Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

mam jeszcze zapytanie do forumowiczów używających airohy :crossy:

 

http://www.uhma-bike.pl/akcesoria_foto.php?id=10421 coś na forum zanlazlem juz o tym kasku <------- AIROH WARRIOR / srebrny , jak na foto, natomiast chciałem spytac o spisywanie sie tego kasku w realu . Co o nim myslicie? na allegro są warriory 2 czarne/ natomiast ile cenicie Warrior taki jak na foto.

 

tak sobie ot poprostu mysle na temat tego airoha :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu Padło pytanie o kask AGV S4 i nie było odpowiedzi.

 

A że kask mi sie podoba wizualnie zacząłem szperać po necie i znalazłem na stronce

Kliknij tu -> Stronka

Nastepujacy opis użytkownika S4-ki

 

Witam,

Od ok 2 miesięcy mam AGV S4. Kask bardzo wygodny, lekki i ogólnie

fajny. Poprzednio kilka lat jeździłem w kasku ,,KIWI". Przy

porównaniu tych dwóch kasków AGV jest zdecydowanie za głośny.

Myślę, że powodem tego jest duża przerwa między szybką a kaskiem

przy zawiasach. Wczoraj machnąłem sobie 400 km przy naprawdę DUŻYM

WIETRZE i komfort kończył się przy 100 km/h, a powyżej 140 to mi

mało głowy nie rozerwało. Gdy nie wieje jest znacznie lepiej. Ale

KIWI jest (a raczej był - bo firma padła) zdecydowanie cichszy.

Może jestem zbyt wymagający i mam zbyt małe doświadczenie z

różnymi kaskami (tylko 2 do tej pory)... . Zdecydowaną zaletą jest

to, że kask ten ma 2 wielkości skorupy, a zatem większe rozmiary są

po prostu głębsze. Mierzyłem wiele innych kasków w rozmiarze L i

ten jest jednym z głębszych.

Ogólnie jestem zadowolony jeśli chodzi o wygodę, łatwość

zapinania, stylistykę, ale na długie traski (szczególnie w wietrzną

pogodę) to chyba sobie stopery do uszu będę wkładał :) .

 

Grass_XJ900S

 

Ja osobiście spasowałem bo szukam w miare cichego kasku

 

Pozdrawiam Adam B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Szanowne Forum!!! Jestem od 2 tygodni posiadaczem Yamaszki FZ6S Fazer '04 w kolorze czarno-srebrnym.... przyszedł czas na zakup kasku.... chciałbym integralny, czarny albo czarno-srebrny. Jaki kask w rozsądnych pieniążkach proponujecie???? chciałbym taki, aby szybka nie parowała i był w miarę cichy i lekki... P.S. W temacie moto jestem zielony, proszę o zrozumienie.... :)

 

witam Szanowne Forum!!! Jestem od 2 tygodni posiadaczem Yamaszki FZ6S Fazer '04 w kolorze czarno-srebrnym.... przyszedł czas na zakup kasku.... chciałbym integralny, czarny albo czarno-srebrny. Jaki kask w rozsądnych pieniążkach proponujecie???? chciałbym taki, aby szybka nie parowała i był w miarę cichy i lekki... P.S. W temacie moto jestem zielony, proszę o zrozumienie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mierzylem agv z k-series bardzo wygodny kask, jak na moją glowe. kupilem airtecha bo dostalem upust :biggrin: i wogole bardziej mi sie podobal zewnetrznie. jak chcesz to ci go moge odsprzedac. 550zl rozmiar xl. widac go na DT jak sobie wisi :biggrin:

 

