Skocz do zawartości

zamykanie opon


MłodyVFR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na ten sezon przygotowalem moto w wersji:

- obnizony przod o 25mm

- podniesiony tyl o 70mm

z racji tego zamykanie opony tylnej wychodzi mi dosc sprawnie - lepiej czuje moto, moto o wiele przyjemniej i glebiej kladzie sie w winkle. przednia opona ma jeszcze zapas, ktory mnie wnerwia ;) obie gumy to michelin pilot sport, rozmiarami zalecane przez fabryke - czyli komplet. i co teraz? psychicznie i fizycznie czuje sie na silach polozyc jeszcze maszyne, ale jak patrze na zamkniety tyl, to sie zastanawiam, czy mi dupka nie poslizgnie sie. tyl zamknalem rowniez w zeszlym sezonie na gumie 180 (macadam) i na 170 (jakis dunlop) i w obu przypadkach przod jeszcze mial zapas. zamknal ktos przod??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol dziwny problem a co sie stanie jak nie zamkniesz przodu daj sobie spokuj moze tak sobie obmyslili inzyniezy ze uzytkownik bedzie mial taki problem jak ty bedzie sie staral zamknac przednmia rozwali moto i kupi nowy z czego beda mieli pieniadze na piwo

ale ja tu tylko sprzatam wiec sie nie znam

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak układa Ci się opona z przodu? W poprzednim moto miałem tak, że aby zamknąć przód, trzeba by było motocykl poobcinać z każdej strony tak po 20 cm - krawędzie bieżnika były prawie pionowo. Musiałbym pościerać boczne cylindry aby domknąć przód. Nie myślałeś, że jest to po prostu niewykonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim moto miałem tak, że aby zamknąć przód, trzeba by było motocykl poobcinać z każdej strony tak po 20 cm - krawędzie bieżnika były prawie pionowo. Musiałbym pościerać boczne cylindry aby domknąć przód.

 

U mnie w Bandicie zamknięcie opon(y) zazwyczaj wiąże się z przytarciem gmola. ;)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś, że jest to po prostu niewykonalne?

 

no wlasnie do tego zmierzam. zastanawialem sie nad jedna rzecza: skoro producent przewidzial taka, a nie inna szerokosc opony to po cos to musialo sluzyc. pytanie tylko po co, gdyz opony z przodu nie da sie zamknacac, to po kiego grzyba taka opona? jezdzac normalnie wykorzystuje sie 50% szerokosci bieznika. na co jest ta reszta? na piach? koleiny?

 

lol dziwny problem a co sie stanie jak nie zamkniesz przodu daj sobie spokuj moze tak sobie obmyslili inzyniezy ze uzytkownik bedzie mial taki problem jak ty bedzie sie staral zamknac przednmia rozwali moto i kupi nowy z czego beda mieli pieniadze na piwo

 

tez jestem inzynierem i po cos ten baniak na szyi nosze dlatego mysle nad rozwiazaniem zagadki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... producent przewidzial taka, a nie inna szerokosc opony to po cos to musialo sluzyc. pytanie tylko po co, gdyz opony z przodu nie da sie zamknacac ...

 

No to pooglądaj sobie, czy klient czasami nie zamyka opony przedniej ...

 

http://www.metacafe.com/watch/53196/bike_test_driving/

 

 

tez jestem inzynierem i po cos ten baniak na szyi nosze dlatego mysle nad rozwiazaniem zagadki ...

i nikt ci na obronie nie powiedział że jeszcze wiele przed tobą :icon_eek: ... proszę rozwiązuj sobie takie zagadki korzystając z własnego doświadczenia i zdobytej wiedzy. Bo jak nie wiesz, to nie chciałbym żebyś mnie leczył...

 

Pzdr Też Inż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem ten filmik 100 razy. nadal niczego nie dowodzi, bo nie widac gumy przedniej.

 

proszę rozwiązuj sobie takie zagadki korzystając z własnego doświadczenia i zdobytej wiedzy.

 

 

na pewno masz tego inzyniera? ;) bo ja jakbym dostal najnowszy model zyrokompasu w pracy do uruchomienia i cos spier*olil, to poplynalbym na kase okolo 1000000 PLN - takimi zabawkami sie zajmuje, niezle nie? :icon_eek: sama kula od zyro warta jest do 6000 E, a wiele juz mialem w lapkach...

 

wiedza inzynierska polega na tym: - nie wiesz? pytasz sie niekoniecznie najmadrzejszych, ale tych, ktorzy w danej dziedzinie wiedza wiecej od ciebie. czekam na odpowiedz jakiegos fachowca, najlepiej z toru poznan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podóżki albo kolano już przycierasz? Poza tym przyjedź na tor, problem z domknięciem przodu się skończy ;)

 

No właśnie nie do końca - zależy od tego jak w motocyklu Młodego układa się przednia opona. Zaczynam podejrzewać, że "nadmiarowy" bieżnik w niektórych oponach może mieć znaczenie, gdy np w dużym pochyleniu trafisz koleinę i punkt styku opony przesunie się na chwilę jeszcze bardziej do środka zakrętu. Jak wiadomo z dwojga złego lepiej mały uślizg tyłu niż przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą YACO. też mi się wydaje, że ten zapas jest po prostu ze względów bezpieczeństwa. Nie da się zamknąc przodu, bo fabryka tak zaplanowała, że sie nie da i już, żeby nie było ryzyka, że przód Ci się uślizgnie bo zabrakło bieżnika, zabrakło szerokości opony. W stanach natychmiast by pozwali fabrykę o kosmiczne odszkodowania gdyby coś takiego się komuś zdarzyło ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zamknąc przodu,

Jak nie jak tak: http://img193.imageshack.us/img193/9275/opona5bz.jpg Dużo nie brakuje ;) Generalnie wszystko się da, zależy tylko od konstrukcji motocykla i samej opony. Ostatnio lataliśmy po ślimakach z kumplem, on na KLE 500 ja na szóstce. Ja skończyłem z pozamykanym tyłem i sporym zapasem z przodu, u niego z kolei znacznie szybciej zamykał się przód aniżeli tył.

 

Ogólnie jednak, wracając do głównego problemu wątku - jeśli przodka zamknąć się łatwo nie da, to ja bym po prostu na siłę nie próbował, szczególnie w warunkach drogowych. Tego typu zabawy naprawdę lepiej zostawić sobie na tor, chyba że ktoś ma obcykaną jakąś super trasę, gdzie ewentualna "wpadka" zakończyłaby się w miarę niegroźnie. Ja swój przód zostawiam do zrobienia właśnie na tor :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...