Skocz do zawartości

JAKI OLEJ ???


Rekomendowane odpowiedzi

Slusznie zgodze sie z toba,tylko ja nigdzie nie pisalem "producent zaleca oleje marki..." wiec nie wiem kogo cytowales :crossy:

Chodzi o wlasciwosci oleju jaki zaleca producent(a to z cena nie ma nic wspolnego)

Jak znasz klacyfikacje SAE proponowana przez producenta motocykla,mozesz dobrac olej odpowiedni do Twoich potrzeb uzytkowania. :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze mi isę wydaje to gdzieś czytałem zalecanym olejem do Vroda jest 20W50,do innych HD też..domyślam się że HD produkuje(znaczy się wypuszcza pod swoją marką)taki olej.Dziwnym trafem nowoczesny silnik,zaprojektowany niedawno musi jeżdzić na oleju które w większości są olejami mineralnymi(bo jedynie kojarze Motula 7100 który jest syntetykiem o tej lepkości)Do chłodzonego cieczą silnika spokojnie by styknął olej 10W40(jeżeli nie zakłada się z góry innego oleju)a jednak zalecają xxW50.Nie mówiąc o "Suzuki zaleca stosowanie olejów Shell" itp......czysty marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko powiedział tyle - w naszych warunkach klimatycznych, do normalnego użytkowania (nie tor, nie hard-core enduro, itp.) 10W40 i już. Ale w sumie, wydaje mi się, że dyskusja jest STRASZLIWIE akademicka. No bo o co H? Że nieodpowiedni olej zaszkodzi silnikowi, tak? No to na 90% bardziej zaszkodzi silnikowi wszystko inne dookoła - zimne starty, parszywa benzyna, słaby filtr powietrza, nadpalone zawory, nieszczelne pierścienie i milion innych rzeczy.

Pytanie jest tak ogólne, jak nie przymierzając "jaki samochód mam kupić?" nie określając do czego ma służyć.

Tak więc początek był fajny - ludzie opisywali własciwości olejów, a teraz znowu mamy najstarszy temat wszystkich forów motocyklowych - jaki olej....

 

.....Dziwnym trafem nowoczesny silnik,zaprojektowany niedawno musi jeżdzić na oleju ....

Może jednak nie jest taki nowoczesny? :buttrock: zaraz mi qurim powie że to najlepszy silnik na świecie... dobra, robię szarap.... :icon_mrgreen:

 

Dajcie so na luz.... :rolleyes: pogoda ładna, cza jeździć, a nie takie tam... :banghead:

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kris za odpowiedzi pzdr

 

ps. ja wybieram oelj 15W50 rożnych marek to patrzec na co wedłgu mnie są najważnejsze 3 parametry. lepkosc oleju przy 40C i przy 100 oraz trzecią wartościa współczynnik lepkości??

 

porównujac sobie oleje SAE 15W50 Shell, Motul, Mobil oraz Castrol(10W50) wypada najlepiej Shell? zgodzisz sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy całymi latami rozmawiać o róznych markach olejów i nadal nic o nich nie wiedzieć. Jedynym sposoem na PEWNĄ wiedzę o ich jakości jest wysłanie próbki oleju, po danym przebiegu, do zbadania przez stację kontroli oleum. Nie wiem gdzie to się robi w PL, ale w USA jest to popularna praktyka. Na google znajdziecie dokładniejsze informacje wraz z wynikami.

 

Trazh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytanie z innej beczki.

Zalega mi 1l oleju w garażu od września (Motul Semi 10w-40), butelka zapieczętowana.

Czy nic mu nie jest i mogę go użyć do następnej wymiany oleju za 2 miesiące?

 

 

Tak, możesz go śmialo użyć. Jak jest zapięczętowana to bym się nawet chwili nie zastanawiał :icon_mrgreen:

 

Trazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytanie z innej beczki.

Zalega mi 1l oleju w garażu od września (Motul Semi 10w-40), butelka zapieczętowana.

Czy nic mu nie jest i mogę go użyć do następnej wymiany oleju za 2 miesiące?

 

 

no co Ty nie mozesz. Zaraz Ci podam adres na jaki masz mi go podeslac :icon_mrgreen:

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co powiecie na Platinum 10W50 do motorka "Honda cb 750 seven fifty" czesto odkręcam gaz na maxa,

a sprzegło nie jest za nowe i niehcę go popsuć. Motorek jak sie nagrzeje traci na mocy i basowego dzwieku robi sie sopran.

 

Bardzo Prosze o pomoc !!!!! to mój pierwszy motorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania na temat Orlenowskiego oleju sa pozdzielone.

Jedni chwala inni odradzają.

Poszukaj na forum tematów o Orlenowskich olejach.

Wpisz w szukajkę ORLEN. Coś sie znajdzie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknełem na forum i żeczywiscie jest sporo opini na temat platinum, ale mam wrazenie ze dużo osób go krytykuje a na nim nie jeżdziło !!! szukam kogoś co zrobil przynajmniej 10 000 lub dwie wymiany tego oleju.

Niech się wypowie. Dodam ze ja na platinum semi samochodem zrobiłem już ze 60k i jeste bardziej dadowolony od poprzednikia mobila semi- a autko na gazie ma zrobine 360k bez remontu.

 

boję się wlać do mojej hondy "cb 750" platinum 10w50 bo jest to syntetyk a niewiem na czym mój motorek jeżdził do tej pory i czy mu czegoś niewypłucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...