Skocz do zawartości

jakie masz zużycie paliwa?


Gość IrO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawia mnie to pytanie.

Gdziekolwiek kogokolwiek spotkam to się pyta o spalanie.

Nie ważne czy to dwa koła czy katamaran.

Sprawą prawie jasną jest iż czym niejsza pojemność tym mniejsze spalanie--- przy spokojnej jeździe.

Natomiast wszelkie szaleństwa są okupione większym apetytem na paliwo.

Skoro chce się mieć oszczędny pojazd poruszać się należy rowerem lub też hulajnogą....no...co najwyżej skuterem 50cm3.

Jednakże jeśli chce się mieć zabawkę lub też pjazd 'poważniejszy' (moto, katamaran) to musi on palić...i tyle.

Tak więc jeśli mnie stać na pojazd powinno mnie stać na paliwo...jeśli natomias nie mam kasy na paliwo to se odpuszczam i tyle.

Uderzam w rower, hulajnogę, rolki...lub też skuter (sam posiadałem wcześniej wymienione pojazdy i byłem całkiem całkiem zadowolony).

 

Coś Ty! niemożliwe! To motor też potrzebuje paliwa?? To ci niespodzianka! Bo widzisz, myślałem że tylko samochody potrzebują paliwa...

Dobra, chyba nie chwytasz mojej intencji, to Ci wyjaśnię, chociaż powód masz na samym początku topica. Chcę KUPIĆ motor, więc mam wybór, dlatego proszę o pomoc innych motocyklistów i powiem szczerze cieszę się z tak szerokiego odzewu i dziękuję za pomocną dłoń (tak na prawdę niektóre modele zaskoczyły mnie na plus). Poza tym chyba niewielu nie lubi pogadać o swoim cacku, a już pochwalić się niskim spalaniem, to chyba wszyscy lubią :)

Poza tym, zdradzę Ci tajemnicę, niektóre modele są bardziej oszczędne... A to, że spalanie w dużym stopniu zależy od tego jak nisko zwiesza się nadgarstek, wiedzą wszyscy, dlatego wszyscy pisali o "średnim zużyciu", lub też zaznaczali czy chodzi o spalanie na spokojnej trasie czy też podczas łowów na mieście :(

Jeszcze obrazowy przykład: miałem malucha, limit speed 110, przyspieszenie do 100 2 lata, a spalanie 5,5-7,5 w zależności od tego co powyżej :bigrazz: Jak się przesiadłem na Uno900, dopiero zobaczyłem, co to znaczy samochód małolitrażowy na trasie 4,8, a w mieście zimą i bez cegły pod pedałem 6,2. O różnicach w podróżowaniu nie wspomnę. Wiem, wiem gówniate auto, ale kupowałem je wiedząc o tym. Chciałem mieć oszczędne kółka. Motor też chcę mieć oszczędny, bo mz etz 150 niby mała, ale też łyka 4 - 5 l.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Od zbyt długiego czasu jeżdżę samochodem i zaczynam się zastanawiać nad powrotem do 2 kółek, bo wiadomo... wszystko jest lepsze na 2 niż na 4 :) Zależy mi jednak żeby te moje dwa kółka miały apetyt na paliwo niezbyt wysoki. Może ktoś z Was jeżdził albo zna taki motor co "bierze" mniej niż inne? Najchętniej takie "małe" cacka jakieś 250-400-500cc, ale chętnie wysłucham opini na temat apetytu wszystkich Wam znanych modeli. Znalazłem na stronie Hondy taką produkcje co to nazywa się CBF250 ale ni diabła nie mogę znaleźć ile toto potrzebuje na 100, więc jeśli ktoś wie...

Za wszystkie odpowiedzi z góry thx!

EDIT: thx bartek, a tak a propos słyszałem że CB500 potrafi zadowolić się 3,5l/100km, ale nie jestem pewny czy to możliwe, chyba tylko z górki, z wiatrem w plecy i na luzie :bigrazz:

mam propozycje mało pali yamaha xz 550 1983r sportowo-turystyczna zarejestrowana opłacona stan bardzo dobry silnikv napęd kardan cena 4700[do uzgodnienia] tel.0887316055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

yamaha thundercat od 4,9l/100km przy w miarę spokojnej jeździe w trasie, do 5,6 przy normalnej w cyklu mieszanym, bez oszczędzania (v>140 km/h czasem >>140 :biggrin:) Uważam, ze to bradzo mao. Kawa ZZR600 paliła mi 5,5-6,5 (czasem 7) l/100km

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawasaki gpz 500s, srednio 6.2l/100km

jak sie palowalo to poszlo i pod 7,5l/100km

 

Foks to chyba tyle przy dojeżdżaniu na każdym biegu do czerwonego pola. Mój GPZ na trasie przy prędkości 110-140 spalił mi 5,2, oczywiście zdarzały sie wyprzedzania i wtedy własnie pobiłem mój rekord prędkości :biggrin::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja XJ pali od 6l. do 7,5l ale na trasie jezdze 120-170 km/h czyli troche ją krece , w mieście nie krece raczej wiecej niz do 6000 obr/min. a sam waże sporo i wzrostu mam ok 184cm wiec to wszystko swoje robi , jakby moim sprzetem latał "kurdupel" to pewnie by mniej mu zrzarła :biggrin: Aha , mój Jawiszonek TS 350 palił zawsze w okolicach 5 litrów a WSK 125 to tak jak ktoś wspomniał juz wcześniej : lałem jak sie kończyła wacha i to wszystko , 3mcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rs250 - 9 litrow+ olej do dozownika nie licze tylko dolewam.

zreszta co za roznica, czy 7, czy 10?...12zl na 100km...no chyba,ze ktos jezdzi po swiecie to owszem,

 

agabusa: nie kumam twojej wypowiedzi... 12 zł na 100km to musial by 4LYTRY palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Wykasuj "z" ze skrotu "zl" to zrozumiesz.

Przynajmniej ja tak zrozumialem :biggrin:.

 

Pozdro

 

PS

Ewentualnie moglo chodzic o roznice miedzy 10 litrami a 7 litrami... Czyli 3l - 12zl roznicy przy jednym i drugim spalaniu na 100km :wink:.

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...