Skocz do zawartości

pekanie opon


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tesh opona zaczyna pekac. I to przy kostkach (bocznych bo na srodku to jush malo ich mam - starly siem:-D) ale takze normalnie nie przy nich widac jush pekniecia ale narazie na niej jezdze. Jak bede mial kase to jak najszybciej wymienie bo tak sie raczej głupio jezdzi ze swiadomoscia ze zaraz moze sie zjechac, szczegolnie jak sie po lasach jezdzi... :-) :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Jezeli nie pęka kord tylko zewnętrzna warstwa gumy to jeżdzę dalej (najwyżej ją przebiję na jakiejś gałęzi ). Ale jezeli pojawily sie rozwarstwienia i tego typu historie(generalnie uszkodzenia kordu) to guma do wymiany .

 

pozdrawiam herflik

 

ps Powiedz mi Kolego Soku11 w jakim to jest języku ? "tesh" " jush" "siem" .. to czysty chinski czy jakis dialekt ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mogą pękać dlatego że są wykonane ze słabej jakości gumy(mitas :lol: ) albo dlatego ze są po prostu stare i guma traci swoje elastyczne właściwości.

 

ps. dla tych co mają problemy i muszą zmieniać opony zapraszam na moje aukcje na których możecie dorwać niezłe kostki, narazie wystawiłem kilka sztuk, jutro bedzie troche więcej :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mogą pękać dlatego że są wykonane ze słabej jakości gumy(mitas  )

Ja nie wiem co wy sie tak doczepiliscie do tych Mitasow :D Ja mam mitasy w dt , kolega taty w crf 450 ma Mitasy i wszystko jest ok , moze wy macie jakies podrobki :?: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem, zjeździlem już chyba dziesiątki Mitasów i jakoś nigdy mie nie pękał... Może jakieś 10-letnie Mitasy kupujecie??

pzdr

 

To zależy od podejścia. Z tego co mówisz to dosyć poważnie zajmujecie się Enduro w Sokole, więc nie zaniedbujecie takich spraw jak oponki. A jeśli ktoś oszczędza na tym to jeździ aż sie lacz rozpadnie w drobny mak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może były jakieś dwie serie i te starsze robili z innej gumy, też miałem Mitasa (E09) i popękał.

Widziałem już kilka mitasów ostro zjechanych u znajomych i żadnych pęknięc nie miały więc to pewnie od gumy zależy.

 

Na swoim popękanym Mitasie przejeździłem cały sezon i nic się nie działo, ale niedawno wymieniłem bo już kostki się kończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...