Skocz do zawartości

Opisz swoj najwiekszy speed....


Black Jack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

. Rekordzista (nie npamiętam modelu), zawyżał o 90 km/h, a zawyżenia o 40 - 50 km/h to norma.

daltego jak na filmiku widze kola hayabą ładującego 340km/h licznikowo to pewnie jedzie ok 295 :) ,ale niesety tak to jest..kumplowi R6 tez ok 284 pokazała max prędkość co jest znacznie przesadzone jak na 600..

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlaad ma rację. Większość prędkościomierzy przekłamuje o jakieś 10% z tym że początek skalowania nie zaczyna sie od 0 tylko od 50 Km/h tak więc przy tej prędkości większość liczników pokazuje dokładnie 50 Km/h. Potem zwykle przekłamanie sie powiększa.

Co do tematu to max jechałem licznikowe 280 na Kawie ZX10 z "ostrymi wałkami" i Dyno Jet stage3. Ile było faktycznie, kto to wie??? 8) 8) 8)

Wtulony w maszynę,

w tempie szalonym.

Patrzę na wskazówki.

Za mocno wychylone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik oszukuje, fakt. Przypuszczam, że moje licznikowe 190 to naprawdę te 175 czy 177 ile jest w danych fabrycznych motocykla. Zawsze dodaję słowo "licznikowe" żeby nie odpowiadać potem na zarzuty że to niemożliwe, że ten model tyje nie jedzie itp.

 

Pozdrawiam, Paweł

 

PS. Sprawdziłłem to drugi raz, na innej trasie i też wyszło 190 (już na przerobionym wydechu 8O ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie naprawdę sprawdzić moto, to trzeba wybrać się albo na zlot gdzie są pomiary prędkości, albo... na katowicką, gdzie stoją policaje. A potem wrócić do nich i poprosić o potwierdzenie wskazań radaru.... :) Nie jest to najtańszy sposób, ale nie do podważenia :)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekłamania licznika należy szacować na ok 10% w górę. Czyli 90 - rzeczywista 81 km/h , 100 - 90 km/h itd. Producenci praktykują to w motocyklach i katamaranach.

 

w garnicach 100 km/h każdy licznik motocykla jakiego miałem pokazywał dokładnie. Zawsze sprawdzam na ulicznych radarach i parę razy prosiłem kumpla z policji by mnie zmierzył. W tym zakresie prędkości licznik po prostu M U S I dobrze pokazywać. Gdyby było inaczej to posypały by się reklamacje do producentów. Przekłamania zaczynają się gdzieś tak pow. 150 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w garnicach 100 km/h każdy licznik motocykla jakiego miałem pokazywał dokładnie. Zawsze sprawdzam na ulicznych radarach i parę razy prosiłem kumpla z policji by mnie zmierzył. Przekłamania zaczynają się gdzieś tak pow. 150 km/h

Przekłamania prędkościomierzy łatwo można sprawdzić. Wystarczy porównać ze wskazaniami GPS. Jeżeli mi się uda pożyczyć taki sprzęt to możemy zrobić pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dlatego zawsze pisze "jechalem LICZNIKOWE xxx" a nie "jechalem z predkoscia xxx". No ale juz "dopasowalem" wczesniejsze posty do ogolu. Bo po co sie podniecac tematem... :lol: Ja i tak najbardziej lubie skuter, a nim "rekordow" nie da sie pobic. :lol: Wiec NAJSZYBCIEJ to bylo naprawde 117 km/h. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...