Już sprzedajesz ???? Czemu ,jak taki fajny :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boss 530 to nowa wersja bossa 4000. mam bossa 4000 - troche halasliwy, niby mam rozmiar na moja glowe, a jednak powyzej 160 czuja jaki mi glowa rusza jesli sie wynurze nad owiewke. Dobre zapiecie, dobra wentylacja i rewelacyjny antifog. MI niestety sie wizjer rozszczelnil (podwoja szybka) i kask paruje ponizej zera miedzy szybkami i w mocnej mgle - ale to juz chyba ekstremalne warunki sa. Poza tym mam wrazenie ze skorupa jest jakby wieksza w stosunku do pozostalych kasków. Minusem jest rowniez brak jakiejs oslony brody - strasznie wieje bez kolnierza czy kominiarki. NIe wiem jak to sie ma do 530 - moze tam juz troche poprawiono aerodynamike. Kask dobry ale troche drogi jak na to co oferuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze uvex to duzo wyzsza polka niz hjc... przynajmniej model 520 lub 530. Ja za bardzo nie mam jak porownac uvexa w stosunku do innych kaskow - to jest moj pierwszy. Zastanawialem sie nad zakupem 530 na drugi baniak... ale troche sie wystraszylem jak mi sie wizjer rozszczelnil po 3 miechach uzytkowania w nowym kasku, a biorac pod uwage ze jezdze w okularach, wiec nie zalezy mi koniecznie na super antyfogu bo okulary i tak mi zaparuja (w tym pomimo rewelacyjnego antyfoga i tak musialem podnosci wizjer ze wzgledy na okulary) to na drugia kask raczej wybiore caberga 505 chrono (ostatnio ogladalem u kawalera - calkiem przyzwoity) ze wzgledu na blende i fajny wyglad, albo KBC ktory podobno jakosciowo wypada jeszcze lepiej od caberga a dostepny jest w tej samej cenie - niestety nie mialem mozliwosci pomacac, wiem tylko ze maja super grafiki i sa malo znane na naszym rynku

Edytowane przez popek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvex Boss 530 nie ma podwojnej szyby wiec nie ma obaw ze sie cos rozszczelni, oprocz tego jest troche smuklejszy niz Boss 4000, wiec moze bedzie troche lepiej z aerodynamiką. W tej chwili mamy w promocji ostatnie sztuki za pol ceny sklepowej - wiec jesli ktos jest zainteresowany - prosze na priv.

 

Popek broń Cię boże przed Cabergiem 505 jak chcesz mieć antifoga i szczelną szybkę !!! , wykonanie w porównaniu z Bossem też pozostawia sporo do życzenia. Dużo lepszy (ale i drozszy) jest Caberg 104 - tego mogę polecić, tylko ta cena - ok 750zł.

KBC miałem w rękach i przyznam że wygląda to nieźle jeśli chodzi o jakość.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich poszukiwaczy dobrego kasku dla siebie. Ponieważ jak każdy motocyklista byłem w podobnej sytuacji jak Wy postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami. W moich poszukiwaniach oscylowałem w kwocie do 600zł.

Kilka uwag na wstępie:

1. wszelkie opisane poniżej wrażenia są absolutnie obiektywne i każdy może mieć inne zdanie

2. jeśli nie stać Cię na nowy kask ze średniej półki, to kup używany, a nie wybieraj taniutkiego plastikowego garnka za 100zł, nawet stary i powycierany kask ale markowy zapewni Ci lepsze bezpieczeństwo

3. NIGDY nie kupuj kasku który nosi ślady uczestnictwa w wypadku!!!! 100% bezpieczeństwa jest gwarantowane do pierwszego uderzenia.

4. Jeśli nie masz wyjścia i wyboru kup za duży rozmiar, NIGDY za mały. Pianka wewnętrzna nie może być zciśnięta, najwyżej dołożysz piankę pod wkładkę.

 

Udało mi się mieć na głowie w tym sezonie poniższe modele kasków. Szukałem czegoś co będzie mi pasowało i co nie zleci z głowy przy prędkościach powyżej 240km/h.

Niestety i stety... zaczynałem sezon w SHOEI XR-1000, niestety z przyczyn finansowych musiałem go sprzedać, nie będę o nim pisał ponieważ jest to zupełnie inna półka i cenowa i jakościowa. Naprawdę trudno było cokolwiek dopasować do głowy mając chwilę wcześniej XR-1000 na głowie.

 

Usłyszałem że Nitro to kaski angielskie robione na wzór SHOEI-a

 

NITRO N610 oraz NITRO N800V oba kaski w zasadzie nie wiele się różnią, niższy model nieco głośniejszy ale za to 800tka ma system stabilizujący kask na głowie przy dużych prędkościach. Kaski dobrze wykonane, trochę cieżkie, ale złego słowa nie powiem. Miałem taż jeden z modeli NITRO 800 o jeden rozmiar za duży, okazyjnie kupiłem używany. Mam obwód głowy 59cm czyli zgodnie z wymiarówką L ale kask był XL. Niewielka różnica.

