Skocz do zawartości

Pirat straci prawo jazdy


kzabor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jestem jak najbardziej przeciw.

 

Tych co nie umieją dostosować prędkości do warunków jazdy to i tak nie utemperuje, za to zacznie się polowanie na czarownice, zwłaszcza tam gdzie znaki ograniczenia są debilnie poustawiane.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to nie rozwiąże całego problemu, zgadza się są kretyńskie ograniczenia prędkości na" środku pola", tylko jeżeli wprowdzenie takiego przepisu choć na moment zastanowi kierujacego, czy warto aż tak naginać przepisy?? to i tak to już będzie duży sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja sam będę jezdził tak jesli do tego dojdzie: w miejscu gdzie jest debilne ograniczenie prędkośi np. do 70km/h (podkreślam debilne i bez sensu) będę jechał 135km/h a to już nie jest dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości, więc moim zdaniem bez sensu taki przepis. No ale przynajmiej 200 nie będą co niektórzy jezdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy artykuł z Rzeczpospolitej

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warsz...rszawa_a_5.html

 

Propozycja aby osobom przekraczającym prędkość dwukrotnie zabierać prawo jazdy.

Uważam, że takie rozwiazanie ma sens i może utemperowałoby trochę zapędy rajdowe co poniektórych użytkowników dróg, jestem jak najbardziej za. :flesje:

pozdrawiam

 

Bez sensu. Policja będzie się czaić tam, gdzie miesiąc temu zmieniono nawierznię, skończyły się roboty drogowe i zostały nieusunięte znaki "ograniczenie prędkości do 30km/h" i zabiorą prawo jazdy temu co jedzie 65km/h

Dziwi mnie łatwość z jaką takie populistyczne hasełka znajdują poklask na tym forum.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie wsadzają do paki na rok za przekroczenie o 50km/h, to i tak jest lepiej niż w kilku krajach europejskich :flesje:

 

Moim zdaniem jednak nie tędy droga. Będą się czaić na nieuważnych kierowców przy bezsensownie ustawionych lub niewidocznych ograniczeniach, a piraci dalej będą piracić.

Powinni działać nie poprzez zwiększanie górnej granicy kar, a poprzez skuteczniejsze wykrywanie wykroczeń i sprawniejsze egzekwowanie mandatów.

No i bardziej zdecydowanie karać 'recydywistów' jeżdżących bez prawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że policja powinna przede wszystkim pomagać w utrzymaniu sprawności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym a nie tylko karać za wykroczenia. Na zachodzie gros pracy policji to kierowanie ruchem, pilnowanie porządku w miejscach o czasowo zmienionej organizacji ruchu itp.

U nas to głównie czajenie się po krzakach z suszarką albo pomiary prędkości tam, gdzie naprawdę moża bezpiecznie pojechać szybciej.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z policyjnych statystyk wynika, że najczęstszą przyczyną wypadków jest zbyt szybka jazda"

 

Jakoś nigdy nie przeczytałem, że przyczyną może być zły stan nawierzchni. Jak dziura w drodze to najlepiej ustawić znak 30km/h i zabierac prawko tym co jadą 65km/h. Tak najłatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głos przeciw. debilne hasło typu "ziobrowskiego" pod publiczkę - efekt będzie najwyżej taki, jak napisano powyżej: łowy przy idiotycznie postawionych ograniczeniach, typu 50 na prostej drodze

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolwiek są za i przeciw ,, to i tak się skończy tylko na pogawętce . i nic tego nie zrealizują

ee taki system

A to swoją drogą :flesje:

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że policja powinna przede wszystkim pomagać w utrzymaniu sprawności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym a nie tylko karać za wykroczenia. Na zachodzie gros pracy policji to kierowanie ruchem, pilnowanie porządku w miejscach o czasowo zmienionej organizacji ruchu itp.

U nas to głównie czajenie się po krzakach z suszarką albo pomiary prędkości tam, gdzie naprawdę moża bezpiecznie pojechać szybciej.

 

pozdr

 

 

100% racji, np stoją na rondzie i wyłapują kto im w oko wpadnie a obok ruch się zapycha Marszałkowska jedzie a Aleje stoją (nie mozna zejsc i pokierowac przez chwilę?????)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...