Skocz do zawartości

Wzmacniacz iskry ?


Rekomendowane odpowiedzi

Takie zabawy z cięciem przewodów to można robić na przerywaczowych układach zapłonowych. Przy zapłonach elektronicznych prędzej czy później spali się układ zapłonowy lub w najlepszym przypadku cewka. No ale kto bogatemu zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jasne 🙂 w końcu to jakieś gupki wymyślali układy zapłonowe w fabryce, więc pan Ziutek wie lepiej jak zrobić super iskrę przecinając kabel.. 

Nigdy nie zrozumiem jak ludzie mogą myśleć że takie coś zadziała... Jeszcze magnetyzer paliwa można założyć i turbinkę przed gaźnikiem bodajże... 🤣

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to niech autor wyjaśni intencje. Czy planuje resto jakiegoś bardzo starego moto, i będąc totalnym purystą w kwestii remontu chce stosować części tylko z epoki. Bo jeżeli nie, to dlatego właśnie technika poszła do przodu że cewki, przewody WN i tak dalej, są już nowsze i lepsze. I nic nie broni by je wstawić.

Chyba że to ma być 100% oridżinal, to w takim razie szacun wielki.

 

(ale wątpię...)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał klasyk filmu " nie mieszajmy dwóch systemów walutowych". Guzikowanie stosowano w zapłonach iskrownikowych bo po pierwsze większa przerwa czy to na świecy, czy na przeciętym przewodzie dawała efekt zwiększonej indukcji i mocniejszej iskry. Ale taka zabawa przy zapłonach bezstykowych skończy się uszkodzeniem układu zapłonowego. Pytałeś o wzmacniacz iskry digitech, który daje większą iskrę wspomagając cewkę zapłonową. Jest on przeznaczony do zapłonu klasycznego i tam się sprawdza. Stosowanie przecięcia na kablu WN da podobny efekt ale w końcu zabije cewkę zapłonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adam M. napisał:

Moze nalezy zaczac od tego do czego ( jakiego moto ) jest ci ten wzmaniacz iskry potrzebny i dlaczego?

Jeep 4.0 z 90r

19 godzin temu, HD1940 napisał:

Jest on przeznaczony do zapłonu klasycznego i tam się sprawdza

Do samochodu Jeep 4.0l z 1990r

19 godzin temu, Buber napisał:

OK, to niech autor wyjaśni intencje. Czy planuje resto jakiegoś bardzo starego moto, i będąc totalnym purystą w kwestii remontu chce stosować części tylko z epoki. Bo jeżeli nie, to dlatego właśnie technika poszła do przodu że cewki, przewody WN i tak dalej, są już nowsze i lepsze. I nic nie broni by je wstawić.

Chyba że to ma być 100% oridżinal, to w takim razie szacun wielki.

 

(ale wątpię...)

Przestań snuć jakieś wyimaginowane teorie, odswierzyłem  temat bo się zainteresowałem  i co ciebie obchodzi co ja planuje, chybujesz że oridżinał, powatpiewasz itp. jak nie wiesz, nie znasz odpowiedzi bo nie znasz to się nie udzielają. Nie musisz być purystą w kwestii pisania czegoś aby zaistnieć na forum i pkt nabić. 

Edytowane przez Jarekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie potrzeba zadnego wzmacniacza iskry, po prostu wszystkie elementy ukladu zaplonowego trzeba przejrzec i to co jest zuzyte wymienic, np przewody WN jezeli sa stare. Z setek jeepow jezdzacych w moim kraju zaden nie stosowal zadnych wzmacniaczy a jakos dawal rade. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam M. napisał:

a jakos dawal rade

Jasne, że tak. Ja już wszystko wymieniłem co potrzebne. Kopułka, palec, przewodyWN, świece, cewkę. Na rynku amerykańskim jest inne paliwo niż w Polsce. Układ zapłonowy na te warunki jest ciut za słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jarekka napisał:

Jasne, że tak. Ja już wszystko wymieniłem co potrzebne. Kopułka, palec, przewodyWN, świece, cewkę. Na rynku amerykańskim jest inne paliwo niż w Polsce. Układ zapłonowy na te warunki jest ciut za słaby

Dziwna teoria.

 

Sprawdz niskie napięcie na cewkach i wszystkie masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jarekka napisał:

Układ zapłonowy na te warunki jest ciut za słaby

bzdura , napewno masz coś uszkodzone i tyle.........

nigdy nie spotkałem się żeby ktoś w jakimkolwiek amerykańskim aucie w europie stosował jakieś wzmacniacze iskry.....

zacznijmy od zera co się w ogóle w tym aucie dzieje nie pali ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...