Skocz do zawartości

hamowanie silnikiem....


rumburak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie o hamowanie silnikiem...jak widac :icon_mrgreen: !!!!szkodzi silnikom czy raczej nie?kiedys chyba slyszalem ze przy hamowaniu silnikiem jest gorsze smarowanie??nie ukrywam ze jakos silnikiem hamuje dosc duzo.mam przy tym lepsze wyczucie no i dzwiek V-ki tudziez singla daje duzo przyjemnosci!!!ale przyjemnosci,przyjemnosciami....nie chce zazynac silnika i w tym wypadku mam dylemat.....dzieki za opinie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czterosuwie - nie ma znaczenia. Układ smarowania jest niezależny i nie ma wpływu. Inaczej w dwusuwie - olej dostarczany jest z paliwem i podczas hamowania silnikiem za mało oleju jest dostarczane

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi a nawet pomoze :smile:

 

No i podobno hamujac silnikiem, silnik podobno nic nie pali a wrzucajac na luz pali, no ale nie wiem czy to do konca prawda slyszalem w "Top Gear" heh

 

Pozdro :icon_mrgreen:

 

 

No to wyjaśnienie

Jeśli masz gażniki to pali zawsze (troche wiecej niż chodził by na biegu jałowym - czyli gdy jedziesz na luzie)

Jeśli masz wtrysk przy hamowaniu silnikiem paliwo nie jest podawane poniweż w tym rozwiazaniu ilosć podawanego paliwa jest sterowana elekronicznie.

 

Ale to nie jest gra warta świeczki.

Pozatym tu chodzi o przyjemnosć z jazdy. I troche szpanu :smile: motocykl podjeżdzający np. na stację paliwową z charakterystycznym dzwiękiem hamującej rajdówki zwraca na siebie uwagę i zainteresowanie.

 

A tak naprawdę ja uwielbiam ten dźwięk

 

Tylko umiejętnie i wszystko bedzie dobrze

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Adbin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc motocyklem, czy samochodem bardzo często hamuję silnikiem. I nigdy problemów z silnikami nie miałem. Jazdę na sprzęgle, czy luzie osobiście uważam za zły nawyk. Zawsze wolę mieć bieg włączony na wszelki wypadek.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ogólnie rzecz biorąc należało by hamowac silnikiem 4t a najlepiej z dużych górek lub prędkosci silnik sie wtedy zschładza i smaruje niewytwarzajać ciepła.

Pozdrawiam

... i oszczędza tarcze i klocki hamulcowe ... robię tak samo na moto i puszką ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...