Skocz do zawartości

yamaha xj 600 89 rok BRAK ŁADOWANIA


bart xj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie byłem dzis u elektryka moją xj z 89 dotknol miernikiem i stwierdził ze nima ladowania za sprawdzenie skasowa 50 zeta :banghead: co i jak moge zrobic w swoim zakresie aby wiedziec jaka jest przyczyna braku tego ladowania? dodam ze elektryk za zdiagnozowanie co nawaliło chce kolejne 150 zeta niestety w koł jest tylko jeden zaklad w którym podejmuja sie grzebania w motocyklach panowie co ijak mam zrobic aby to zdjagnozowac? pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :banghead:

Edytowane przez bart xj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy podejrzany, to regulator napięcia. Potem połączenia i sam alternator.

Proponuję użyć opcji "szukaj" i wpisać "brak ładowania"... Mi przed chwilą wywaliło z 15 tematów, tak więc miłej lektury.

 

P.S. A co do cen opisywanych przez Ciebie usług, to totalne zdzierstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie byłem dzis u elektryka moją xj z 89 dotknol miernikiem i stwierdził ze nima ladowania za sprawdzenie skasowa 50 zeta :icon_eek: co i jak moge zrobic w swoim zakresie aby wiedziec jaka jest przyczyna braku tego ladowania? dodam ze elektryk za zdiagnozowanie co nawaliło chce kolejne 150 zeta niestety w koł jest tylko jeden zaklad w którym podejmuja sie grzebania w motocyklach panowie co ijak mam zrobic aby to zdjagnozowac? pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :banghead:

 

 

witam!Ja miałem też kiedyś taki problem!!Adam ma racje miernik dużo nie kosztuje ,a idzie szybko sprawdzić czy jest ładowani czy nie!!Jeszcze idzie sprawdzić w bardzo "chłopski sposób"gdy zapalisz moto to przy dodawaniu gazu kontroli powinny się rozjaśniać jesli tak nie jest to nie ma ładowania albo poprostu na zapalonył odłącz jedną z klem na aku :banghead:

Ja na twoim miejscu sprawdził bym szczotki na alternatorze w mojej xj właśnie one się zużyły-nowe w serwisie kosztują 100zł ,ale ja kupiłem szczotki w polmozbycie chyba dałem 3zł i dopasowałem do alternatora zgodnie ze starymi-poprostu szkoda mi było wymienić na nowe za 100zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze elektryk za zdiagnozowanie co nawaliło chce kolejne 150 zeta niestety

 

stanowczo musze podniesc ceny u siebie. przeciez to qr*a zdzierstwo. 150 zeta???? dobry fachowiec w 10 min okresli co padlo: regler czy altek. ty masz obcowzbudny? tzn, altek za cylindrami czy na wale? bo jak za cylindrami to wpierw sprawdz szczotki. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec usterke znalazłem i usunołem a mianowicie szczotka w altku była ujarana tu podziekowania bar27 za podpowiedz i naprowadzenie na problem dzieki tez dla adama za porade z miernikiem i serwisówka posłuchałem sie miernik zakupiłem serwisówke zamówiłem i ucze sie kozystac z miernika :( dodam tez ze cała instalacie przejzałem kostki wszystkie poczysciłem i jeszcze zostało mi przerobienie mocowan bezpieczników na te nowsze bo tych starych za hole...nie idzie dostac tak wiec dzieki i pozdrai niech ryk bedzie z wami Ps sorki za byki ale tak jusz mam od małego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec usterke znalazłem i usunołem a mianowicie szczotka w altku była ujarana tu podziekowania bar27 za podpowiedz i naprowadzenie na problem dzieki tez dla adama za porade z miernikiem i serwisówka posłuchałem sie miernik zakupiłem serwisówke zamówiłem i ucze sie kozystac z miernika :icon_twisted: dodam tez ze cała instalacie przejzałem kostki wszystkie poczysciłem i jeszcze zostało mi przerobienie mocowan bezpieczników na te nowsze bo tych starych za hole...nie idzie dostac tak wiec dzieki i pozdrai niech ryk bedzie z wami Ps sorki za byki ale tak jusz mam od małego ;)

Zastanawia mnie ta "szczotka w altku" czyżby do zamiatania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest konkretne,ja juz jestem na tym forum rok,ale myśle że nas odwiedzisz na xj :icon_mrgreen:

to jedną potyczką niema co aż tak się martwić

No pewnie. Odwiedzam was regularnie, tylko teraz bardziej biernie :flesje: :P

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...