Skocz do zawartości

MZ ETZ 250 czy 251


Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam,

Jest wola i ochota (czyli decyzja i piniądz) toteż rozpocząłem polowanie na MZ-kę. No i stare jak Forum pytanie: lepiej 250 czy 251. Proszę o opinie wszystkich byłych i obecnych etkoposiadaczy :evil:

Żeby nikt nie zaczął szczekać to informuję że przejżałem sobie z grubsza dotychczasowe tematy o etkach.

Moja decyzja jest juz zaklepana także prosze mi nie sugerować żadnych TS-ek czy ES-ek ani 150-tek.

Wiem tyle ze 250 jest dłuzsza od 251 i lepiej predysponowana do jazdy we dwoje. Jest to dla mnie ważny punkt bo żona jest i wozić ja trzeba będzie :lol: :) W 251 jest pono za lekki przód co powoduje podnoszenie przedniej gumy przy starcie z obciążonym tyłem. Słyszałem takze ze 251 to 150 z przeszczepionym większym silnikiem (true or false?)

To juz pewnie do mechaniki ale jakie są przebiegi wałów bo szlif pono należy robić w okolicach 30 tys km.

No to tyle tego chaosu. Prosze o zrozumienie i czekam na odzew.

Gruss!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 251-kę.nie jeździłem jednak 250-ką.dlatego nie mogę porównywać.polecam jednak nowszy typ z całą odpowiedzialnością.bardzo przyjemny motocykl także do jazdy we dwoje.to że jest ekonomiczny,trwały i raczej niezawodny to pewnie usłyszałeś nie raz.wypada mi tylko potwierdzić.jeśli znajdziesz zadbaną sztukę (mi się udało :evil: ) to satysfakcja gwarantowana :)

 

 

powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250tka nie jest zła :evil: Jak juz kupujesz to koniecznie z hamulcem tarczowym z przodu i gaźnikiem 30N-3 (montowany w etkach od 1987). Ten temat był juz kiedyś na forum. Ogólnie wybór to raczej kwestia gustu, bierz to, co Ci się bardziej podoba. Do jazdy we dwoje wygodniejsza oczywiście 250 ze względu na dłuższą kanapę.

 

PS. A 150 i 251 faktycznie wyglądają tak samo, przynajmniej z zewnątrz bo nie wiem jak to się przedstawia z resztą techniki. Silniki oczywiście różne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nią jeżdżę :lol: Miałem też przyjemność z 251, ale: jest za krótka (czujesz jakbyś siedział na przednim kole i budzikach, jakoś głupio się nią siedzi w zakrętach, załóż kufer do tyłu a Połowica z małym plecakiem już pewnie nie wejdzie :evil: ), ma koło z tyłu 16.( pewnie tendencja do podnoszenia przedniego koła przy otrzejszym ruszeniu, nie można awaryjnie wpakować do tyłu dętki z przodu). Jest trochę lżejsza od 250, więc ma trochę lepszego kopa, ale CBR-y nie weźmiesz, więc nie ma to większego znaczenia wobec większej wygody ETZ 250 (prowadzi się po prostu "spokojniej", szczególnie w zakrętach). Wybierz 250 z tarczą i zapłonem elektronicznym (całkiem zimny pali od 2. kopa, a jak wysiądzie - przerobisz na zapłon mechaniczny i św. spokój)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tyle ze 250 jest dłuzsza od 251 i lepiej predysponowana do jazdy we dwoje.

 

To jest właśnie podstawowa różnica - dłusza o 10 cm

 

MZ 250 jest wieksza - tzn. dla większych i do jazdu we dwoje

 

MZ 251 z racji wielkości jest bardziej zwrotna

 

Większych różnic nie ma, osiągi takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o osiągi, to jest minimalna różnica - 251 jest zrywniejsza ale 250 jest szybsza (tylne koło). A co do lekkiego przedniego koła, to nie ma spezjalnej różnicy. I tu i potrafi nieprzyjemnie zaskoczyć....

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bardziej poleciłbym Ci etz 251 :) bo sam miałem juz dwie sztuki i teraz kupie sobie jeszcze jedną :lol:

a poza tym 251 jest o wiele ładniejsza, ale co prawda to prawda jest troche ciasna jak na 2 wyższe osoby -(ale ma większy udźwig od 250)- twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tylko 250 i raczej nie mam porównania

sam wziąłbym 251 -dlatego że są po prostu młodsze i ja moto często uzywam do jazdy po mieście w pojedynke

jeśli jednak będziesz jeźdźił z pasażerką to polecam 250 (nie wiem co było u mnie ale nawet na największym napięciu sprężym tył siadał jak jeźdźiłem z pasażerem)

a tak wogule to mój sprzęcik jest do sprzedania :) (yamaha rd 250-zdj w albumie)

http://forum.motocyklistow.swiata.pl/album...view.php?id=217

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe-widze konrad ze chcesz sprzedac swoje cacko.tez poszukuje jakiegos sprzeta i jak patrze po necie to wystawiasz RD na kazdej aukcji i gieldzie.

A co do Ivana to polecam 250.Sam jestem posiadaczem owego sprzeta.Nie moge powiedziec o niej zlego slowa.Do jazdy we dwoje to naprawde dobry motocykl.kanapa jest dluga tak ze spokojnie sie na niej wszyscy zmieszcza.251 polecalbym ewentualnie na miasto.Twoj wybor-czy moto ma byc do turystyki czy na miasto

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawiam bo jeszcze mam dostep do netu

no i chciałbym sprzedać w miarę szybko bo narobiłem sobie trochę długów i mam już upatrzony następny sprzęt :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...