Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora motocyklowego


jusza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Również polecam -sprawuje się bardzo dobrze!!!

 

też go mam i jest super!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest roznica miedzy ladowarka Optimate III a Optimate IIISP? bo zauwazylem ze w holanie za 200zł jest Optimate III a w emotosie Optimate IIISp za 224zł..

 

http://holan.pl/pl/product/164/293/996/Optimate_III)

 

http://www.emotos.pl/index.php?p622,ladowa...-optimate-iiisp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno jedna jak i druga ładowarka Optimate jest super :) Ale tak jak pisałem w poprzednim poście ja używam tańszej ale podobnie dzialającej w pełni automatycznej ładowarki: http://www.allegro.pl/item260082476_prosto..._12v_3_5_a.html Naprawde działa bardzo dobrze - POLECAM

Edytowane przez przemek3578
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam te wszystkie posty i zastanawiam sie dlaczego 3/4 z was nie ma doktora przed nazwiskiem. Każdy mądry. Jak wiadomo, każdy akumulator wieczny nie jest. Również uważam, że należy uważać przy ładowaniu akumulatorów bezobsługowych. Przede wszystkiem to zacznijcie od pytania, po co ładujecie akumulatory ? Dziwne to troche. Ja przez zimę motocyklem ani nie jeżdżę, ani go nie odpalam, bo uważam to za bezsensowne i niszczące. Po zimie moto normalnie odpala. Trzymam go w garażu w którym jest ok 12C. Jeśli mam problem w odpaleniem, to podpinam go pod SAMOCHODOWY prostownik z amperomierzem. Akumulator mam 14Ah. Wartość prądu nie może przekroczyć 1,5A jak dla mnie i tak sobie stoi ok 10-12h. z odkrytymi korkami, i zalany na max. Później odłączam. Wrzucam do moto i cieszę się przez cały sezon. W gsxf woda z aku znika błyskawicznie, bo robi sie cieplo. Nauczylem sie nie uzupelniac aku wodą detylowaną, a kwasem, aby gęstość elektrolitu byłą odpowiednia. Tak używam akumulatorów od dawna. Wiadomo że po 3-4 latach to nie ma sie juz czego czepiać, trzeba poprostu wymienić

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez orzyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gsxf woda z aku znika błyskawicznie, bo robi sie cieplo. Nauczylem sie nie uzupelniac aku wodą detylowaną, a kwasem, aby gęstość elektrolitu byłą odpowiednia. Tak używam akumulatorów od dawna.

 

Kolego jak masz udzielac takich rad innym to lepiej nic nie pisz . Nie trzeba byc doktorem by wiedziec ze z elektrolitu zawsze odparowuje woda , a nie kwas. I dla tego poziom uzupełnia sie wodą destylowana. Wlewając czysty kwas siarkowy do elekrolitu w akumulatorze podnosisz jego gęstosc a tym samym przyspieszasz zgon płyt. Ale kazdy robi jak uwaza . Czemu tylko potem pisze , ze aku ma juz 3 lata i do wywalenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam te wszystkie posty i zastanawiam sie dlaczego 3/4 z was nie ma doktora przed nazwiskiem. Każdy mądry. Jak wiadomo, każdy akumulator wieczny nie jest. Również uważam, że należy uważać przy ładowaniu akumulatorów bezobsługowych. Przede wszystkiem to zacznijcie od pytania, po co ładujecie akumulatory ? Dziwne to troche. Ja przez zimę motocyklem ani nie jeżdżę, ani go nie odpalam, bo uważam to za bezsensowne i niszczące. Po zimie moto normalnie odpala. Trzymam go w garażu w którym jest ok 12C. Jeśli mam problem w odpaleniem, to podpinam go pod SAMOCHODOWY prostownik z amperomierzem. Akumulator mam 14Ah. Wartość prądu nie może przekroczyć 1,5A jak dla mnie i tak sobie stoi ok 10-12h. z odkrytymi korkami, i zalany na max. Później odłączam. Wrzucam do moto i cieszę się przez cały sezon. W gsxf woda z aku znika błyskawicznie, bo robi sie cieplo. Nauczylem sie nie uzupelniac aku wodą detylowaną, a kwasem, aby gęstość elektrolitu byłą odpowiednia. Tak używam akumulatorów od dawna. Wiadomo że po 3-4 latach to nie ma sie juz czego czepiać, trzeba poprostu wymienić

 

Pozdrawiam.

