Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.dzisiaj zmierzylem cisnienie w cylindrze na cieplym silniku i za 1 kopnieciem było 6atm. za 3 razem było 9atm i wiecej nie szło;/ czyli remacik tak??

http://www.agmot.pl/sklep.php?k=36&cz=28 ktory tlok mam wybrac?? no i oczywiscie był wegierski rozmiar 40.97. pozdro :biggrin:

 

remont? mozesz dopiero sie wziac przy 6-7 atm a masz 9 no chyba ze nie masz co z kasa robic:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osbiscie tez uwazam ze 9 at. to duzo. ojciec muwil ze nowe to kolo 9.5 po dotarciu mialy. o ile sie niemyle to ty masz 60 i to zwiekszylo sprezanie.. ja osobiscie mam 8.5 at simek lekko mulowaty (chyba juz wyroslem z niego) ale to pewnie dlatego ze mam zagrube uszczelki.. (sam robilem, ale sa szczelne :) ) dlatego pogrzebie tak aby bylo ponad 9at i nic wiecej bo szkoda walu :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie dawałem uszczelki między cylindrem a głowicą. Mam zestaw s 60 i ręką ciężko przekręcic magnetem.

Nie mierzyłem u siebie ciśnienia ale uważam ze 9 at. to dobrze i jeszcze sporo pojezdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam mały problem z simkiem sr50. więc tak wczoraj chciałem sobie chwile pojezdzić na moim simku i odpaliłem go bez problemów lecz ładnie to on nie jechał tak jakos ciężko i musiałem trzymać na gazie żeby nie zgasł. Ale pomyslałem sobie że troche nim nie jezdziłem przez jakis okres bo było zimno i muszę go rozgrzać więc jade ul ze 2 km. I chciałem zawrócić więc zwolniłem zmieniłem bieg a tu zgasł. I nie chciał odpalic ani z kopki ani z popychu więc pomyslałem że może cos ze świecą więc okręciłem i była zała czarna w oleju. wyczyściłem ja ładnie aż swieciła iskrę miała bardzo dobrą zakładam i znowu to samo nie chce odpalic. I teraz nie wiem więc tak mówie moze się zalał albo coś więc rozpedziłem go szybko na luzie i nagle wżuciłem na dwójkę i jakiś obrot załapał ale nie do końca i chwilę z nim bięgne no i wsiadłem i tu ledwo co jedzie ale jakoś kawałek przejechałem i za chwilę już normalnie szedł tak jak powinien chilę jadę i znowu kupa odkręciłem paliwo to jakos pojechał ale za chwilę juz kupa ale jakos wróciłem zatrzymałem się u kumpla na jakieś 10 min. i nie chciał już odpalić i musiałem z nim iść do domu. I teraz nie chce mi palić. I mam pytanko co moze być za przyczyna tego?? Proszę o szybką odpowiedz.

 

 

Witam mam mały problem z simkiem sr50. więc tak wczoraj chciałem sobie chwile pojezdzić na moim simku i odpaliłem go bez problemów lecz ładnie to on nie jechał tak jakos ciężko i musiałem trzymać na gazie żeby nie zgasł. Ale pomyslałem sobie że troche nim nie jezdziłem przez jakis okres bo było zimno i muszę go rozgrzać więc jade ul ze 2 km. I chciałem zawrócić więc zwolniłem zmieniłem bieg a tu zgasł. I nie chciał odpalic ani z kopki ani z popychu więc pomyslałem że może cos ze świecą więc okręciłem i była zała czarna w oleju. wyczyściłem ja ładnie aż swieciła iskrę miała bardzo dobrą zakładam i znowu to samo nie chce odpalic. I teraz nie wiem więc tak mówie moze się zalał albo coś więc rozpedziłem go szybko na luzie i nagle wżuciłem na dwójkę i jakiś obrot załapał ale nie do końca i chwilę z nim bięgne no i wsiadłem i tu ledwo co jedzie ale jakoś kawałek przejechałem i za chwilę już normalnie szedł tak jak powinien chilę jadę i znowu kupa odkręciłem paliwo to jakos pojechał ale za chwilę juz kupa ale jakos wróciłem zatrzymałem się u kumpla na jakieś 10 min. i nie chciał już odpalić i musiałem z nim iść do domu. I teraz nie chce mi palić. I mam pytanko co moze być za przyczyna tego?? Proszę o szybką odpowiedz.

