Skocz do zawartości

Małe Varadero- varadero 125 - info


Rekomendowane odpowiedzi

za wiele na temat malego wiaderka z praktyki to nie wiem, tyle co nasluchalem sie i naogladalem filmow+ wszystkie forumowe tematy na jego temat. ponoc najwiekszy motocykl klasy 125, w dodatku najlepiej wykonany(ma jakoby dorownywac niejednej 600). poza tym, z tego co slyszalem na filmach to moto pieknie pracuje(poszukaj z wydechem scorpiona :biggrin:)

 

tak czy siak gdybym mial tylko mozliwosc to bym bral XLV 125 varadero bez najmniejszego zawahania... najpiekniejsze moto(dla mnie)

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ja dorzuce co nieco.... jezeli myslisz o turystyce a chcialbys zaczac od 125cc... to ja bym kupil cos co nie traci zbytnio na wartosci.. najlepiej cos starszego i niedrogiego.. nie wiem jak jest z wiaderkiem ale z doswiadczenia wiem ze turystyka na 125cc nie trwa zbyt dlugo i ludzie szybko zmieniaja sprzety na troszke wygodniejsze (125cc ma koszmarna elastycznosc silnika).. o ile 125cc na miasto jest ok to na dluzesze wyprawy mysle ze szybko sie zuzyje, poniewaz zeby osiagnac predkosc przelotowa ok 100km/h musisz ciagnac na najwyzszych obrotach katujac silnik... reasumujac.. wiaderko jest fajne, ale sprawdz jak trzyma wartosc zeby za sezon dwa za duzo na nej nie stracic jak bedziesz sie przesiadal.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dzieki... no ja oczywisicie tez jestem za Varadero ! tylko chcialem porownania z cbr dlatego ze widzialem kilka jezdzilem i chodzi mi o porownanie...

 

Varadero jest piekne no i bardzo dobrze ze duze ! chodzi mi nie tyle o vmax bo 120 - 130 zupelnie wystarczy ale tez o dobre przyspieszenie...

 

No i ta rejestracja na 50 - urodziny mam w pazdzierniiku wiec motor najwyzej na sezon 2008 :) a jesli zarejestruje na 50 to moto bedzie teraz i jeszcze 900 za kurs w kieszeni !!! ale mam rozumiec ze wszyscy za na + czyli lepsza Varadero niz CBR !!! ciesze sie :D

 

aaa no i chcialbym znalezc Varadero w cenie ok 7 - 9 tys oczywiscie w idealnym stanie tech i wizualnym z niskim przebiegiem i oczywiscie odblokowana!!!

 

i jeszcze taka prosba jesli ktos zna jakis komis lub wlasciciela ktory ma na sprzedaz Varadero 125 to prosze podajcie jakis kontakt... najlepiej z okolic poznania konina gniezna (golnie wielkopolska)

 

Z gory dzieki pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siemanko co sądzicie o Hondzie Varadero 125 ?

 

Jak dla mnie jest ona wspaniała praktycznie same PLUSY :wink: :lalag:

 

Wyrażajcie tutaj swoje opinie o niej...

 

A moze ktoś na forum jest szczęśliwym posiadaczem ?

 

 

PZDR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział ...

Jak ktoś ma 16 lat i chce 125 cm3 do trochę dłuższych tras to idealne moto :lalag:

 

Ja Viadra nie chce, bo głównie zapie**alam po mieście i nie potrzebne mi takie koromysło :wink:

Druga sprawa to osiągi .... Max. 130 km/h

 

Pozdr.

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny jest Hyosung Gt 125

 

no gt 125 fajny ale fajniejszy w owiewce to jest bodajże gtr 125

 

a wiaderko fajne tez się zastanawiałem nad tym ale wydawalo mi się ze za mało dynamiczny będzie, wkońcu wybrałem tzr 125r.

 

Qóba czemu nie ten dział??

Edytowane przez barthezzz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qóba czemu nie ten dział??

Moderator już przeniósł :D Wcześniej był w Motorowery/Skutery ;)

 

Jeszcze do niedawna Varadero 125 kosztowały po 9000 zł, teraz można już wyrwac za 6000 zł, więc już cena jest "normalna" :)

Chociaż ogólnie jestem przeciwnikiem 4T w tak małej pojemności ...

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Rozglądaj sie na allegro, tam są nalepsze ceny. Tylko trzeba sprawdzać dokladnie sprzęta przed zakupem. W krotoszynie jest komis w ktorym co tydzien jest inne varadero 125 i zawsze wysatawiaja na aukcję. Za 10 tysiakow kupisz w okresie posezonowym nawet nowa wersje varadero z wtryskiem wiec kasa sie nie martw.

