Skocz do zawartości

Recyrkulacja spalin


2pac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanka do was:

 

to mój filtr powietrza:

jl162fmjaircleaner2p0el.th.jpg

 

 

1. Jaką rolę pełnią te wloty spalin do filtra powietrza. Myślałem że to jest po to aby spaliny bardziej się dopalały, czyli czystrze w sumie były.

Ale ktoś mi ostatnio powiedział że to chodzi o to aby powstały dodatkowe zawirowania, te wloty spalin są skierowane w przeciwnym kierunku niż wlatujące do gaźnika powietrze. I te zawirowanie co powstaje podobno , tak ma być, że lepiej się wtedy mieszanka tworzy w gaźniku.

Może ktoś z was wie jak jest z tym naprawdę, i czy mogę z czystym sumieniem odłączyć te wężyki do recyrkulacji spalin.

 

 

2. Odpowietrzanie skrzyni korbowej. Dlaczego jest przed filterem powietrza?? rozumiem że przy ruchu tłoka w góre silnik chyba będzie zasysał wszystko z tej obudowy filtra czyli każdy syf który będzie się tam znajdował wleci do środka silnika?!

 

Czy nie lepiej tak zrobić, że zamiast tego całego air-box'u podłączyć do gaźnika filtr stożkowy, a na tą rurkę co idzie do silnika nałożyć jakąś gąbkę, tak że skrzynia korbowa będzie miała połączenie z atmosferą ale poprzez mały filterek w postaci gąbki.

 

z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewien kierunku?

bo na przyklad w mej kawie jest podobne, choc bardziej skomplikowane, ale dostarcza swieze powietrze wprost za zawory wydechowe.

wiec moze u ciebie jest podobnie - przeciez ten filt i airbox nie sa brudne jak wydechy, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kierunków przepływu tak jak narysowałem jestem na 100% pewien.

U mnie żadne świeże powietrze nie wpada, to są spaliny wprost z kolanek które wychodzą z cylindra, dwiema rurkami (pomarańczowe) poniżej schemat (tylko że akurat ten rysunek jest z prawej strony motocykla, a schemat filtra był z lewej)

 

jl162fmjegr9tt.th.gif

 

a odnośnie odpowietrzania silnika, czy jakichś tam przedmuchów, to rurka powinna być za filtrem, czyli tak jak na poniższym schemacie. A u mnie jest najwyraźniej przed filtrem.

airbox.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki recyrkulator mam np. w samochodzie (citroen 2.1 diesel), "Exhaust Gas Recirculator valve", i z tego co czytałem to część spalin powtórnie przechodzi przez silnik aby jeszcze dokładniej się dopalić, ale gdy silnik pracuje pod obciążeniem to ten zawór się zamyka, żeby silnik dostawał tylko świeże powietrze i się nie dławił tymi spalinami.

 

Natomiast u mnie w tym chińskim motorku na stałe spaliny idą rurkami do filtra powietrza, i jeśli to służy tylko dopalaniu spalin to chętnie bym to w cholerę odłączył.

 

Natomiast nie wiem jak z tą rurką odpowietrzającą skrzynię korbową, czy mogę ją też odłączyć od tego filtra i np. podłączyć pod jakiś inny mały filterek, np. takie jak są do paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie po co je podgrzewać   Dziwne...
Do lepszego tworzenia mieszanki w niskich temperaturach? W samochodzie mam mechanizm ogrzewający powietrze zanim wejdzie do cylindrów. Zaworek puszcza zimne, gdy silnik osiągnie temp. pracy. Latem nie jest to tak przydatne, ale zimą pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki recyrkulator mam np. w samochodzie (citroen 2.1 diesel), "Exhaust Gas Recirculator valve",  i z tego co czytałem to część spalin powtórnie przechodzi przez silnik aby jeszcze dokładniej się dopalić,
EGR nie dopala spalin tylko redukuje emisje NOx(tlenki azotu) kosztem większej emisji węglowodorów i tlenku węgla :) Obniża max.temp. panującą w cylindrze w trakcie cyklu pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR nie dopala spalin tylko redukuje emisje NOx(tlenki azotu) kosztem większej emisji węglowodorów i tlenku węgla  :) Obniża max.temp. panującą w cylindrze w trakcie cyklu pracy.

 

dzieki za info, czyli jeden pozytyw że obniża temperaturę maksymalną, co przy chłodzeniu powietrzem ma znaczenie.

Ale co z trwałością silnika i gaźnika? Może po jakimś tam przebiegu gaźnik będzie w środku osmolony od spalin, jakieś dysze mogą się pozatykać.

 

Mam taki jeden gaźnik od Junaka, który jest w środku czarny, właśnie od źle ustawionego zapłonu , silnik co jakiś czas strzelał w gaźnik spalinami i to przez to.

 

I ciekawe jak na moc wpływa ten EGR? Jeśli w sportowych maszynach nie ma tego wynalazku to pewnie obniża moc, ale nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciekawe jak na moc wpływa ten EGR?  Jeśli w sportowych maszynach nie ma tego wynalazku to pewnie obniża moc, ale nie wiem.
On obniża sprawnośc silnika więc moc też jest niższa.Zamiast częśći mieszanki do cylindra dawane są spaliny które są niepalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na odmę załóż porządny filtr K&N, są takie specjalne i nie zapominaj że w skrzyni korbowej też następuje wymana powietrza z zewnątrz a olej silnikowy działa jak dokładny filtr łapacz i się szybko zanieczyszcza.

Otwory dopalania możesz zatkać bez skrupułów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drutologia:

- odłączyć recylkulację spalin, bądż dopalanie spalin, lub inne podobne systemy

- powycinać katalizatory we wszystkim co jeżdzi

- produkować silniki co najmniej 4,5 V8

razy kilkaset milionów żyjących pojazdów na świecie, to znaczy, że oddamy świat nastepnemu pokoleniu w stanie znacznie gorszym niż ten który otrzymaliśmy od poprzedniego.

Nieładnie Panowie, za krótkozwroczność dwója.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl ma zapier****ć na tylnym kole płosząc ptactwo i stare dewotki wykorzystując każdego konia mechanicznego a jeżeli chodzi Ci kolego miły o ekologię to chyba pomyliłeś 4rum

to nie tutaj

takie rzeczy to tyko w Erze

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...