Skocz do zawartości

wada wzroku i motor


popek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Soczewki 3 miesięczne mam już chyba z półtorej roku. Stwierdziłem że jeżeli są rzadko używane (w moim przypadku średnio raz na dwa tygodnie) to się nie zużywają.

 

 

Mam pytanie, czy jesli nie uzywasz soczewek to ten plyn zmieniasz co jakis czas, czy po prostu raz je wkladasz do plynu i zapominasz do nastepnego uzycia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem co autor tego tematu :banghead:

Niestety muszę jeździć w okularach bo soczewki nie przyjęły się :) . Problem lata i okularów przeciwsłonecznych właśnie niedawno mi się rozwiązał. Ze względu na to, że bardzo problematyczne jest zmienianie okularów z normalnych korekcyjnych na korekcyjne przyciemniane, kupiłam kask Airoha (z otwieraną szczęką) który ma pod normalną szybką, szybkę dodatkową przyciemnianą (jest ona w kształcie okularów przeciwsłonecznych). Dziś właśnie sprawdzałam jak będzie to fungowało i przyznaję, że jest to najlepsze rozwiązanie ze wszystkich do tej pory proponowanych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zwkłe okulary niezależnie od rodzaju szyby w kasku i wentylacji zaparują zawsze kiedy jest chłodno i wilgotno. Z doświadczenia powiem, że jest to niebezpieczne, zwłaszcza w mieście kiedy często się zatrzymujemy. Moim zdaniem jedyne rozwiązanie to soczewki, ale tych pewnie nigdy nie założę. Nie wyobrażam sobie, żeby pakować sobie paluchy do oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie, żeby pakować sobie paluchy do oka.

Heh w 1988 roku miałem jako pierwszy w szkole soczewki kontaktowe firmy Opta. Charakteryzowały się m.in. tym że były dość twarde (aczkolwiek bardzo wygodne) i niejednego browara wygrałem zakładając się że podrapię się po oku... ech były czasy

 

Mam pytanie, czy jesli nie uzywasz soczewek to ten plyn zmieniasz co jakis czas, czy po prostu raz je wkladasz do plynu i zapominasz do nastepnego uzycia??

Zmieniam po użyciu tzn co jakieś dwa tygodnie

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę okulary korekcyjne od czasów technikum... Jeżdże w kasku integralnym... Jedyne co jest upierdliwe to że trzeba ściągać okulary przed założeniem/ściągnięciem kasku...

 

Mam teraz dwie pary okularów przeciwsłonecznych (korekcyjnych zarazem oczywiście !).

Jedne widać na moim aktualnym avatarze :) Te są trochę mniej przyciemniane niż drugie. I kosztowały mnie dwa lata temu jakieś 60 zeta za wszystko wszystko ! Bo oprawki były w Cerfurze "z kosza" za jakieś 10 zeta..! Ale są naprawde solidne (Made in Poland !) i wygląd mają "bajerski" ;) Poszedłem do optyka i się spytałem czy da radę wstawić do tych oprawek szkła korekcyjne... Facet powiedział że tak (jakby było inaczej to bym miał całe 10 zeta w plecy :bigrazz: ) ! Więc mi wstawił ! A że robiłem to w Wołominie i była promocja to zapłaciłem za to tylko 50 zeta !

 

Drugą parę zrobiłem około 1,5 miesiąca temu... Bo miałem możliwość zwrotu 200 zeta z firmy (jako że mam pracę przy komputerze to przysługuje mi raz na dwa lata parę zeta na okulary :bigrazz: ). Poszedłem do optyka wybrać sobie oprawki... Tym razem już przeznaczone od razu do okularów korekcyjnych... Z tym że jakiś bajerski kształt :) Kupiłem za 170 zeta same oprawki bo... jak Pani mi powiedziała że za szkła przyciemniane chcą 680 zeta to ich wyśmiałem :biggrin: Oprócz tego powiedzieli że to potrwa co najmniej dwa tygodnie, i dobrze że wtedy akurat stałem bo bym chyba spadł z krzesła... I ku niestety dużemu zmartwieniu Pani z salonu (jedna z firm które mają salony w dużych supermarketach...) nie dałem zrobić z siebie frajera i wziałem same oprawki a wstawić szkła pojechałem do... Wołomina :) Koszt był 130 zeta (wziłąem droższą wersję, bo tańsza kosztowała 100 zeta :bigrazz: ) miałem okulary na DRUGI dzień już ! Anie za co njamniej dwa tygodnie ... Że nie wspomnę o kasie... Szkła wizłem sobie achromatyczne (szare) o największym stopniu zaciemnienia (najciemniejsze możliwe szkła) Pani jak mi oddawała je stwierdziła że wyszły im lepiej niż myśleli ! I że wyglądam jak... Z Matrixa :D To ta z optyka Pani powiedziała...

 

Ufff... A żem siem napisał... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam w okularach i jest dobrze, nic nie uwiera, musiałem jedynie zdjąć poduszeczki od nosa bo po 1-wszej jeździe miałem nochala obtartego, teraz nic nie obciera,żadko parują> jak bez gogli jadę jest przerąbane, wszystko co sie da za szkła leci i do oka trafia

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...