Skocz do zawartości

Treningi na Torze Poznań


Fat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi się w to wierzyć !! Nie będzie żadnych treningów ?? Może się wypowiedzieć ktoś kto zna sytuację z Poznania ??

 

 

Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że podobno treningi mają być ale podobno nie w poniedziałki lecz w czwartki i od 15 do 18 czyli troche wcześniej i dłużej tylko pozostaje jeszcze jedna sprawa. Nie wiadomo czy będzie podział na amatorów i zawodników bo narazie nikt o tym nie pisze. Te informacje nie są potwierdzone ale jeśli ktoś wie coś na ten temat to prosze to napisać . Pasowało by już się szykowac na jazde bo sezon się zaczyna i można śmigac już. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANIE I PANOWIE jest juz OFICJALNE stanowisko automobilklubu w tej sprawie

 

http://www.aw.poznan.pl/motocykle/index.html

 

jak widać pierwszy trening za niecałe 2 tygodnie teraz tylko robimy zakłady czy w ten dzień motocykli będzie 150 czy więcej ;) :) ;) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwoliłem sobie trochę pofocić dzisiaj podczas treningów, sporo ludzi było, pogoda dopisała, śmieszne badania głośności też były :icon_mrgreen:

Czad..., naprawdę fajnie było popatrzeć, co tam w Poznaniu słychać/widać. Sporo zawodników nawiało na te "treningi amatorów".... czy to może tylko faworyzowana przez fotografa grupa? Jakies podziały 30min/30min? Rozwinąłbyś wątek pomiaru głośności?

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam faworytów, byłem z przyjemności fotografowania, Ci co mnie znają, wiedzą :icon_biggrin:

Co do samej ilości zawodników i amatorów, to niestety nie ma żadnego podziału, wszyscy jeżdżą w kupie, kto jak chce, ile chce, a że jest to jedyny dzień treningowy otwarty, to tak to właśnie wygląda. Ci z mniejszymi umiejętnościami, chcący popróbować sobie swoich możliwości, rozjeżdżani są wręcz przez fruwające zastępy ścigających się, mierzących sobie czas "zawodowców", dość często kończy się to różnie, spanikowany nieobeznany z zasadami uczestnik robi nieprzewidywalny manewr i czasem bywa nieciekawi.

 

W kwestii pomiarów, nie było tak źle, jak się na to zapowiadało. Przy bramie wjazdowej był koleś, który mierzył i tyle. W moim przypadku przy XX1100 z wydechem LeoVince miałem przy 5 tys. rpm 97,5dB, co uznał za właściwą i nie było wątpliwości, że mogę wjechać, aczkolwiek i tak nie jechałem polatać, tylko pofocić :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mógłby ktoś opisać jak technicznie jest przeprowadzany pomiar?

 

Statycznie czy w trakcie jazdy, jak umiejscowiony jest czujnik natężenia względem tłumika, w jakiej odległości przy jakich obrotach i jak one są mierzone...

 

Mam na tor spory kawałek i nie chciałbym sie rozczarować wiec wolę najpierw zmierzyć to na jakiejś stacji diagnostycznej u siebie.

 

O to jak są sprawdzane obroty przy pomiarze pytam bo nie mam obrotomierza tylko shuter na wzór maszyn z Moto GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jeśli chodzi o te pomiary to troszke mnie zastanowiło bo na tych fotach to prawie każdy ma tuningowany wydech tzn nie fabryczny. Czyli można śmiało walic na tor tak mi się wydaje. Ale jeszcze się powstrzymam hehe bo niemam moto sprzedałem swojego i czekam na przypływ gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie mam zamiar przynajmniej raz pojeździć W Poznaniu bo mam Kawał drogi no i jeszcze moto musze nowsze nabyć:biggrin:. A jeszcze dla przypomnienia ile kosztuje wjazd na treningi bo mi się obiło że 60 zł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary są robione w sposób dziwny. Gościu staje gdzieś za moto a kierowca odkręca gaz do 4-5 tysięcy. Moim zdaniem robienie pomiaru przy budce wjazdowej która daje jakiś tam rezonans jest mało wiarygodne. Jeśli db odbiegają znacznie to nie ma to wielkiego znaczenia ale jeśli chodzi o jeden, dwa db to już błąd pomiaru jest za duży. Dochodzi jeszcze kwestia z wiatrem czy pod wiatr :D Ja miałem 105 db i jak nie zrobię coś z wydechem to już nie pojeżdżę niestety :D

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary są robione w sposób dziwny. Gościu staje gdzieś za moto a kierowca odkręca gaz do 4-5 tysięcy.

 

Nie znam natyle przepisow tyczacych sie sportow torowych ale nie moga one byc robione w odleglosciach mniejszych od przepicow homologujacych pojazdy.

 

:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...