Skocz do zawartości

Rój Szerszeni - Honda Hornet CB 600, Hornet CB 900,


Rekomendowane odpowiedzi

Na foto wygląda całkiem poprawnie jak dla mnie, tym modelem Honda potwierdziła że może produkować motocykle nie zaliczane do typowej masówki japońskiej, dosyć często krytykuje się przemysł japoński za takie właśnie konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa zapożyczona z GSX-R600/750 K6, śliczna. Widok na zegary trochę za bardzo kosmiczny jak dla mnie, podobają mi się klasyczne zegary w Hornecie 600 z 2003 roku. Mocowanie tablicy jak w CBR z zeszłego roku. To akurat ma swoje usprawiedliwienie, tyle że w SBK. Same zalety, choć niezbyt oryginalnie.

Widok 360

Jestem w trakcie przeróbek stylistycznych swojej Hondy, być może zapożyczę trochę z omawianego modelu. Odpowiednią lampę nabyłem już dawno, więc będę bardziej oryginalny, teraz tylko przód USD, malowanie, przerobienie zadupka, dorobienie kilku elementów z laminatu, karbonowy tłumik pod siedzenie i można śmigać.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez BikeTrial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ta lampa, to podobala by mi sie calosc. Wezcie pod uwage, ze to jest "szerszen". Mimo ze wyglad lampy tez mi sie nie podoba, rozumiem do czego nawiazuja stylisci. Lampa ma przypominac glowe tego owada. Ten trend jest kontynuowany odkad Honda wypuscila pierwszego Horneta bez tradycyjnej lampy.

 

Tak poza tematem. Chyba Honda wziela sobie do serca fakt, ze ludzie postrzegaja ja jako firme produkujaca "nudne" motocykle. Moim zdaniem poszli jednak za daleko w strone "futuryzmu". Widac to rowniez w innych modelach tej marki. Dla przykladu podam CBR1000 FireBlade. Z roku na rok robia ja coraz nowoczesniejsza i coraz.... brzydsza :icon_razz:. Osobiscie ze wszystkich scigaczy najbardziej podobaja mi sie wlasnie FireBlade-y (954, pierwsze 1000 zwlaszcza w kolorze czarnym :biggrin:), a ze wszystkich golych 600 najbardziej podoba mi sie wlasnie Hornet. Jeszcze dlugo zostane z Honda chociaz mam dylemat. Mimo ze 954 to dla mnie motocykl numer 1 i odwieczne marzenie, to chyba go jednak miec nie bede, bo lubie pojezdzic w dalsze trasy,a scig nie jest najwygodniejszy do tego celu. Jest jeszcze Hornet 900 ale roznica pomiedzy nim a 600 jest zbyt mala (moc niewiele wiekszaa moment tez odstaje od innych 900 i 1000. Biore powaznie pod uwage Fazera 1000 na nastepne moto, ale to dopiero za 3 lata, wiec wszystko sie moze pozmieniac. Z nowym Hornetem 1000 na czele, jako potencialnym nastepca ;)

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie ze wszystkich scigaczy najbardziej podobaja mi sie wlasnie FireBlade-y (...) pierwsze 1000 zwlaszcza w kolorze czarnym

 

hehe :flesje: dzieki...

a w temacie: mi cb1000r bardzo sie podoba, wg mnie o wiele ładniejszy niz hornet600, nareszcie honda zaprezentowala rasowego streetfightera, wygląda byczo :P powazna moim zdaniem riposta na Z1000 :) smaczku dodaje monowahacz i ksztalt felg niespotkany nigdzie dotad. serducho to przeszczep z cbr1000rr :lalag: ze wzmocnionym dołem i srodkiem obrotów, to musi latac rewelacyjnie...

pozdrawiam. lenar :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak na zywwo chce go zobaczyc to moze zmienie zdanie bo na foto to wszystko inaczej wyglada. na tegorocznym EXPO raczej go nie bedzie wiec sie tak szybko do niego nie przekonam ale spox moze ktos z was mi predzej pokaze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na wyraźnie i kategoryczne żądanie Jery'ego uczynienia tematu użytkowników horneta wyróżnionym - niniejszym stało się :)

w wątku zebrane zostały w znacznej części dotychczasowe dyskusje o hornecie, za co dziękuję wyżej wymienionemu ;)

 

ponadto zapoznać się można z wątkami z działu mechaniki, jak:

* porady serwisowe

* uwagi dotyczące stuntu

* problem wibracji silnika

* problem z odpaleniem

* wentylator nie działa, itp

* dziwne dźwięki ze sprzęgła

* znów problemy z zapaleniem

* jaki olej wlać w lagi

 

i pewnie jeszcze trochę starszych, więc zachęcam do podpowiadania. wątek stanowić ma również bazę wiedzy dla przyszłych pytających o ten motocykl, wszelkie uwagi użytkowników są więc mile widziane :cool:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wyraźnie i kategoryczne żądanie Jery'ego uczynienia tematu użytkowników horneta wyróżnionym - niniejszym stało się :biggrin:

 

 

Hehehe. Chyba nie bylem az tak upierdliwy :D Ja rowniez pragne podziekowac za przychylne podejscie do sprawy i poswiecony czas. :eek:

 

 

Wiele osob chcialo by temat o Hornetach pojawil sie na stale. Dzieki udanej wspolpracy z Jeszua, udalo sie taki temat zalozyc. Mam nadzieje, ze temat bedzie chetnie odwiedzany przez uzytkownikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt miło. że mamy swój kącik. Ciekawe tylko czy ludki będą pisać tutaj czy zakładać nowe tematy gdzie popadnie, jak znam forumowe życie druga opcja jest bardziej prawdopodobna.

Mimo wszystko to fajna strawa.

Pozdrawiam i zapraszam do pisania, chętnie poczytam coś o hornetach (nowego) bo ostatnio z tym słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

 

No wreszcie powstał temat dla Hornetowców :biggrin:

 

To ja zaczynam nowy watek :)

 

Kupiłem sobie używany wydech IXILA i mam w związku z tym pytanie. Po sezonie robiłem pełen przegląd wraz z regulacją gaźników... no i właśnie czy teraz powinienem regulować gaźniki ponownie, po wymianie wydechu na sportowy ? Gaźniki były regulowane na seryjnym wydechu,ale podziurawionym palnikiem ( w celu lepszego dźwięku). Trochę szkoda mi ponownie to robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...