A co do Varadero to jestem szzsliwym posiadaczem od pol roku i jestem bardoz zadowolony. Wygodny, duży i nie wku**ia dziekiem z wydechu jak 2t 125. Polecam

 

Acha, i jakby mi ktos mogl podac lepkość oleju do Varadero/serwisówkę to bylbym zajedwabiście wdzięczny

Edytowane przez Lukasz Poznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łukaszu z posen!

primo: odkopałeś dla swojej porady temat sprzed blisko roku. chwała twoja byłaby większa, gdybyś napisał więcej konkretów o swoim motocyklu, stylu czy też typie jazdy, wrażeniach, itp kwestii użytkowych przydatnych kolejnym zainteresowanym małym wiaderkiem; a mniej porad zakupowych - bo autor wątku od stycznia już pewnie sobie z tym poradził :notworthy:

po drugie zaś do sprawdzenia oleju masz serwisówki, a te jak powszechnie wiadomo na naszym forum znajdują się w tym miejscu. tam też należy pytać, jeśli nie znajdziesz o własnych siłach

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, juz niedlugo zacznie sie robic cieplutko ;) i chcialem kupic motocykl, cos max 250cm3

sporo czytalem na temat roznych motocylki, niestety nie dowiedzialem sie wszystkiego co chcialbym wiedziec,i mam nadzieje ze wy mi pomezecie.

Zatem potrzebuje motocykl glownie przeznaczony do turystyki, po kilku dniach spedzonych przed komputerem wytypowalem sobie 3 zawodnikow

 

1.Honda Varadero 125

2.Yamaha tdr 125

3. Honda nsr 125

 

I tu mam najwiekszy dylemat, co wybrac?

Raczej nie bede jezdzil ciagle rozgladajac sie na boki i podziwiajac kraiobraz, ale nie chce tez przemknac niezauwazony hehe :cool:

Chcialbym uzyskac predkosc przelotowa ok 100km/h (bez wiekszego zylowania silnika), w miare wygodna pozycja (dla kierowcy, posazer niekoniecznie) na dluzsze trasy sreednio ok 200km, zeby motorek dal rade czasem poniesc 2 osoby.

Ogolnie cos na czym moglbym posmigac i zeby szybko mi sie nie znudzilo :)

Ostatnio do tych celow wykozystywalem skutera 50, ale predkosc w granicach 60km/h zaczyna sie nudzic na dlugiej prostej, a prosta wydawac nieskonczenie dluga :)

A moze macie inne propozycje? chetnie poslucham, a raczej przeczytam :banghead:

Dodam ze suma jaka moge przeznaczyc to ok 6 tys.

waze jakies 70kg i mam 180cm wzrostu, byl bym zapomnial, moto nie bede jezdzil na jednym kole ale chcialbym zeby mialo dosc dobre przyspieszenie.

 

Bardzo podoba mi sie wlasnie honda i z tego co czytalem to podobn robi wrazenie duzego motocykla, jedynie martwi mnie to ze ma tylko 15KM, a nie 30KM jak inne :crossy:

Tak apropo to w ile rozpedza sie do 100lm/h?, bo nigdzie nie moglez znalesc.

Prosze doradzcie co wybrac, napewno macie wieksze doswiadczenie i wiecie co lepiej sie nadaje do jazdy glownie poza miastem.

 

PS.

Ile srednio mozna przejachac 2t na jednym tloku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Lukasz1221

Witam !

 

Jakie polecacie prędkości przelotowe przy małym Wiaderku ? V-max około 120-125 km/h . Czy jazda np. na autostradzie z prędkością 120 km/h wpływa jakoś na silnik i jego zużycie ? Jestem w tym kompletnie ciemny... :buttrock: Przy takim V-maxie jak wspomniałem wyżej jakie polecacie prędkości do podróżowania ? Obrotomierz mam do 14 tyś, wkręca się na 12,5 tyś obr/ min . Jakie polecicie obroty na trasie ?

 

 

 

P.S.

Zapytam się od razu o kolejną rzecz, a mianowicie :

 

Jak to jest z tym redukowaniem biegów wkońcu ? Próbowałem znaleść odpowiedź na nurtujące mnie pytanie (starałem się poszukac we wszysktkich materiałach znaleźionych na internecie, ale nic nie znalazłem , jeśli odpowiedź na moje pytanie jest gdzieś zamieszczona to proszę ją przytoczyć, albo podać linka ) czy hamując silnikiem muszę przy redukowaniu dodawac gaz ? Wiem , wiem czytałem że to dobrze robi dla skrzyni, ale czy bez tego jest wykonana źle redukcja ? Przecież w hamowaniu silnikiem chodzi między innymi o zerowe zużycie benzyny, a przy dodawaniu gazu na wciśniętym sprzęgle (wiem , że i tak troche bierze na sprzęgle, ale mniej niż byśmy mieli dodać gazu w tym czasie) tego nie robimy... Ja osobiście hamuje silnikiem i redukuje biegi dojeżdżając do skrzyzowania od 5 po 4 , 3.2,1 itp. Oczywiscie nie na raz :banghead: Czy źle robie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...