Skocz do zawartości

Zimą zimne moto ciezej pali ??


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

odkad zrobilo sie zimno zauwazylem ze zimne moto ciezej pali czy to normale?? zuzycie paliwa rowniez wzroslo o 1.5 L :roll: ostatnio regulowalem zawory i zrowno zawory jak i punkt zaplonu sa OK ,swieca rowniez zostala wymieniona na nowa .Troszke mnie to denerwuje bo jak bylo cieplo to zawsze palila za 1 a teraz najczesciej za 3. Co do gaznika to czyszczony jakies pol roku temu mam filtr paliwa wiec nie powinno byc brudow sklad mieszanki ustawiony na tzw oko, bo na ksiazkowym 1.5 obr silnik nie hamowal a i ciezko palil nawet w lato wiec wrocilem do 3 obr tak jak bylo , paliwo z Orlenu nigdy nie bylo z nim klopotow . Macie jakies inne pomysly co zrobic aby moto latwiej palilo ?? sytuacja ta bywa jak moto stoi nie ruszane przez dzien lub wiecej,jesli np rano jezdzilem i wieczorem musze gdzies wyskoczyc moto pali za 1 obrotem walu :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo - po 2-tygodniowym zimowym postoju musiałem z 10 sekund kręcić rozrusznikiem żeby odpalić. Przejechałem potem ponad 100km, wpadłem na autostradę i okazało się, że moje moto wykręca max 165km/h, choć w lecie spokojnie dochodziło do 180km/h. Zimy chyba tak mają po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie fizyka sie kłania.

1 zimne powietrze jest bardziej zagęszczone co powoduje konieczność podania wiekszej ilości paliwa niz dla powietrza ciepłego (teoretycznie daje to mozliwość osiągnięcia wyższej mocy ale dopiero po przeregulowaniu!)

2 opory jakie stawia olej także są większe więc nic dziwnego, że rozruch jest nieco trudniejszy niz latem.

takie uroki zimy i nie ma w tym nic złego. poprostu tak juz jest!

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia elektronicznego wtrysku, który sam dopasowuje sterowanie silnikiem do parametrów powietrza? A może powietrze doprowadzane do silnika puszki jest po drodze ogrzewane przez silnik? A może po prostu silniki mniej wysilone nie dają po sobie poznać tych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie jest to kwestia wtrysku bo stare gaznikowce nigdy nie mialy klopotow z zapalaniem w zimne dni jesli ssanie dzialalo prawidlowo

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podszedłem i aż sie zdziwiłem bo zapaliło jak w lato

oj u mnie nie;-/ zawsze odpalał na pierwszego nie było bata żeby coś zacharczał a jak po 2 tygodniach pod chmurka go dorwałem to miał brzydkie opory.. odpalić odpalił ale nie tak chętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zauwazylem cos dziwnego zmniejszylem obroty na biegu jalowy z ok 1400 na 1100 i moto nawet po 2 dniach stania odpala za 1 :mrgreen: w lato bylo odwrtonie na cieplym silniku bez gazu nie odpalila dopiero po podniesieniu obrotow do 1400 palia bez gazu teraz pali i na cieplym i na zimnym bez dotykania menety :D

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w konserwach to nie wystepuje Rolling Eyes poza dieslem oczywiscie

Nie wiem dlaczego wszyscy mowia ze diesle ciezko pala w zimie? Pomijam tu przypadki starych zechow ktorych silniki sa wyeksplatowane do granic ktorych sie nawet filozofom nie snilo. Kazdy mowi "e nie kupuje disla bo w zimie ciezko zapala" , a nawet nigdy nie mial z dieslem do czynienia i to jest bardzo denerwujace. W obecnych konstrukcjach silnikow ten problem nie istnieje i niektore nawet lepiej zapalaja od benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...