Skocz do zawartości

Praktyka kat. A


cenderr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i tak wsztsko zalezy od motoru egzamnacyjnego i kjego sprzegla :wink:

 

 

 

Fakt dużo zależy od tego co mają na egzaminie. Mało brakowało a na ósemkach bym się nie wyrobił. Z nawyku lekko dodawałem gazu, jednak na egzaminie i tamtejszym sprzęcie to nie przeszło. Skończyło się jednak tylko na poprawieniu manewru a nie całego egzaminu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodziło, wreszcie jakiś konkretny facet :)

 

I jeszcze tak dla formalności. To co zaznaczyłem na czerwono to jest wlew oleju tak? A gdzie ten bagnet? Wyżej, niżej, widać go w ogóle na tym foto?

 

http://img88.imageshack.us/my.php?image=olejgx8.png

 

Jeśli chodzi o łańcuch

Mnie uczono na kursie tak:

Sprawdzić luz, na wachaczu była taka naklejka z dopuszczalnym luzem w przypadku mojego sprzęta na kursie (Jialing 150D Wicher:d) było to 25mm i wiadomo trzeba złapać za łańcuch i zaruszać nim w górę i w dół jak jest poniżej 25mm to jest ok.

Exam mam w Zamościu 28 Maja. 3majcie kciuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ruszania na wzniesieniu:

- trzeba się zatrzymac, wrzucic luz, potem bieg i ruszyc czy mogę podjechac, zatrzymac sie i moto trzymac na biegu (i sprzęgle ofc :eek:) i ruszyc po paru sekundach poprostu puszczajac sprzegło ? :icon_mrgreen:

 

Tak byłoby mi łatwiej, bo chce ruszac z tylnego hebla :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mały offtopic:

Niewiecie moze z kąd mozna sciągnąc testy na kat. A ?

za linka z gory dziekuje :D

 

Pozdrawiam, bolo :D

Ja mam takie pytania, sciagnalem je z jakiegos torrenta, nie pamietam jakiego. Ale jezeli chcesz je bardzo napisz na PW i cos wymysle. Bo mam taki zestaw na 4 kategorie A B i cos tam jeszcze. zajmuje 30MB.

 

Co do tematu to ja przed wczoraj mialem pierwsze lekcje na prawko kat. A (praktyczne) i nauczono mnie tak:

- obejsc moto popatrzec, spojrzec na lacnuch

- podejsc do moto, zlozyc podpórke i przejsc 5 metrow lub jakies tam kólko

- nastepnie zahamowac przednim hamulcem w pozycji prostej kierownicy i wsiasc na moto

- sprawdzic hamulce tylny przedni i ustawic lusterka (nawet jak sa dobrze to pomacac:):):)

- wlaczyc zaplon kluczykiem i zapali sie lampka od luzu (Neutral), to dodatkowo poruszyc motocyklem w celu faktycznego sprawdzenia luzu, wtedy wlacznik od zaplony (ten po prawej stronie, czerwony chyba) zrobic w pozycje RUN wcisnac sprzeglo i nacisnac START, powolutku póscic sprzeglo

- wlaczyc swiatla, prawa reka siedzac sprawdzic dzialanie swiatel przednich, drogowych jak i mijania

- sprawdzic dzialanie kierunkowskazów obu stron

-sprawdzic swiatlo stopu z tylu obu hamulców

- sprawdzic sygnal dzwiekowy wciskajac guzik co oznacza gotowosc do egzaminu (wczesniej rozgrzac moto, jezeli by pospieszal to powiedziec ze potrzebuje sie minutke jeszcze - nie moze odmówic)

- jezeli moto ma za niskie obroty a moze sie zdarzyc to nie pytac sie czy mozna podniesc bo nie pozwoli, jezeli sie samemu bez pytania podniesie obroty i cos powie to komentarz: "Ja jestem operatorem motocykla i ma za niskie obroty" - nie powinien nic zrobic

- wlaczyc bieg, obrocic glowe, wlaczyc kierunkowskaz, RUSZYC!!

- WAZNE: aby po ruszeniu nie patrzec ani na nogi i rece ani na konsole na placu manewrowym!!!!

 

Wtedy wjezdzamy w slalom, mnie uczono, ze: slalom przejezdzamy z upewnianiem glowa, bez kierunku, a ósemke bez niczego poprostu glowa prosto, robimy 5 ósemek i dalej na slalom spowrotem. Po tym ruszanie pod górke.

 

To wszystko co napisalem jest wymagane w warunkach Bydgoskich, czyli w Wojewodzkim Osrodku Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.

 

Naprawde jest to teatrzyk, smieszne dla kazdego ale zeby poprawnie zdac egzamin trzeba taki cyrk odwalic :) :D

 

Pozdrawiam i zycze zdanych egzaminów

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się zapyta, gdzie naciąga się łańcuch, to co kolesiowi odpowiedzieć?

 

Najlepiej w serwisie, wtedy masz pewność, że wszystko będzie zrobione dobrze...

 

Mnie to zawsze śmieszy, że ludzie na pamięć uczą się, gdzie np. w samochodach są wszystkie zbiorniczki na podstawie Punto i Corsy, a potem i tak jeżdżą innymi samochodami i muszą sie uczyć od nowa...

 

Przecież jak kupujemy motocykl to sprawdzamy sobie w książkach obsługowych co, gdzie i jak często się wymienia itp...

