Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

z tymi zakupami w de to nie mam tak różowo jak bym chciał, ojciec nie zna się na kaskach, dostęp do internetu ma ale bardzo ograniczony (licytowanie odpada), czasu na zakupy mało (wolne sobotnie popoludnia i niedziele). ja nie zalicytuje/zamówię bo niemieckiego ni w ząb, kask musi być do przymierzenia w Polsce bo musi pasować i chcę widzieć wcześniej co kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi zakupami w de to nie mam tak różowo jak bym chciał, ojciec nie zna się na kaskach, dostęp do internetu ma ale bardzo ograniczony (licytowanie odpada), czasu na zakupy mało (wolne sobotnie popoludnia i niedziele). ja nie zalicytuje/zamówię bo niemieckiego ni w ząb, kask musi być do przymierzenia w Polsce bo musi pasować i chcę widzieć wcześniej co kupuję.

 

Dany model przymierz w Polsce, ojcu podaj jaki to model i rozmiar, a On kupi za pomocą 'kup teraz". Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na Uvexa Boss 530 jest teraz duza obnizka w Louisie.

Na Allegro oczywiscie to podchwycili bo mozna kupic ten kask za 500 zł.

Sam sie napaliłem ale obejrzalem ostatnio w salonie i jednak nie kupie. Jakosc wykonania chińska. Ze wszystkich w jakich jezdzilem najlepszy jest Nolan - najwyzsza jakosc wykonania i wygoda, gorsze dla okularników (tu najlepsze sa jednak Uvexy)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dany model przymierz w Polsce, ojcu podaj jaki to model i rozmiar, a On kupi za pomocą 'kup teraz". Proste.

 

Właśnie o to mi chodziło :D ,może napisałem niezbyt zrozumiale :wink:

Edytowane przez markom13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Popek, jak to jest z tym Bossem 4000. Napisałeś, że jest trochę hałasliwy. Mam pytanie: w jakim przedziale predkości zaczyna sie w nim robic głośno?

Pozdrawiam

 

to zalezy co rozumiesz przez pojecie glosno. dla mnie to pierwszy sezon byl na moto i to byl pierwszy (i jedyny) kask jaki mialem na glowie nie liczac pozyczonego tornado. Przy 130 slychac juz jak sie powietrze rozbija o baniak... czaami da sie uslyszec jakies swisty (gwizdy)... przy 150 to juz dosyc uporczywy halas jest.. przy 160 halas ustepuje bo chowam sie za owiewke poniewaz zaczyna mi juz delikatnie ruszac glowa (tu mowa o aeoredynamice czytaj - jej braku). maks lecialem 190 ale bylem schowany wiec ciezko powiedziec.

Zauwazylem jedna rzecz ze caly halas powodowany jest brakiem konkretnej oslony pod brode. Kiedy jezdzilem w kolnierzu ktory nachodzil mi prawie pod nos to raz ze nie czulem wnerwiajacego dmuchania od spodu i dwa - halasu prawie zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kilkudniowej walce z tematem doszedłem do końca, zdecydowanie za długi one jest :)

Czytałem o AGV że są dobre i w ogóle lepsze niż nolan, pojechałem do Intermotors, patrze przecena Ti-tech za 1000zł, GP Pro też duża obniżka, ale jak się przyjrzałem kaskom to szok. Zeby w kasku za taką kase szyba nie pasowała idealnie do uszczelki, tylko odstawała od niej w różnych miejscach na różną odległość to porażka. To samo otwieranie szyby - pomyłka totalna, chyba że trafiłem na jakąś felerną serię :bigrazz:

Mój stary nolan N81E, którego kupiłem używanego w bd stanie działa dużo lepiej (chociaż uszeczelka już pękła(4 lata) i jak pada to chlapie po pysku :biggrin: ), szybka lekko się otwiera a nie jak w tych nówkach trzeba się z nią szarpać. Atnifog na pinlocku działał dobrze-nie parowało nic, choć jest razem z szybą do wymiany - za dużo przeszedł i się zdeformował przez 2 lata na słońcu. Oglądałem też nowe nolany i jednak jakość wykonania w nich jest o niebo lepsza niż w AGV. A jeżeli szyba odstaje od uszczelki to nie ma siły będzie głośniej w środku :icon_idea: i żeby jeszcze lało do środka :eek:

Zobacze jeszcze jak sie mają do swojej opini Shoei :) może tu będzie lepiej :biggrin:

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nolan N93E!!!!!!! mówię wam!!!!! Tylko nolan N93!!!!!! (no,chyba, że N94 :clap: )

po raz kolejny w tym temacie powtarzam, ze wart jest swoich pieniędzy. A nikt mnie nie słucha wszyscy piszą że AGV lepsze... sie reklam naczytają i tak wierzą, a agv się w rękach rozpada... tylko dziwne, że AGV co kilka miesięcy robi przeceny o 50-60% swoich kasków, a nolan jakoś nie. AGV sztucznie zawyża cenę swoich produktów, żeby potem móc zrobić dużą przecenę i ludzie kupowali przekonani, że kupują wartościowe kaski w okazyjnej cenie.

tak serio to Jenes, ja nie wiem skąd u Ciebie po lekturze tego wątku zrodził sie pomysł że AGV jest dobre, ja śledzę ten temat i mam przeciwne zdanie, częściej sie tu spotkałem z narzekaniem na te kaski, że słabo wykonane.