Oj Stary tu nie popisałeś się wiedzą...

 

jak wiadomo elektrolit to kwas... Znam kilku takich mądrych jak Ty i przy podobnych praktykach dolewania elektrolitu do aku poparzyli sobie łapki i buźkę

 

Natomiast jeśli chodzi o żywotność aku to jeśli odpowiedni zadbasz o akumulator to posłuży Ci dwa razy dłużej niż piszesz - a i nie staraj się być mądrzejszy od ludzi którzy znają troszkę budowe i zasadę działania takowych źrudeł energii. (poczytaj troszkę na ten temat a potem się wypowiadaj)

 

POZDRAWIAM i bez urazy bo nie o to chodzi.

Ps.wydaje mi się ,że mógłbyś się ździwić co do tego dr przed nazwiskiem bo pewnie i tacy tu są tylko Nasze Forum nie jest służy do lansowania swoich tytułów naukowych.

Edytowane przez przemek3578
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam korzystanie z prostownika samochodowego o duzym amperazu zwlaszcza do akumulatora gleboko rozladowanego a w praktyce najczesciej takie ladujemy. W akumulatorze dochodzi do silnego zgazowywania i podnosi sie znacznei temp, przy takim dlugotrwalym procesie dochodzi do zniszczenia plyt akumulatora, sam zniszczylem w ten sposob aku pol roczne ktore chcialem zima "podladowac"

 

Osobiscie polecam

http://www.allegro.pl/item260082476_prosto..._12v_3_5_a.html

 

uzywam dziala b dobrze

 

Tak to jest jak sie podłączy akumulator pod prostownik ot tak,po prostu.Prostownik samochodowy ma dużą wydajność prądową i nie dziwne że gotuje motocyklowe akumulatory.Jak myślisz po co jest amperomierz??Właśnie po to by takiego problemu uniknąć.Akumulator ładuje się prądem 10 razy mniejszym niż jego pojemność w Ah,dla przykładu jeżeli akumulator ma pojemność 11Ah ładuje się go pradem 1,1A przez 10 godzin.Prąd ładowania można ograniczyć przez szeregowe włączanie żarówek między amperomierz a akumulator.Im większa moc żarówki tym większy prąd ładowania.Patrzcie na amperomierz,bardzo przydatny miernik.

 

Oj Stary tu nie popisałeś się wiedzą...

 

jest takie znane powiedzenie: "Pamiętaj chemiku młody nigdy nie dolewaj kwasu do wody..."

 

a jak wiadomo elektrolit to kwas... Znam kilku takich mądrych jak Ty i przy podobnych praktykach dolewania elektrolitu do aku poparzyli sobie łapki i buźkę

 

Natomiast jeśli chodzi o żywotność aku to jeśli odpowiedni zadbasz o akumulator to posłuży Ci dwa razy dłużej niż piszesz - a i nie staraj się być mądrzejszy od ludzi którzy znają troszkę budowe i zasadę działania takowych źrudeł energii. (poczytaj troszkę na ten temat a potem się wypowiadaj)

 

POZDRAWIAM i bez urazy bo nie o to chodzi.

Ps.wydaje mi się ,że mógłbyś się ździwić co do tego dr przed nazwiskiem bo pewnie i tacy tu są tylko Nasze Forum nie jest służy do lansowania swoich tytułów naukowych.

