Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora motocyklowego


jusza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akumulator w pełni sprawny traci przeciętnie około 1% swojej pojemnosci dziennie.Nie wystarczy więc wyjąć go ze sprzęta i zostawić w ciepłym pomieszczeniu, bo po przeciętnie trzech miesiącach może go trafić szlag.Oczywiście mowa o aku kwasowym gdzie elektrolitem jest kwas siarkowy.Pozdrawiam

Otóż to, a rozładowany akumulator uszkadza się szybko w skutek zasiarczenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem ten prostownik: http://moto.allegro.pl/item265521017_prost...w_2_l_nowy.html

 

Jak ładuję akumulator prądem przewidzianym dla moto to strzałka leży na zero i wrażenie jest takie jakby się nic nie działo, natomiast jak przełączę na ładowanie samochodowe to strzałka podnosi się do ok. 1/4 skali.

 

Prostownik dotarł do mnie dzisiaj więc nie wiem czy to ładowanie coś da jak strzałka leży na zero, wygląda tak jakby prostownik w ogóle nie działał.

Zastanawiam się czy nie przełączyć na tryb samochodowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten prostownik: http://moto.allegro.pl/item265521017_prost...w_2_l_nowy.html

 

Jak ładuję akumulator prądem przewidzianym dla moto to strzałka leży na zero i wrażenie jest takie jakby się nic nie działo, natomiast jak przełączę na ładowanie samochodowe to strzałka podnosi się do ok. 1/4 skali.

 

Prostownik dotarł do mnie dzisiaj więc nie wiem czy to ładowanie coś da jak strzałka leży na zero, wygląda tak jakby prostownik w ogóle nie działał.

Zastanawiam się czy nie przełączyć na tryb samochodowy?

 

 

Trudno powiedziec bo nie widze na fotce dobrze wyskalowania wskaznika amperomierza moze jest na tyle niedokladne ze tak malego pradu nie wskazuje ale tak czy inaczej przynajmniej minimalne odchylenie wskazowki powinno byc obserwowane...

Widze, ze nie przeczytales instrukcji. Nie przelaczaj na tryb samochodowy bo minimalna pojemnosc ladowania aku w trybie samochodowym to 20Ah. Watpie zebys taka mial :(

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.stef-pol.pl/index.php?id=oferta

A ja nabyłem EST-507 i problem z bani- bezpośrednio u producenta w Brwinowie.

Poprzednio ładowałem prostownikiem samochodowym ale trudno było ustawić natężenie dla mniejszego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten prostownik: http://moto.allegro.pl/item265521017_prost...w_2_l_nowy.html

 

Jak ładuję akumulator prądem przewidzianym dla moto to strzałka leży na zero i wrażenie jest takie jakby się nic nie działo, natomiast jak przełączę na ładowanie samochodowe to strzałka podnosi się do ok. 1/4 skali.

 

Prostownik dotarł do mnie dzisiaj więc nie wiem czy to ładowanie coś da jak strzałka leży na zero, wygląda tak jakby prostownik w ogóle nie działał.

Zastanawiam się czy nie przełączyć na tryb samochodowy?

 

Witam

Mamy taki w hrg i on laduje w trybie motocyklowym mimo iz wskazowka lezy na zero, wlacz se amperomiez w obwod to zobaczysz ze prad plynie, a dlaczego nie pokazuje ze laduje bo laduje tak malym pradem ze skala tego nie obejmuje bo zaczyna dzialac dopiero od okolo 2A.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy można odłączyć akumulator do ładowania jeżeli jest podłączony alaram. Niestety w instrukcji alarmu nic nie jest napisane na ten temat :(

 

Mozna (najwyzej bedzie glosno i zresetuja sie ustawienia) :) .

Tak sobie poczytalem i niektorym zycze powodzenia i cierpliwosci przy wiosennym rozruchu :D ;) :)

 

Dylemat-komu uwierzyc???

Edytowane przez swider70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego :lalag: pytanie mam odnosnie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=278257488

tego ladownika :lalag: czyli EST 507 ...

 

piszecie ze trzeba ladowac aku pradem pojemnosc/10 czyli np aku 17 Ah ladujemy 1.7 A ... ta ladowarka na aukcji ma 1.5 A i pisze ze nadaje sie dla aku 17 Ah :biggrin: prawda czy sciema ? bo wlasnie aku 17 chce ladowac;) a glupio tak niedoladowac bateryji do konca ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prostownik AFNM 8 Einhell to faktycznie posiada on fabrycznie bardzo tandetny amperomierz. Ja wstawiłem w jego miejsce przyzwoity amperomierz (koszt zakupu 12zł + montaż) i pokazuje dokładnie wskazania płynącego prądu. Teraz wiem co się dzieje z ładowanym aku. Oprócz tego używam jeszcze ładowarki Optimate 3 oraz Tronic T4X i jestem zadowolony.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego :notworthy: pytanie mam odnosnie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=278257488

tego ladownika :notworthy: czyli EST 507 ...

 

piszecie ze trzeba ladowac aku pradem pojemnosc/10 czyli np aku 17 Ah ladujemy 1.7 A ... ta ladowarka na aukcji ma 1.5 A i pisze ze nadaje sie dla aku 17 Ah :notworthy: prawda czy sciema ? bo wlasnie aku 17 chce ladowac;) a glupio tak niedoladowac bateryji do konca ;]

 

A jaki problem ładowac akumulator zamiast 10 godz. np 11? Taki akumulator naładujesz tez ładowarką o prądzie ładowania np 0,5A tylko wydłuzy się czas.

Podany czas ładowania i prąd jest czysto teoretyczny bo dochodza do tego jeszcze takie czynniki jak rzeczywista pojemność akumulatora majacego juz kilka lat użytkowania , sprawność samej baterii i ładowarki oraz wiele innych.

Pełny stan naładowania określisz po przez pomiar napięcia na akumulatorze odłączonym od prostownika i odczekaniu np 0,5 godz. Powinno wynosić 12,7V. Drugą oznaka końca procesu jest silne gazowanie elektrolitu i grzanie sie akumulatora. inne sposoby to pomiar gęstości elektrolitu i pomiar prądu w układzie ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chce mi sie czytac wszystkiego, ale powiem tylko ze ja wziolem zwykly zasilacz/ladowarke do aku do wiertarek wkretarek itp itd i tym laduje swoje aku wyglada jak to badziewie z allegro, U=13,8v I=500mA wiec jest okej raz na tydzien wepne na caly dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...