Skocz do zawartości

Pierwszy szosowo-turystyczny motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście moto nie jest dla mnie tylko mój ojciec chce wkroczyć w motocyklizm i szukam dla niego motocykla.

Wymagania to Szosowo-turystyczny z naciskiem na szosę

Moc od 80KM w górę

Pojemność nie ma znaczenia

I charakterystyka raczej spokojna, żeby nie musiał go kręcić do 15k rpm ;)

A i cena do max. 18k

Prosiłbym też żebyś do Waszych typów dodawali zalety i wady ewentualnie :P

 

 

Jeżeli Temat był to podajcie linka i do kosza z tym :P

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiek nie jest równy doświadczeniu. fakt posiadania iluś tam lat nie nadaje od razu umiejętności. wybór powinien zależeć od doświadczenia ojca na jednośladach

xj600, zephyr750, cb750, zr7, bandit600, sv650, fazer600. chyba w tej kolejności

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha TDM 900! To nie enduro i nie da sie tego w żaden sposób porównać do Africy Twin. To lekko zabudowany naked z lepszymi zawiechami. Mi nieco przypomina Xj 600 S Diversion, ale jest to motocykl o niebo lepszy (mimo wszystko że to dwucylindrowiec). Nie wiem na cholerę komu więcej mocy niż jest w TDM :P

 

PS. Zalety? Wszystko czego byś chciał - jest w TDM.

Wady: brak.

 

Jak już będę duży to sobie sprawię takie moto - LOL (narazie szukam XJ 600).

 

 

Edit: Zaproponuj na początek ojcu XJ 600 (S Diversion lub nie; ma się 40 lat czy 20 - bez różnicy jeśli jest to pierszy dwukołowiec). Mój ojciec kiedyś jeździł, ale wiadomo jakie to wtedy były motocykle i myślę że jakby teraz wsiadł na jakieś mocniejsze moto to nie było by najlepiej (chociaż kto go tam wie ;) ).

Edytowane przez Conqueror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych kryteriów nie ustalałem, jeździ trochę na GPZ500S (60KM) i powiedział że za słaby jest. Od 80KM w górę. Nie szaleństwa mu w głowie i raczej za bardzo działa u niego wyobraźnia więc na prawdę nie ma się co obawiać o doświadczenie czy fantazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałka,

Polecam również rozejrzeć się za XJ - 900 w dobrym stanie. Świetny turystyk, mocy wystarczy, dobra elastyczność, wygodny. WAŁ napędowy więc odchodzi problem ze smarowaniem łańcucha. A i z częściami nie będzie problemu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na cholerę komu więcej mocy niż jest w TDM ;)

 

Ja też nie wiedziałem dopóki nie przejechałem sie VFRką :biggrin: Efekt tej przejażdzki w moim profilu, pole "motocykl" :)

Ale - żeby tradycji stało się zadość - TDMa to absolutnie świetna maszyna, tylko z wypowiedzi kolegi Cezara wynika, że to jednak nie do końca o to chodzi - nie wiedzieć czemu :D - więc może rzeczywiście XJ900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Suzi Bandit 600S?

 

Też świetne moto. Trochę słabsze (78 kucyków) ale w zupełności wystarczy do sprawnej turystyki. Popularny a co za tym idzie sporo części i opinii na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...