Skocz do zawartości

Łożyska silnikowe


Barnaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może pytanie trochę naiwne, ale co tam. Czy łożyska w silniku mają tą samą twardość? Mam na myśli to, że kupując łożysko na sprzęgło do silnika 1000 różni się tylko rozmiarem od tego z pojemności 400, czy w grę wchodzi jeszcze twardość?

Skąd to pytanie? Potrzebuję zamówić łożysko sprzęgłowe do CBX-a i wymagają ode mnie numeru katalogowego. W manualu za chiny ludowe nie mogę tego odszukać. Wymiar mam, więc tak sobie wykombinowałem, że dopasuję. I stąd właśnie takie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie trochę naiwne, ale co tam. Czy łożyska w silniku mają tą samą twardość? Mam na myśli to, że kupując łożysko na sprzęgło do silnika 1000 różni się tylko rozmiarem od tego z pojemności 400, czy w grę wchodzi jeszcze twardość?

Skąd to pytanie? Potrzebuję zamówić łożysko sprzęgłowe do CBX-a i wymagają ode mnie numeru katalogowego. W manualu za chiny ludowe nie mogę tego odszukać. Wymiar mam, więc tak sobie wykombinowałem, że dopasuję. I stąd właśnie takie pytanie.

 

Nie ma różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy.

Zastanów się co piszesz bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Jeżeli dla Ciebie nie ma różnicy to możesz montować chińskie łożyska do kół po 3.50 zeta za sztukę w swoim motocyklu ale nie wypisuj takich bredni bo może Ci jeszcze ktoś uwierzy i zrobi sobie krzywdę.

 

To chyba Ty kolego nalałeś Hipolu do swojego silnika i terz masz pretensje że cuś nie tak ze sprzęgłem?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co piszesz bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Jeżeli dla Ciebie nie ma różnicy to możesz montować chińskie łożyska do kół po 3.50 zeta za sztukę w swoim motocyklu ale nie wypisuj takich bredni bo może Ci jeszcze ktoś uwierzy i zrobi sobie krzywdę.

 

To chyba Ty kolego nalałeś Hipolu do swojego silnika i terz masz pretensje że cuś nie tak ze sprzęgłem?

 

Chodziło o to, że łożyska dobrej klasy o odpowiednich parametrach (rozmiar itd.) nie róznią sie jakością, wytrzymałością od tych katalogowych.

 

Co do Hipolu, to nie miałem innego oleju pod reką i nie mam pretensji, że cuś nie tak ze sprzęgłem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek moze nie, bo sobie sam znajdzie o ktore lozysko chodzi - jesli sprawa dotyczy Hondy. Moja opinia jest taka ze wiele lozysk (np do kol ) jest uniwersalnych i mozesz je sobie kupic w sklepie sprzedajacym lozyska, ale jeszcze wiecej lozysk specjalnie wewnatrz silnikowych jest mozliwe do kupienia tylko u producenta, i tam je tezeba kupowac.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to, że kupując łożysko na sprzęgło do silnika 1000 różni się tylko rozmiarem od tego z pojemności 400, czy w grę wchodzi jeszcze twardość?

 

Jezeli oba sa jednej firmy to rozni sie tylko rozmiarem, a co idzie za tym parametrami z tym zwiazanymi.

 

 

Jezeli lozysko ktore potrzebujesz nie ma jakiegos dziwacznego rozmiaru, specjalnej budowy (trzeba zawacac uwage na szczegoly, nie tylko na rozmiar !), to oczywiscie ze mozna kupic w sklepie z lozyskami jakiejs porzadnej firmy.

Trzeba sobie tylko to przekalkulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...