Skocz do zawartości

problemy z MZ ETZ 250


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuje zapalic moto i odpiac akumulator.. to bedzie mialo na celu sprawdzenie dzialania regulatora kiedy sie otwiera a kiedy nie.. i polecam wymienicz szczotki i tuleje slizgowe na alternatorze.. Jesli juz to nie pomoze to jeszcze prostownik.. Pzdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Z tego co sie orientuje, elementy, ktore wymieniles, to (poza regulatorem) znajduja sie w obudowie silnika (altek i jego bajery), a jak pisalem wczesniej caly silnik zostal przemontowany do innej ramy, innej etki i tam pracuje bez zarzutu.

Czyli caly silnik i wszystko co zznajduje pod jego obudowami dziala prawidlowo.

ZOstaje wszystko, co nie bylo ruszane i zostalo w motocyklu. Kolega juz wymienial cewke, regulator, prostownik, fajke, przewod i nic to nie zmienialo.

Moim zdaniem pozostaje jakies przebicie na kablach lub posniedziale styki czy cos w tym stylu...

Grunt, ze pole poszukiwan tak mocno sie zawezilo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, napoczątku też tak myślałem ale potem, szybko zorientowałem się że to tylko potrzebne minimum. W samochodzie chodzby najprostszym instalacja jest 100% bardziej złożona. Ciezki dostęp do kabli ogranicza pole manewru, dlatego jeszcze trudniej szukac ewentualnych przetarć kabli itp. Instalacja w etce to pare godzin roboty. Wiem bo 2 dni temu właśnie całą skończyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w MZ tylko z wymienionych rzeczy w silniku znajduja sie tuleje slizgowe i szczotki.. reszta jest pod siedzeniem..

2. w mz nie ma duzo wiecej kabli niz w simsonie.. jest tyle wiecej co kable podpinajace urzadzenia zwiazane z alternatorem.. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobny problem w 150 nie moge normalnie ruszyc tylko musze wkrecac silnik na 4-5 tys. zeby ruszyc i to z duzymi oporami, ale jak juz jade to jest dobrze,

jeszcze jak silnik sie dobrze rozgrzeje to po dodaniu gazu na wolnych obrotach wchodzi sa straszne wysokie 6-7tys i nie chce opasc

jestem na 100% pewien ze to lewe powitrze zasysa mi na simeringu koło alternatora, a spowodowane jest to ze mam wytłuczone gniazda łozysk w karterach 8O

nie mozliwe zeby bylo to przez elektryke bo ja sam wymieniałem cała na nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zapalic moto i odpiac akumulator..

Jeśli tak sprawdzasz ładowanie to powodzenia.

Ja spróbowałbym zmostkować stacyjkę czy czasem ona nie sieje. POZDRO

Nie sprawdzac ładowanie tylko to kiedy podaje napiecie na zaplon a kiedy nie... Bo jesli przerywa polaczenie na niskich obrotach to moze nie dopuscic napiecia na zaplon.. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzac ładowanie tylko to kiedy podaje napiecie na zaplon a kiedy nie... Bo jesli przerywa polaczenie na niskich obrotach to moze nie dopuscic napiecia na zaplon.. pzdr

To samo można sprawdzić mierząc poprostu napięcie na aku. Aha i rozumiem, że jeśli kolega ma elektroniczny regler to oddasz mu pieniądze kiedy się spali, przez odłączenie aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobylem tak wymienilem wszystkie kable ale tylko zwiazane z zaplonem(reszta byla ok) i puscilem tak instalacje aby byla jak najprostsza (zeby byla tylko iskara, ominolem stacyjke... ) po to aby sprawdzic czy bedzie iskra i byla wiec zobaczylem stacyjke i to w niej byl problem. mz nigdy nie "rozbieralem" wiec sie dokladnie nie znam.

 

wymieniajac kable wymien tez zlaczki na nowe bo to przeznie głównie jest cos nie tak, ja dalem wszystkie z takimi kapturkami :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z nudów przeglądnołem całą instalację.Wyczyściłem wszystkie styki i konektorki,a gdzie trzeba było to posmarowałem smarem grafitowym w celu poprawienia przewodności.Przerobiłem całą skrzyneczkę bezpieczników na nowego typu,potrzebowałem do tego trochę kwasu,cyny i chęci :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...