 

 

Witam mam mały problem z simkiem sr50. więc tak wczoraj chciałem sobie chwile pojezdzić na moim simku i odpaliłem go bez problemów lecz ładnie to on nie jechał tak jakos ciężko i musiałem trzymać na gazie żeby nie zgasł. Ale pomyslałem sobie że troche nim nie jezdziłem przez jakis okres bo było zimno i muszę go rozgrzać więc jade ul ze 2 km. I chciałem zawrócić więc zwolniłem zmieniłem bieg a tu zgasł. I nie chciał odpalic ani z kopki ani z popychu więc pomyslałem że może cos ze świecą więc okręciłem i była zała czarna w oleju. wyczyściłem ja ładnie aż swieciła iskrę miała bardzo dobrą zakładam i znowu to samo nie chce odpalic. I teraz nie wiem więc tak mówie moze się zalał albo coś więc rozpedziłem go szybko na luzie i nagle wżuciłem na dwójkę i jakiś obrot załapał ale nie do końca i chwilę z nim bięgne no i wsiadłem i tu ledwo co jedzie ale jakoś kawałek przejechałem i za chwilę już normalnie szedł tak jak powinien chilę jadę i znowu kupa odkręciłem paliwo to jakos pojechał ale za chwilę juz kupa ale jakos wróciłem zatrzymałem się u kumpla na jakieś 10 min. i nie chciał już odpalić i musiałem z nim iść do domu. I teraz nie chce mi palić. I mam pytanko co moze być za przyczyna tego?? Proszę o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze lyka olej przez simmering na wale, pewnie dlugo go nieodpalales i stwardnial no i teraz rozszczelnil sie.

 

2 opcja to zasyfiony gaznik polecam po zimie wyczyscic go osobiscie juz 2 razy czyscilem dlatego ze zatankowalem na championie bo bylo tanio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , rozbierałem silnik(długa historia..) i przyokazji wymieniłem łozyska na wale. Złozyłem go i kopka sie slizga, nie cały czas tylko miejscami.... , przez co to moze byc?? mozna to jakos naprawic nie rozpoławiajac znowu silnika?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem następującej natury. Mianowicie w simsonku jak silnik jest zimny musze sie porządnie okopać na ssaniu z włączonym zapłonem żeby zapalił. Jak najpierw kopne ze 2 razy i włączę zapłon to potem odpala od ręki. Jak silnik sie zagrzeje to już dalej nie ma problemów. Dodam że zapłon jest elektroniczny, świeca była wymieniana i nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Gaźnik też regulowałem już kilkakrotnie. Zastanawiam się czy kupić tzw. zestaw naprawczy może to b coś pomogło. Model mojego gaźnika to 16N3-3.

A jeszcze jedno pytanko. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak reguluje sie poziom paliwa w komorze pływaka ?

 

 

Z góry dziękuję wszystkim pomagającym :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewien że ssanie otwiera się do końca? odkręć tłoczek od ssania, na ściance bocznej nieco poniżej gwintu powinien być otwór. Tak wyreguluj tłoczek żeby po pociągnięciu dźwigni ta dziurka nie była zasłonięta przez tłoczek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć

Podejdzie do simsona kondensator od jakiegoś innego motocykla lub samochodu? Bo do tych simsonowskich już nie mam sił, normalnie szlak mnie trafia. Kupiłem ostatnio 2 i zepsuły się w ...... 1 dzień :icon_rolleyes: , nerwicy idzie dostać. Znacie jakieś tego typu patenty?

 

Cześć

Podejdzie do simsona kondensator od jakiegoś innego motocykla lub samochodu? Bo do tych simsonowskich już nie mam sił, normalnie szlak mnie trafia. Kupiłem ostatnio 2 i zepsuły się w ...... 1 dzień :wink: , nerwicy idzie dostać. Znacie jakieś tego typu patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Podejdzie do simsona kondensator od jakiegoś innego motocykla lub samochodu? Bo do tych simsonowskich już nie mam sił, normalnie szlak mnie trafia. Kupiłem ostatnio 2 i zepsuły się w ...... 1 dzień :buttrock: , nerwicy idzie dostać. Znacie jakieś tego typu patenty?

 

Cześć

Podejdzie do simsona kondensator od jakiegoś innego motocykla lub samochodu? Bo do tych simsonowskich już nie mam sił, normalnie szlak mnie trafia. Kupiłem ostatnio 2 i zepsuły się w ...... 1 dzień ;) , nerwicy idzie dostać. Znacie jakieś tego typu patenty?

 

Nie wiem czy podjedzie w 100% ale od malucha (Fiat 126P) jest dobry. Ja w ogarze rok czasu smigalem i sprzedalem tak, a te orginalne siadaly podobnie do twoich. Fakt ogar to nie simson ale sprobuj:P:P

 

Pozdrawiam urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...