Skocz do zawartości

Prawo jazdy - szkolenie, egzamin


Hun996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Teoria to w ogóle zależy od szkoły. W sumie praktyka też ale w mniejszym stopniu bo muszą zobaczyć, że umiesz jeździć żeby Cię wysłali na egzamin.

Ja na teorii nie byłem ani raz a godzin wyjeździłem około 10. Nadmienię też, że zdałem zarówno teorie jak i egzamin praktyczny za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a wie ktoś może czy jak zdałem już egzamin teoretyczny i praktyczny, to czy moge już legalnie ze tak powiem jeździć? Chodzi mi o to czy jak ośrodek egzaminacyjny wysłał już dokumenty, to czy jestem już w jakimś rejestrze gdyby policja przeprowadzała rutynową kontrolę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś może czy jak zdałem już egzamin teoretyczny i praktyczny, to czy moge już legalnie ze tak powiem jeździć? Chodzi mi o to czy jak ośrodek egzaminacyjny wysłał już dokumenty, to czy jestem już w jakimś rejestrze gdyby policja przeprowadzała rutynową kontrolę?

 

 

Raczej nie, też byłem w podobnej sytuacji, chciałem latać, ale nic nie stracisz jak jeszcze poczekasz, a jak nie poczekasz to możesz stracić ;) :

 

Kierowanie pojazdem silnikowym lub tramwajem przez osobę niemającą:

 

 

 

1) uprawnień do kierowania pojazdami

500zł

2) uprawnień wymaganych dla danego

rodzaju pojazdu

300zł

 

 

Kierowanie pojazdem przez osobę nieposiadającą przy sobie wymaganych dokumentów

 

50 za brak każdego z wymaganych dokumentów, nie więcej niż 250zł

 

 

podst.

ROZPORZĄDZENIA PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 24 listopada 2003 r.

w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń

(Dz. U. Nr 208, poz. 2023)

 

pozdr i radochy z latania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam takie pytanie:

kurs na prawo jazdy mozna rozpocząc na 3 miesiace przed 18. urodzinami. Ciekawi mnie jak to jest z tą datą. Jeżeli urodziny mam 23 lutego, to kurs moge rozpoczac najwczesniej 23 listopada(rowne 3 miesiace wczesniej), czy tez np. na poczatku miesiaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam takie pytanie:

kurs na prawo jazdy mozna rozpocząc na 3 miesiace przed 18. urodzinami. Ciekawi mnie jak to jest z tą datą. Jeżeli urodziny mam 23 lutego, to kurs moge rozpoczac najwczesniej 23 listopada(rowne 3 miesiace wczesniej), czy tez np. na poczatku miesiaca?

Zazwyczaj nie ma to większego znaczenia. No chyba że trafi Ci się służbista zapisujący Cię na kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ile trwa egzamin na prawko znaczy w tym sensie, czy podobnie jak na B parę osob ma termin na te samo godzine to ja ? Czyli jest grupa i sie leci alfabetycznie ? Bo ja mam nazwisko na Z wiec jak mam na 12.00 napisane to pewnie o 14 dopiero przystapi do egzaminu, jak to wyglada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa egzamin na prawko znaczy w tym sensie, czy podobnie jak na B parę osob ma termin na te samo godzine to ja ? Czyli jest grupa i sie leci alfabetycznie ? Bo ja mam nazwisko na Z wiec jak mam na 12.00 napisane to pewnie o 14 dopiero przystapi do egzaminu, jak to wyglada ?

 

Jest grupa kilku osób ( w moim przypadku było 6), byłem 4 w/g alfabetu.

Przychodzi egzaminator, sprawdza obecność, opowiada na czym polega egzamin i potem po kolei prosi na plac. Ja miałem na 13.55, a rozpocząłem około 16.00. Mój egzamin trwał maksymalnie 20 minut, niektórych nie było dłużej. Raczej musisz być od początku i czekać, ale spytaj w Twoim ośrodku gdzie będziesz zdawał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam takie pytanie. Jeśli zapisałem się na kurs kat. A bo tak właśnie zrobiłem. A mam nie ukończone 18 lat. I wejdą w życie przepisy które pozwoloą zdawać kat. A od 24 lat to co wtedy? Przerwą mi kurs? czy będę mógł zdawać normalnie dalej kurs i cieszyć się że się załapałem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wypisują w necie odnośnie nowych przepisów to trochę przesada i panikarstwo. Byłem na zebraniu z dyrektorem WORDU i to są wszystko PROJEKTY ustaw. Zanim przejdą cały proces legislacyjny to będzie ok. roku 2010. Ale i tak najpierw muszą trafić do sejmu pod debatę. A to trochę potrwa, więc bez paniki TRAUMA-nikt Ci niczego nie przerwie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...