprostu nie chcialem zakladac drugiego tego samego tematu. NIestety pieniacze jak ty wszystko potrafia zepsuc nawet proby zwyklej luznej rozmowy.

bez pozdrowien...

:icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia:

Typ: CRUISER

Silnik: V2 (chlodzony powietrzem czy plynem?)

Moc: 100KM+

Naped: wal czy lancuch ?

Stylistyka???????????????????????????????????????????????????????

No niech będzie kruzer...

V2, SV, chłodzony powietrzem.

70KM/6000 rpm, 200Nm/2000 rpm.

Wał.

Stylistyka...? Niech się ktoś z gustem wypowie :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Student ten motocykl ma byc na poziomie dzisiejszej techniki, co ty chcesz budowac silnik dolnozaworowy dzis :flesje:

Z moca bym nie przesadzal 100 kucy powinien miec zawsze przeciez mozna mu ograniczyc moc :D

I teraz sprawa najtrudniejsza stylistyka, bo trzeba okreslic gust ktory musialby podobac sie choc 70% forumowiczow, a bedzie to zapewne nielatwa sprawa...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedają że epitety to argumenty ludzi którzy argumentów nie miewają.

Temat brzmi : "Nowy sokół..." -czyli jesteś przekonany że nie chodzi o nazwę -tak?

. Jezeli nie masz nic ciekawego do napisania to prosilem wczesniej, aby omijac temat z daleka i nie zasmiecac go postami w "twoim stylu".

Niestety nie zauważyłem twojej pokornej prośby . Ale wierz mi że serce krwawi że mój styl ci nie podchodzi lub nie potrafisz go zrozumieć.

Gdybyś był taki ciekawy to nie komentował byś w równie zawzięcie opinii np. Pompki .

Może jest inaczej? Gdyby tak było to czemu miało służyć zdanie :

No nareszcie, jeden czlowiek, ktory podniosl moja wiare bo juz myslalem, ze forumowi uzytkownicy to ludziska ktorzy ...

Zobaczmy to jeszcze raz w zwolniony tempie:

-n-a-r-e-s-z-c-i-e-, -j-e-d-e-n- -c-z-l-o-w-i-e-k-,-

Czyli coś nie „zazbytnio”?

Mocu – Zluzuj poślady ,zrób sobie cos przy ptaszku ,albo lepiej niech ktoś ci zrobi byś miał czas pozakładać więcej równie „ fantazyjnych „ tematów (ten mnie ubawił).

Pozdrawiam ( bom człek kulturalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy tez nie macie co robic..

 

zawsze takie gadanie jest bez owocne. pince skomentuje, bo taki jest i czasami trzeba na to oko przymykac- prawda kochanie?

 

wiec wracajac do stylistyki- typ- cruiser, z ladna linia, nie przesadzajac z okraglosciami karoseri- glebokie blotniki

-malowanie uwazam ze powinno miec szparunki- wiadomo dlaczego.

- nie pamietam czy wczesniej pisalam ale widzi mi sie tu przod springer, i nie mam co pewnosci do napedu. kardan to najlepsze rozwiazanie..

-lampe przednia zachowalabym ze starego sokola- jej ksztalt, no i klakson..

bak- myslalam o tym by spod byl na planie luku zrobiony- ale nie do przesady.. konsola, 2 wlewy paliwa..

(...)

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty chcesz budowac silnik dolnozaworowy dzis :lalag:

Zapamiętaj akcentowanie tej wypowiedzi, a potem przeczytaj:

co ty chcesz budować Sokoła dziś :)

 

:crossy: . Dalej uważam, że ten cały temat to postostrzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie czyta ten watek, autor w tytule zasugerowal nawiazanie do konkretnego motocykla, jedni poszli tym tropem, inni pisza o wydumkach jak vrod, ile ludzi tyle opinii :)

moze trzeba jakas ankiete zrobic ?

zaczac np od tego czy to ma byc cos na ksztalt weterana czy zupelna zmiana jak wlasnie w przypadku vrod ?

Edytowane przez -Jurgen-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane, wg. mnie powinien jednak byc to motocykl nowoczesny, nowoczesnej technologii i wspolczensych osiagach, jadnek nawiazujacy delikatnie do tradycji, czyli poprostu cruiser :cool: Wild ma bardzo ciekawa koncepcje, jeszcze jakby ona ujrzala swiatlo dzienne to mozna by dodac jakis delikatny retusz i mamy motocykl, ktory sie sporej czesci forumowiczom udzielajacym w temacie tak mysle spodoba...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...