Skocz do zawartości

Opony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar zmienic niebawem opone na tyle poczatkowo chcialem zalozyc PIRELLI Sport Demon, ale znalazlem tanie opony firmy HEIDENAU. Co sadzicie o tych drugich? Czy warto je kupowac i jak sie spisuja na suchym i zarazem na mokrym? Moze ktos ma juz doswiadczenie z tymi oponkami i podzielil by sie spostrzezeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy który model i do czego, czyli kwestia doboru pod sprzęt i warunki

moje właśnie tej firmy sprawują się nieźle, chociaż na mokrym mogłyby lepiej trzymać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obuty skuter w HEIDENAU-y K58 - nie najgorzej spisują się na mokrej/zasyfionej nawierzchni, używam też zimówek (SNOWTEX) tejże firmy i jestem z nich zadowolony już kolejny sezon, ale nie wiem, jak sprawują się opony tej marki w przypadku większych motocykli.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo ludzi ma heidenau przeciwdeszczowki w motocyklach klasy supermoto, i w tej klasie z tego co slyszalem spisuja sie calkiem dobrze, natomiast ja osobiscie do szosowego bym wybral te pirelki, tym bardziej ze sport demon nie jest jakis strasznie drogi, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heidenau nie sa zle opony, jezdzilem na nich w GS500 swego czasu ale w mojej opnii sa na jeden sezon , przynajmniej mi po roku na oponach pojawialy sie pekniecia takie jak na starzejacej sie gumie. U mnie to w sumie nie byl problem bo i tak na tyle duzo jezdze ze co sezon musze zakladac nowe gumki. Chociaz gdyby mnie bylo stac to dolozylbym do lepszych oponek, na oponach, hamulcach i olejach nie ma co oszczedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Smigam a Heidenauach juz drugi sezon, kupilem je normalnie w sklepie nowki i tak:

Na suchym jak sa rozgrzane to dobrze trzymaja, na mokrym nie sa dobre ale nie spotkalem dobrych opon na deszcz.

Z przodu mam K53 z tylu K51.

Polecam, stosunek jakosci do ceny :D

Nie mam zadnych pekniec i sladow starzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tydzien temu załozyłem 2 nówki Heidenau. model K63 i K64, jak narazie jest OK. wiadomo ze szału sie nie mozna spodziewac ale za 450zł masz nowiutkie opony i to sie liczy. Nie wiem ile kosztowałby komplet Pirelli czy Michelin ale pewnie conajmniej 200-300zł trzeba byłoby jeszcze dołożyc.

Ja moge je jedynie polecić................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się że lepsza gorsza nowa, niż super marka używka. ale nie chuka nie załorzę więcej haidenau. na suchym opona niezła, chociaż też jakoś tak nie bardzo, ale na mokrym - lipa do kwadratu.

ktoś powiedział że nie ma dobrych opon na deszcz. jasna sprawa, że jak jezdnia mokra to śliska, ale na haidenauach powyżej 60km/h walczysz na każdym zakręcie o życie. a różnica między Sportmaxem a haidenauem jest. i to duża. cenowa może też, ale moim zdaniem warto załorzyć dunlopa albo metzelera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...