 

Tak jak urban napisał, te egzaminy to jeden wielki CYRK :P

 

Mój znajomy widział na egzaminie taką sytuację... do motoru egzaminacyjnego podchodzi koleś w ładnym kombinezonie i swoim kasku... no i niestety przez jakąś pierdołę nie zdał :/ Poszedł na parkin przed osrodkiem, odpalił swojego ściga, spalił gumę i odjechał :)

 

Pozdrawiam i zdanych egzaminów życzę :) Ja mam teorię 15 maja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mały offtopic:

Niewiecie moze z kąd mozna sciągnąc testy na kat. A ?

za linka z gory dziekuje :cool:

 

Pozdrawiam, bolo :clap:

Kup i kasy nie zaluj kosztuja 20zl a na pewno ci sie przydadza.W niektorych szkolach daja w ramach kosztow za kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytania, sciagnalem je z jakiegos torrenta, nie pamietam jakiego. Ale jezeli chcesz je bardzo napisz na PW i cos wymysle. Bo mam taki zestaw na 4 kategorie A B i cos tam jeszcze. zajmuje 30MB.

 

Co do tematu to ja przed wczoraj mialem pierwsze lekcje na prawko kat. A (praktyczne) i nauczono mnie tak:

- obejsc moto popatrzec, spojrzec na lacnuch

- podejsc do moto, zlozyc podpórke i przejsc 5 metrow lub jakies tam kólko

- nastepnie zahamowac przednim hamulcem w pozycji prostej kierownicy i wsiasc na moto

- sprawdzic hamulce tylny przedni i ustawic lusterka (nawet jak sa dobrze to pomacac:):wink::)

- wlaczyc zaplon kluczykiem i zapali sie lampka od luzu (Neutral), to dodatkowo poruszyc motocyklem w celu faktycznego sprawdzenia luzu, wtedy wlacznik od zaplony (ten po prawej stronie, czerwony chyba) zrobic w pozycje RUN wcisnac sprzeglo i nacisnac START, powolutku póscic sprzeglo

- wlaczyc swiatla, prawa reka siedzac sprawdzic dzialanie swiatel przednich, drogowych jak i mijania

- sprawdzic dzialanie kierunkowskazów obu stron

-sprawdzic swiatlo stopu z tylu obu hamulców

- sprawdzic sygnal dzwiekowy wciskajac guzik co oznacza gotowosc do egzaminu (wczesniej rozgrzac moto, jezeli by pospieszal to powiedziec ze potrzebuje sie minutke jeszcze - nie moze odmówic)

- jezeli moto ma za niskie obroty a moze sie zdarzyc to nie pytac sie czy mozna podniesc bo nie pozwoli, jezeli sie samemu bez pytania podniesie obroty i cos powie to komentarz: "Ja jestem operatorem motocykla i ma za niskie obroty" - nie powinien nic zrobic

- wlaczyc bieg, obrocic glowe, wlaczyc kierunkowskaz, RUSZYC!!

- WAZNE: aby po ruszeniu nie patrzec ani na nogi i rece ani na konsole na placu manewrowym!!!!

 

Wtedy wjezdzamy w slalom, mnie uczono, ze: slalom przejezdzamy z upewnianiem glowa, bez kierunku, a ósemke bez niczego poprostu glowa prosto, robimy 5 ósemek i dalej na slalom spowrotem. Po tym ruszanie pod górke.

 

To wszystko co napisalem jest wymagane w warunkach Bydgoskich, czyli w Wojewodzkim Osrodku Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.

 

Naprawde jest to teatrzyk, smieszne dla kazdego ale zeby poprawnie zdac egzamin trzeba taki cyrk odwalic :) :)

 

Pozdrawiam i zycze zdanych egzaminów

urban

Gdzie znalazles taka szkole jazdy?Moja pierwsza lekcja wygladala tak:wsiadlam na :wink: ,Instruktor wsadzil kluczyk do stacyjki,wlaczyl jakis czerwony guzik(teraz juz wiem co to bylo),swiatla i krzyknal:sprzeglo ,gaz i jedziemy!!Dobre co?Wtedy jeszcze nie wiedzialam nawet jak nalezy sie zatrzymac,ale jemu wydawalo sie to dziwne.Jak ruszylam ,malo mi glowa nie odpadla ;) Widac,ze w Polsce ,rozne sa techniki nauki jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam jeszcze pytanko co do ustawienia lusterek. Czy sa jakies wyznaczniki Tak jak np, na samochod, ze widzimy klamki tylnych drzwi, czy tak jak mi mowii instruktor" abys widzial co masz za soba?

Są, musisz widzieć swoje ramię odp. prawe albo lewe i drogę za sobą. Ale na egzaminie nikt tego nie sprawdza. Siadając na moto pomanipuluj coś przy lusterkach, żeby je mniej więcej ustawić tak jak napisałem. Na YT jest nawet film o egzaminie kat. A gdzie jest to pokazane na animacji.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko co do ustawienia lusterek. Czy sa jakies wyznaczniki Tak jak np, na samochod, ze widzimy klamki tylnych drzwi, czy tak jak mi mowii instruktor" abys widzial co masz za soba?

 

ustawiasz jak CI wygodnie ale egzaminator musi widzieć że coś przy nich gmerasz (znaczy ustawiasz je odpowiednio)

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...