 

Z tym powiedzeniem troche inaczej:Pamiętaj chemiku młody wlewaj zawsze kwas do wody.Chodzi o to żeby nie wlewać wody do kwasu tylko na odwrót żeby nie było reakcji bodajże takiej ze coś wybuchnie ale nie jestem pewien.w każdym razie to powiedzenie wystepowało raczej w takiej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item260082476_prosto..._12v_3_5_a.html

Naprawde działa bardzo dobrze - POLECAM

posiadam taki sam prostownik, kupiłem go od tego samego sprzedawcy ale wtedy kosztował tylko 34 zł :cool:

Jestem z niego b. zadowolony :icon_twisted:

W lidlu bedzie do kupienia w od poniedziałku, tyko cena trochę inna: http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.2...ik_automatyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek2812 z tym powiedzonkiem faktycznie coś pomerdałem :D (dzięki za poprawienie mojego błedu :icon_twisted: )

 

posiadam taki sam prostownik, kupiłem go od tego samego sprzedawcy ale wtedy kosztował tylko 34 zł :D

Jestem z niego b. zadowolony :cool:

W lidlu bedzie do kupienia w od poniedziałku, tyko cena trochę inna: http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.2...ik_automatyczny

Tak kiedys ta ładowarka faktycznie była zdecydowanie tańsza.

Jak narazie sprawuje się dobrze i oby tak dalej :D

Edytowane przez przemek3578
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak sie podłączy akumulator pod prostownik ot tak,po prostu.Prostownik samochodowy ma dużą wydajność prądową i nie dziwne że gotuje motocyklowe akumulatory.Jak myślisz po co jest amperomierz??Właśnie po to by takiego problemu uniknąć.Akumulator ładuje się prądem 10 razy mniejszym niż jego pojemność w Ah,dla przykładu jeżeli akumulator ma pojemność 11Ah ładuje się go pradem 1,1A przez 10 godzin.Prąd ładowania można ograniczyć przez szeregowe włączanie żarówek między amperomierz a akumulator.Im większa moc żarówki tym większy prąd ładowania.Patrzcie na amperomierz,bardzo przydatny miernik.

 

 

jasne kolego ale.... jesli uzywasz jeden prostownik w calym swoim zyciu i spelnia to zadanie to dobrze, prostowniki samochodowe sa rozne, niektore b. silne i obserwacja amperomierza na nic sie nie zda, poniewaz minimalny prad ladowania dla tego prostownika bedzie mimo wszystko wyzszy od zalecanego dla malego akumulatora motocyklowego. Sa tez prostowniki, dla ktorych amperomiez jest wskaznikiem i nic poza tym, poniewaz nie maja regulacji natezenia pradu. No i jeszcze jedna wazna sprawa czytaj instrukcje obslugi urzadzenia anie tylko ksiazki z fizyki. W instrukcji jest zawarte jakie akumulatory mozesz ladowac tym prostownikiem od-do. I to cala prawda dlaczego nie nalezy ladowac prostownikiem samochodowym akumulatora motocyklowego poniewaz NIE kazdy prostownik sie do tego nadaje...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzilo o kwas siarkowy, ale elektrolit kupiony w sklepie motoryzacyjnym. moim zdaniem on nie podniesie stężenia kwasu. pozdrawiam

 

Niestety i tu sie mylisz . Wystarczy prosta matematyka by wykazać ze stężenie kwasu w takim elektrolicie też wzrosnie. Wprawdzie nie tak znacznie jak w przypadku samego , stężonego kwasu ale też.

 

Tu masz manual Yuasy , to powinno rozwiać wszystkie twoje wątpliwosci. Wystarczy sie zapoznać.

http://www.yuasabatteries.com/pdfs/TechMan.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie: jaka jest roznica miedzy ladowarka Optimate III a Optimate IIISP? cena optimate III to 185zł a Optimate IIISP to 225zł...

 

Witam

...analizuj sobie :lalag:

 

What's new on the latest SP version?

 

 

Splash resistant casing design to (IP42)

 

Internal temperature regulation

 

Pre-defined verification stage for cleaner diagnosis of battery problems

 

Self discharge check to alert to shorted cells

 

Improved maintence current management

 

Improved connection lead

 

Will charge batteries where voltage is as low as 1V

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator w pełni sprawny traci przeciętnie około 1% swojej pojemnosci dziennie.Nie wystarczy więc wyjąć go ze sprzęta i zostawić w ciepłym pomieszczeniu, bo po przeciętnie trzech miesiącach może go trafić szlag.Oczywiście mowa o aku kwasowym gdzie elektrolitem jest kwas siarkowy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...