Skocz do zawartości

OGRANICZENIE SZYBKOŚĆI!!


tra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najprościej jest spokojnie usiąść i pogadać z żoneczką. Ewentualnie jakaś romantyczna kolacja kwiaty itp.

Nie wierzę że nie da się jej przekonać. Przecież na twoim zdrowiu i życiu nie tylko jej zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona mówi "kochanie zwolnij" to zwalniasz? Np jadąć samochodem? Mnie by na Twoim miejscu szlag trafił. Żona mówi Ci ile masz jeździć? Może jeszcze mówi Ci jak masz sie ubierać

 

i po co te uwagi ?:| gosc zadał pytanie i piszesz takie głupoty

 

w twojej wypowiedzi nie widze nic sensownego co mogłoby w jakis sposób pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sugerował żebyś sobie wstawił taką blokadę w głowie, najlepiej na tym wyjdziesz bo jesli bedziesz w sytuacji podbramkowej to po tobie, oswoj żonę z tą myśla że jednak nie warto tego zakładać

 

aha przypomniało mi sie, w niemczech jest bardzo popularny przyrząd zwany "blackbox". Używa sie go w skuterach i w momencie gdy złapie cie policja, dzieciaczki mykają dwa razy manetką na maxa i skuter sie blokuje do 40 km/h, nie wiem czy zadziała to w wiekszym moto i na innych predkosciach, ale warto spróbować :) jesli znasz niemiecki to google i szukaj :D powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot mędrcy i folozofowie się znaleźli :) to jest forum moto a nie psycho. Tra było nie wspominać o przesłankach montażu blokady.

Ja radze kontakt z serwisem na pewno chłopaki coś wymyślą, jednak przy wyborze tego 'dławika' weź pod uwage również łatwość jego demontażu. A może jest możliwe tak rozregulować gaźnik żebyś był zadowolony ew jakieś redukcje kanałów przelotowych gaźnika.

Kiedyś (w dawnych czasach) wypożyczalnie samochodów montowały zderzak na przepustnicy gazu, żeby kilienci nie depatali na maxa mógłbyś może o tym pomyśleć - mocno na przyspieszeniu być nie tracił tylko wachlował biegami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie za moja kasa ale biorę kredyt 10tys zpłace go przez 3-4 miechy a slub mam za 2 więc niby wejdę w małżeństwo z kredytem ale to najmniejszy problem straszy mi pie**ol tym kredycie mojje zonce kredyt zwisa chodzi jej o predkość

 

dziękuje tym co pomogli i tym co nie pomogli dzowniłem do serwisu i zrobia mi dławika do 50KM trwa to 5min i zdjęcie tez 5min wiec po problemi

 

 

close topic pleas thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jestm tam napisane że na 1 moto polecaja gs500 albo cb500!!

 

rozmawiałem kilka osobami miedzy innymi istruktotrami nauki jazdy na motocyklu i powiedzieli ze fazer jest OK na moto po ezt250

gs500 tez ale za 1 sezon najdalej 2 bede go sie chcial pozbyc! wiec jaki sens wydawac 20tys na nowego gs ja za 30 mam nowego fazera!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to mogę Ci coś takiego założyć - tzn. taki " ogranicznik szybkości "
Proponuję przełączyć prędkościomierz na pracę w mph. Będziesz jeździł te 120 bez wstawiania żonie kitu. Może ten sposób zastosują w serwisie? (żart)

 

ona tego nie rozumie
Napisałem sporo, ale jest to "mechanika", dlatego usuwam treść i jedynie wniosek. Moim rozwiązaniem dla Ciebie jest porozumieć się z żoną, a nie szukać elektronicznych sposobów... Nie czuj się urażony, bo nie piszę ofensywnie...jedynie co myślę w tym temacie.

 

jak wy chcecie zbudować dojrzały związek
Dla mnie dojrzałym związkiem jest taki, w którym (między innymi) ma się do siebie zaufanie, bez konieczności zapewniania sobie "prawdomówności" mechanicznie. Jeśli mówię żonie "nie mam romansu", to chcę, żeby mi wierzyła na słowo, a nie wynajmowała dla mnie "opiekuna", żeby mieć co do mnie pewność.

 

Sory za taki tekst w mechanice. Jeśli przesadziłem proszę o łorninga, lincz lub co tam regulamin przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jestm tam napisane że na 1 moto polecaja gs500 albo cb500!!

 

rozmawiałem kilka osobami miedzy innymi istruktotrami nauki jazdy na motocyklu i powiedzieli ze fazer jest OK na moto po ezt250

 

Ja wiem co polecaja i zreszta maja racje, ale nie chodzilo mi o to.

Czy przeczytales watek "R1 na pierwsze moto" ???

 

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia zębatka mniejsza, z tyłu większą i masz mniejszą prędkość max (ale aż do 120 to ciężko będzie) a do tego starty lepsze i na koło łatwiej postawisz . Może coś da się zrobić z biegami żeby zablokować 3, 4 i 5 :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko drobiazg...znajomy poleca wrzucić na stałe jedynkę i zdemontować dźwignię zmiany biegów. Stówkę pewnie zamkniesz, a i fizycznych możliwości szybszej jazdy nie będzie. Pojawia się tylko kłopot ze spalaniem...dlatego ja proponuję wrzucić dwójkę. Będzie nieco lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...