Skocz do zawartości

Jak sprawnie odpalic moto?


lonek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapowiiada sie pogoda w tym tygodniu, CHce troche pojedzic. WIem, ze moje moto po tygodniowym postoju nie odpala z pierwszego. Pewnie chodzi o to ze paliwo z gaznikow deko wyparowuje. Zeby lepiej odpaliło to chyba cos z ta pozycją PRI sie robi. Podpowiedzcie jak i co po kolei trzeba zrobic zeby sprawnie odpalic. Bede wdzieczy za podpowiedz jako jeszcze laik. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapowiiada sie pogoda w tym tygodniu, CHce troche pojedzic. WIem, ze moje moto po tygodniowym postoju nie odpala z pierwszego. Pewnie chodzi o to ze paliwo z gaznikow deko wyparowuje. Zeby lepiej odpaliło to chyba cos z ta pozycją PRI sie robi. Podpowiedzcie jak i co po kolei trzeba zrobic zeby sprawnie odpalic. Bede wdzieczy za podpowiedz jako jeszcze laik. Pozdr

 

Po tygodniu nic nie wyparuje.

 

PRI działa tak, że: odkręcasz kranik do pozycji PRI i czekasz 10 sekund, dajesz do pozycji ON (lub RES jeśli bida w baku) i kopyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lonek22, ja ma ten sam w sumie silnik i gaźniki. Mam podobne problemy z odpalaniem po jakimś tygodniu stania moto bez ruchu. Jeszcze po 1,2,3 dniach spoko, ale więcej jeśli moto postało...

 

Moim problemem okazały się zakopcone świece,które dobrze nie zapalały zimnej mieszanki. Moto mi troche duzo paliło i tworzyły się czarne osady na świecach.

 

Wykręć jedna świecę i sprawdz,moze masz zakopcone.

 

Ja rozwiązałem problem samostartem, już nie muszę tak kręcic rozrusznikiem, po kilku pokręceniach wałem korbowym silnik zaskakuje bez problemów nawet po 2 tygodniach... ale i tak czas na regulację gaźników z prawdziwego zdarzenia.

 

Ale mam pomysły :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samostaru trzeba uzywac z serduszkiem :)

 

Psik tu, psik tam i zaraz wszystko gra.

 

Nie myslcie, że z tym specyfikiem szaleje, eksploatacje pojazdów znam wzorowo i bym nie zrobił krzywdy mojej Kawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lonek, 33 lata masz i nie wiesz jak odpalić "sprawnie" (nie wiem co to ma znaczyć). Tak jak zwykle przy zimnym silniku. Odkręcasz kranik, czekasz chwilkę, zaciągasz ssanie i odpalasz. Proste?

 

Sorry, ale poziom twej odpoiwedzi odpowiada pozimowi wypowiedzi tego, ktorego masz na "tapecie". Właśnie nic nowego sie nie dowiedziałem. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale poziom twej odpoiwedzi odpowiada pozimowi wypowiedzi tego, ktorego masz na "tapecie". Właśnie nic nowego sie nie dowiedziałem. Pozdr.

 

Poziom odpowiedzi na tym samym poziomie co skomplikowana procedura odpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, czasem potrafi byc dosc skomplikowana. Zeby sie zabezpieczyc przed niespodziankami, specjalnie jak moto stoi na dworze proponuje:

- dobrze naladowany akumulator ( najlepiej prosto z ladowarki ),

- wygrzane na palniku kuchenki swiece ( lub zmienic na rownowaznik Denso ),

- startowac z pozycji PRI, po zalapaniu silnika przerzucic na ON.

I powinno zadzialac.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja weekend bede chcial odpalic swoja xjte w xelu sprawdzenia szczelnosci chlodnicy ktora kupilem. Mam zamiar ja dobrze wygrzac a po tym przygotowac dobrze do zimowania.

 

Problem w tym ze motocykl stoi od polowy wrzesnia nieodpalany. Aku naladuje, paliwo z ganzikow spuszcze i zaleje swierzy, ale czy nie mam sie obawaic suchego startu??

 

Po tak dlugim postoju nie nalezaloby moze wstrzyknac troche oleju na tloki a potem probowac odpalac??

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze motocykl stoi od polowy wrzesnia nieodpalany. Aku naladuje, paliwo z ganzikow spuszcze i zaleje swierzy, ale czy nie mam sie obawaic suchego startu??

 

Po tak dlugim postoju nie nalezaloby moze wstrzyknac troche oleju na tloki a potem probowac odpalac??

 

:icon_mrgreen: ja bym proponował ściągnąć dekiel a najlepiej całą głowice, wziąć pędzelek i posmarowac olejem wszystkie ruchome elementy , wałki , zawory i tp , tłoki wyciągnąc i nasmarować , paliwo spuścic z baku nie tylko z gaźników bo już stare 2 miesiące ma to już do niczego :lalag: :)

 

bardzo przepraszam, że nic nie wniosłem do tematu (chociaz może jak ktoś zrozumie ironię) ale nie mogłęm się powstrzymać :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...