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też mnie to zdziwiło ze dałem za kask ponad 1000zł mowa o XR1000 i tez szyba nie przystaje idealnie do uszczelki. ale kask przynajmniej shoei trzeba skrecic jak sie go kupiło jest do tego specjalny kluczyk plastikowy i trzeba dokrecic 4 sruby! pojezdzic 1-2dni i znów skrecic!

zrobiłem tak i szyba idelanie przystaje do uszczelki!! pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGV to qpa.

O tej uszczelce to prawda:

www.agv.com/PICTURES/SYMBOLS/Visiere_Shield_User_Guide.pdf

 

Taki zestaw do nabycia za ponad 100zł. Można ponoć dopasować wizjer do uszczelki. Tylko jest nie do kupienia w Polsce do marca, bo AGV musi ich naprodukować! lol

Kolesiowi odesłałem swój kask AGV Airtech, pod koniec listopada, do tej pory czekam. Bo gość jest bałwanem do potęgi.

Mówiłem mu, że wiatr chula w kasku, bo szyba nie przylega do uszczelki, wysłałem i koleś mówił, że się wpierw przejedzie w nim.

Przejechał się i pado: "Ale hałas zawsze będzie, odgłosy silnika będzie słychać"

Gadaj z dupą, to cię osra. W końcu miał w połowie grudnia posłać znajomemu co dysponuje ową szybą do regulacji.

Jedno wiem napewno. W AGV już się nie właduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nolan N93E!!!!!!! mówię wam!!!!! Tylko nolan N93!!!!!! (no,chyba, że N94 ;) )

.................

tak serio to Jenes, ja nie wiem skąd u Ciebie po lekturze tego wątku zrodził sie pomysł że AGV jest dobre, ja śledzę ten temat i mam przeciwne zdanie, częściej sie tu spotkałem z narzekaniem na te kaski, że słabo wykonane.

Nie wiem ale jakoś to mi utkwiło w pamięci, o Nolanie prawie nic a AGV wychwala połowa ludzi, narzekają też ale nie sądziłem że na takie za 1500zł, gdzieś też było stwierdzenie że lepszy niż N81, ale z tego co widze to raczej nie ma szans.

Sam się zainteresuje N93, lub 94, bo jak widziałem w sklepie to wszystko ta jest jak należy i cena chyba bardziej ludzka. A kto to widział żeby do takiego drogiego kasu dokupować jakieś pierdoły do poprawki, regulacja jak niby w Shoei jest możliwa to jeszcze, chociaż wszystko powinno być na tip top.

I dlaczego nikt nie pisze jak się sprawują kaski w deszczu, nie jest to może za częsta sytuacja ale jednak występuje, wtedy dopiero jest prawdziwy test na parownie szybki (nolan wyrabia dopóki wkład się nie odkształci :lapad:, a to chwile trwa, i nie kosztuje 250zł) a nie w sklepie sprzedawca chuchnie i mówi że jest dobrze, bo nie zaparował przecież :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj helm to shoei xr1000, ma fajny ksztalt, dobra wentylacje, plusem jest szybka ktora szybko i latwo sie zdejmuje/wymienia, pozatym mozna ja zostawic uchylona na 1 zabek i sie nie zamyka/otwiera sama niezaleznie od predkosci (testowane tak do 150)

minusem moze byc zapiecie starego typu DD (nie dla mnie) i parujaca szybka, ale na to jest "Yoshimoto Anti-Fog" i odrazu lepiej.

W mojej ocenie jest to lekki i cichy kask.

Ponadto slyszalem dobre opinie o AGV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić w najbliższym czasie kask i wybrałem wstępnie kilka:

 

Nolan N62

http://www.louis.de/_1045d71ce864706175a14...artnr_gr=203860

Minus taki, że trzeba dokupić szybkę wewnętrzną, czyli dodatkowo 80zł i razem wyjdzie 600zł.

 

Nolan N84

http://www.louis.de/_1045d71ce864706175a14...artnr_gr=204442

Słyszałem i wyczytałem z testów, że jest bardzo dobry, aerodynamika jest ok i jest cichy :icon_twisted:

Minus taki, że musiałbym poczekać, aż pojawi się "M" :biggrin:

 

Scorpion EXO-400

http://www.louis.de/_1045d71ce864706175a14...artnr_gr=203792

Ma w sumie wszystko czego potrzeba, bo jest całkowicie wyciągany środek, antifog itp.

 

Który z nich wybrać?

Chyba, że polecicie mi coś innego w cenie +-600zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...