Skocz do zawartości

Głośne wbijanie jedynki w CBR1100xx


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do uzytkowników tego modelu jak wam sie zapina pierwszy bieg bo u mnie to jest takie ostre "walnięcie"moto szarpnie do przodu jak juz wejdzie to nic nie ciągnie ale przeraża mnie zapinanie tego biegu we wcześniejszym moto suzuki gsxf było o niebo ciszej.

Reszta biegów wchodzi normalnie(olej jest nowy)

Co wy na to czy coś nie tak ze sprzęgłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęgło jest Ok i dobrze rozącza, to proponuję troszkę wczesniej przed włączeniem 1 biegu wcisnąc sprzęgło. Taki manewr w CBR 600 pomaga, i praktyczie mogę włączyć 1 bieg bez żadnego hałasu :icon_razz:

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie. Po prostu skleja się sprzęgło ( przy mokrym sprzęgle tak bywa ). Wciskaj klamkę trochę wcześniej, lub po wciśnięciu "podbij" lekko obroty.Powinno wejść bez szarpnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze wbija sie ze stukiem to normalne. U mnie tez ciagnie jesli motocykl dlugo stoi. Jak poprzednicy radzili przed wbiciem jedynki troche potrzymac sprzeglo i dopiero jedynke biegi nie powinno szarpnac motocyklem

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dokładnie to raczej standard, no chyba, że ten odgłos nie jest normalny tylko jakis bardzo mocny to polecam rozkleić sprzęgło podczas pierwszego uruchomienia, przed odpaleniem 1 i przeciągnąć moto kawałek z zapietym biegiem i wcisniętym sprzegłęm i potem odpalać...

 

co do przyczyn nadwyraz głośnego wchodzenia 1 to mogą być również te gumowe tłumiki w zabieraku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podłącze się do tematu. W moim Sradzie 750 również 1 bieg wchodzi ze stukiem a nawet minimalnym szarpnięciem całego motocykla. Ciekawe jest to, że w momencie gdy ciecz chłodząca ma ok. 40 stopni i zrobię manewr z przegazowaniem przed i po wciśnięciu klamki sprzęgła do ok. 3krpm to wchodzi cichutko. A niech tylko złapie 80 stopni to słychać *KLANK* za każdym razem jak ruszam z pod świateł, aż się ludzie patrzą ;p Mimo, że też próbuje za każdym razem robić te mini przegazówki. Muszę przyznać że łańcuch jest wyciągnięty jak szmata ale jeśli to by miało znaczenie to raczej by szarpał zawsze i wszędzie a tak przecież nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch nie musi być wyciągnięty żeby tak uderzało. Wystarczy że po prostu jest źle naciągnięty czyli luźny. Skrzynia zawsze będzie uderzać przy jedynce, na to nie ma lekarstwa. Ale luźny, suchy łańcuch potęguje to uderzenie. Przy okazji radzę sprawdzić stan gumowego ślizgacza łańcucha na wahaczu. Pompowanie sprzęgła czasem pomaga na ten trzask - nacisnąć sprzęgło ze 2-3 razy przed zapięciem biegu. No i troszkię też zależy od oleju silnikowego. Na jednym oleju mocniej tłucze, a na innym mniej i skrzynia w ogóle lepiej pracuje. No i podstawowa sprawa - odpowiednia regulacja sprzęgła. Nie zawsze musi byc tak wyregulowane jak książka podaje. Czasem większy luz daje lepsze efekty, trzeba opracować to doświadczalnie dla każdego moto.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do uzytkowników tego modelu jak wam sie zapina pierwszy bieg bo u mnie to jest takie ostre "walnięcie"moto szarpnie do przodu jak juz wejdzie to nic nie ciągnie ale przeraża mnie zapinanie tego biegu we wcześniejszym moto suzuki gsxf było o niebo ciszej.

Reszta biegów wchodzi normalnie(olej jest nowy)

Co wy na to czy coś nie tak ze sprzęgłem??

sprawdz jak wyglada plyn, i czy uklad jest dobrze odpowietrzony, skrzynia w hondzie nalezy do jednej z cichszych, nie jak ktos napisal do glosnych...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do uzytkowników tego modelu jak wam sie zapina pierwszy bieg bo u mnie to jest takie ostre "walnięcie"moto szarpnie do przodu jak juz wejdzie to nic nie ciągnie ale przeraża mnie zapinanie tego biegu we wcześniejszym moto suzuki gsxf było o niebo ciszej.

Reszta biegów wchodzi normalnie(olej jest nowy)

Co wy na to czy coś nie tak ze sprzęgłem??

 

Kiedy to jest najbardziej widoczne,na zimnym czy goracum silniku ?

 

Z ktorego roku jest ten xx ? 97-98 maja glosniejsze skrzynie w tym zakresie.

 

XX ma najbardziej "lagodna" skrzynie jezeli chodzi o wlaczanie pierwszego biegu, z jaka sie spotkalem. Luzny lancuch specjalnie nie pogarsza w tym motocyklu.

 

Powinienes dokladnie wymienic plyn i wyczyscic cylinderek przy silniku.Z zewnatrz i wewnatrz.

 

Na 99% to jest przyczyna,jezeli nie pomoze to pozostaje rozbiorka i inspekcja sprzegla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...