Skocz do zawartości

wskażnik paliwa- w jakich sprzętach ??


Rekomendowane odpowiedzi

a jesli chodzi o ta kontrolke to przypuszczam ze jest juz to jakiś standart w motocyklach od 600 w zwysz ??

nie zupelnie, jest cale mnostwo motocykli <600 ktore nie posiadaja takiego bajera. ja w NTV rowniez nie posiadam, i w sumie szkoda - pzydalaby sie chociaz dioda informujaca o rezerwie.

czasem przechodza mnie mysli co by bylo gdybym wyprzedzal i moto w polowie powiedzmy ciezarowki zaczelo sie dlawic... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby FZS 600 posiada wskaźnik. Tylko, że jest on g... wart bo pokazuje niezbyt dokładnie. Po zatankowaniu pod korek pokazuje przez długi okres czasu Full a potem nagle spada na dół w tempie podejrzanie szybkim :buttrock: Zdarza mu się także znacznie podnosić. Jak dla mnie wystarczyłaby jakaś dioda czy coś.

 

podobnie jest w GSX 600 F - czyli od razu pisze ze ten sprzet rowniez ma wskaznik poziomu paliwa =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] pzydalaby sie chociaz dioda informujaca o rezerwie.

czasem przechodza mnie mysli co by bylo gdybym wyprzedzal i moto w polowie powiedzmy ciezarowki zaczelo sie dlawic... :/

 

no, potrzebne są ku...sko szybkie paluszki i obycie - przyzwyczajenie - co do miejsca znajdowania się kranika :biggrin:

ja mam tylko kranik rezerwy... heh, był taki, czas, że miałem cały czas rezerwę - takie małe rureczki powypadały były w śroku zbiornika

 

metoda jazdy? licznik przebiegu dziennego, żeby mieć orientację z grubsza. jak ktoś bojaźliwy, to tankować przy wyliczonym z zapasem przebiegu. jak mniej, to czekać na rezerwę. ale tak czy tak, jak się przebieg ze skasowanego przy tankowaniu licznia dziennego zbliża do wyliczonego na "zaraz koniec" - lepiej zjechać na najbliższą stację i nie czekać :buttrock:

 

a ze sprzętów ze wskaźnikiem paliwa, to jest np moja wymarzona r1100rs :buttrock:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać sporo motocykli posiada wskaźnik poziomu paliwa...i jest to chyba faktycznie wskaźnik POZIOMU, a nie ILOŚCI pozostałej w baku. W XJcie zachowywał się nieliniowo opadając szybciej w znacznym zakresie, by później tuż przed rezerwą zatrzymać się na następne 150km.

Nie ma chyba sensu kupować motocykla tylko z powodu tego przyrządu. Są wg. mnie ciekawsze parametry, które wpływają na frajdę z jazdy :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. mam paliwomierz w skuterku i bardzo go sobie chwalę, natomiast nie wiedzieć czemu nie zamontowali tego jakże przydatnego urządzenia w Bandicie. :bigrazz:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzy Bandit posiada takowe ustrojstwo, dziala to raczej orientacyjnie ale skutecznie - wg mnie bardzo przydatne urzadzenie.

Wiem, tym bardziej nie mogę zrozumieć, dlaczego zrezygnowano zeń w małym Bandicie.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja XJ '90 posiada takie cus :icon_mrgreen: Jest osobny ogromny cyferblat z wskaznikiem i po jaka ..... nie wiem :icon_twisted: . Dziala toto, ale raczej bardzo nie dokladne. Wolalbym jeden budzik mniej i zwykla kontrolke rezerwy :biggrin: Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varadero nie ma wskaźnika tylko kontrolkę rezerwy. A bak ma tak dziwolągiczny kształt że wskaźnik poziomu to o d.. potłuc. A nowa wersja ma duży wyświetlacz więc jest chyba opcja wskaźnika zapasu paliwa.

Korzystam z licznika przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...