Skocz do zawartości

Kto lubi merecedesy?


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yuby,

 

zastanawialem sie bad nowa C-klassa.

 

Wyszlo by 45 000 minus rabat. Po uwzglednieniu wszelakich argumentow odpadl na rzecz Hondy Civic za C-Klasse mam dwa Civic'i na dobrym wypasie.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klor to tragedia, 10 lat sie takim bujalem :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wolisz bene w tym modelu? :)

Zdecydowanie. Pamiętam kolega sprowadził z DE beczkę 250 z 6 cylindrami. Jak to aksamitnie i cichutko chodziło. Do czasu jak wsadził 2.0 diesla i zrobił się rechotliwy muł. Profanacja.

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dizel blee

 

Dziadek miał W123 z 3 litrowym dieslem o zawrotnej mocy 88 KM, 1980r. Te 5 cylindrów tak fajnie klekotało, że aż przyjemnie było tego słuchać. Bardzo miękka praca, niby mułek ale po wciśnięciu gazu nie trząsł tylko spokojnie wchodził na obroty. O tym aucie można było powiedzieć, że to samochód "na całe życie" bo dziadek kupił go w 1985 roku i jeździł aż do śmierci (2007r). Potem przejął go jego syn (a mój wujek), pojeździł 3 lata i sprzedał w dobre ręce. Beczka jeździ do dzisiaj, jest po totalnej renowacji, ma żółte tablice, czasami ją widuję w Łodzi.

 

Świetne auto, komfort podróżowania taki, że przez długie lata żadne Kadety czy Jetty tego nie oferowały. Po zakupie dziadek zakonserwował cały spód i progi. Jak Mesio miał blisko 25 lat to w niektórych miejscach zaczęły pojawiać malutkie pęcherze, które dobry blacharz zaraz usuwał. Ciekawostka: oryginalny układ wydechowy wcale nie rdzewiał ani nie ulegał przepaleniu. Eksploatacja to bajka, maskę się podnosiło tylko po to żeby dolać płynu do spryskiwaczy i raz na jakiś czas zmienić olej z filtrem, dziadek zawsze zmieniał filtr oleju i powietrza jednocześnie. Żadnego wycieku, mrozy mu nie straszne. Tego silnika to się po prostu nie dało zajechać. Nie miał za dużo mocy, po mieście potrafił spalić dychę ropy ale miał w sobie "to coś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merole te nawet starsze uwielbiam. Marzy się kupić jakiś pięknie zadbany model 123. Szacunku do marki nabrałem jak na moich oczach na autostradzie wpadł w poślizg duży merol taki z 10 letni max. Koziołkował na maskę przednią , na bagażnik, latał w powietrzu. Wyprzedzał mnie w deszczu a u mnie było 140km/h na zegarze. W tym merolu urwało komore silnika do grodzi czołowej, urwało tył z calym bagażnikiem, a kabina nie naruszona nic i 4 osoby wyszły o własnych silach z auta. Szacun do konstruktora i do Tego na górze co szczęście rozdziela między ludzi.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze wole benzynke ;) i nie tylko w tym, ale i w kazdym innym ;)

 

To pouzywaj pare lat... Mesia na K-Jetroniku...

Mam 3.0 - wcześniej 2.3 w benie - życze powodzenia... w codziennym uzytkowaniu w naszych polskich warunkach.

Cięzki kawałek mechanikowania...

 

Quadrat - dobrze pisze o "dizlu". Ale fanaberia i praktyka to nie to samo...

Mimo iz nie lubie "dizli" mam wielki szacunek dla starych silników Mercedesa - choćby 250 - dizla pieciocylindrowego bez turbo.

 

P.S.

YUBY- trzymaj poziom... chociaż odrobinę wyższy...

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale mial w sobie "to coś".

Czyli Senymenalna gwiazdka ;) - Fajnie, bo z tego co czytam to moge wnioskowac, ze byla w dobrych rekach- a w zamian - i wdzieczna :)

ale klekotala :P

 

Milo, ze bywaja jeszcze prawdziwi pasjonaci, ktorzy dbaja o swoje gabloty, nie na zasadzie walne se dobra felge i bedzie GIT.

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To pouzywaj pare lat... Mesia na K-Jetroniku...

Mam 3.0 - wcześniej 2.3 w benie - życze powodzenia... w codziennym uzytkowaniu w naszych polskich warunkach.

Cięzki kawałek mechanikowania...

 

3.0 w benie na KE wychodzily 2 motory. M103 i M104 jaki miales?

wiadomo jakby nie patrzec jest to przestarzala technologia no i nie nadaje sie raczej do codziennego uzytkowania.

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...