Skocz do zawartości

jakie masz zużycie paliwa?


Gość IrO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

suzuku gsf1200s bandit z 99' - 7 do 11 litrow.. w zaleznosci od stylu jazdy...

srednio lekko ponad 8 litrow przy umiarkowanej jezdzie.

 

ps.

z tego co pamietam to moja CB 500 nie palila wiecej niz 5,5 przy szybkiej jezdzie.. ale nigdy nie zeszla ponizej 4 litrów...

Edytowane przez mirek-b12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

z tego co pamietam to moja CB 500 nie palila wiecej niz 5,5 przy szybkiej jezdzie..

 

Bylem w Zabrzu na cb500 jadac ze srednią predkoscią 140km/h czasami 170-180 z pasażerem

i wedlug moich obliczeń spaliła mi napewno ponad 6l.na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

MZ ETZ 250 - najmniej 3,6l/100km, najwiecej niewiele ponad 5l/100km (manetka opor caly czas w trasie).

Srednio 4,5l/100km

 

GS 500e - najmniej 3,9l/100km, najwiecej 6,6l/100km

Srednio 4,4l/100km

 

CB Seven Fifty - najmniej 4,9l/100km (predkosci do 100km/h) najwiecej 8,5l/100km (autostrada, caly czas 170km/h)

Srednio 5,3l/100km

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawasaki gpz 500s, srednio 6.2l/100km

jak sie palowalo to poszlo i pod 7,5l/100km

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Yamaha pali tak około 6 litrów.Myślę że to nie dużo jak na taki stary motocykl z czterema cylindrami i pojemnością powyżej 500ccm.

 

To moja xj650 w dwie osoby + kufry,namiot i inne duperele na trasie tak do 130 potrafi zejsc do 4,6 l/100km

 

6 litrow to mi sie zdażyło kilka razy po miescie,kiedy manetka nie była głaskana.Może czas na regulacje gażników???? jak masz system YICS(a chyba masz ) to potrzebny jest soecjalny przyżąd do blokowania dodatkowych kanałow w głowicy przy regulacji zaworkow.jak ustawiasz gaziory bez niego to tez ustawisz,ale bedzie wieksze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawia mnie to pytanie.

Gdziekolwiek kogokolwiek spotkam to się pyta o spalanie.

Nie ważne czy to dwa koła czy katamaran.

Sprawą prawie jasną jest iż czym niejsza pojemność tym mniejsze spalanie--- przy spokojnej jeździe.

Natomiast wszelkie szaleństwa są okupione większym apetytem na paliwo.

Skoro chce się mieć oszczędny pojazd poruszać się należy rowerem lub też hulajnogą....no...co najwyżej skuterem 50cm3.

Jednakże jeśli chce się mieć zabawkę lub też pjazd 'poważniejszy' (moto, katamaran) to musi on palić...i tyle.

Tak więc jeśli mnie stać na pojazd powinno mnie stać na paliwo...jeśli natomias nie mam kasy na paliwo to se odpuszczam i tyle.

Uderzam w rower, hulajnogę, rolki...lub też skuter (sam posiadałem wcześniej wymienione pojazdy i byłem całkiem całkiem zadowolony).

 

Pozdrawiam

 

PS. Ja leje i jeżdżę ..a jak nie mam kasy to nie jeżdżę i moto spokojnie stoi w garażu...zawsze jest ZKM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...