 

AGV K-SERIES widząc na głowie Valentino Rossiego napis AGV pomyślałem żeby przekonać się co warta jest ta firma. Kupiłem nowego K-SERIES lekko powyżej 500zł. Pierwsze wrażenie odstraszające, skorupa jakby się miała rozpaść a wnętrze jakby przed chwilą pośpiesznie składane, dolna krawędź opatrzona wstrętną gumową taśmą. Tył kasku ocierał mi kołnierz kurtki i guma piszczała niemiłosiernie. Kask głośny, podwiewał od przodu. Wielkie rozczarowanie.

 

UVEX FLASH Uvex, dobra niemiecka marka - pomyślałem. Faktycznie, nawet ta średnia półka okazała się całkiem fajna. Lekkość jaką się czuje z tym kaskiem na głowie jest nie do opisania. Jednak ma się wrażenie że od dołu nic nie ma. Podwiewa i jest głośno. Rewelacyjny wizjer. Ogólnie bez rewelacji.

 

NOLAN N61 Przd laty miałem Nolana i kupiłem tego trochę w akcie desperacji, znowu nie miałem kasy, kupiłem używkę ale w b.dobrym stanie. Kask z dobrym nawiewem, szybko trochę za bardzo parująca ale bez przesady. Nie podwiewa od spodu, dobrze trzyma się na głowie przy dużych prędkościach.

Mam go w tej chwili i uważam za naprawdę fajny kask.

 

NITRO X512 - kask otwarty z szybą i daszkiem, na upalne dni postanowiłem spróbować coś otwartego. Ten model zwala z nóg. Dość długa szyba, daszek z wlotami powietrza dociska kask do łba. Naprawdę super kask w tej klasie.

 

SHOEI XR-800 udało mi się okazyjnie kupić ten kask, nic nie wiem o nim, poza tym że firma przemawia sama za siebie. Gdy przetestuję to chętnie podziele się wrażeniami. Nie wiem czy ten model ma jakieś porównanie z XR-1000. Zobaczymy.

 

nie piszcie odpowiedzi w stylu "co Ci tam podwiewa?pajacu, przecież mam taki kask i jest najlepszy"

to moje subiektywne odczucia, wiadomo że każdemu producentowi zależy na jak najlepszej sprzedaży, niestety nie idzie to często razem z jakością. nie każdy kask który dla przykładu ma napis AGV to ten sam kask w którym jeździł Rossi :icon_mrgreen:

warto jednak odłożyć więcej kasy i celować w przedziale powyżej 1000zł

PAMIĘTAJ KASK MA URATOWAĆ CI ŻYCIE

nie ważne czy będzie miał wzór malowania taki czy inny, koko-jumbo czy logo Red Bull, ma mieć atest!!!

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W niedługim czasie zamierzam kupić mój pierwszy kask. Magiczna kwota to 1000pln (ostateczna).

Szukam: zamkniętego, wygody, dobrej jakości wykonania(względem ceny oczywiście), przyzwoitej ochrony przed hałasem (choć wielkie prędkości na razie będą mi obce, myślę że do ok. 130km/h musi być znośnie), oraz dobrej wentylacji.

 

Pomożecie? :icon_evil:

 

Korzystając z okazji że w intermotors mają obniżkę wybrałem sobie kilka:

1. agv stealth (podoba mi się malowanie arabesque, cena 859 czyli całkiem przyzwoicie);

2. agv s4 (tak jak w poprzedniku podoba mi się wygląd i cena: 850zl, ok. 750zl na allegro);

3. agv pro, malowanie black/gun metal, ew. racing (wolałbym inne malowanie ale cóż, cena to 1070zl(to 70zl jestem w stanie dołożyć, z wielkim bólem się zapożyczę jeżeli będzie to możliwe), warto dokładać?;

4. nolan n84 (ninja, cena ok 850zl);

5. uvex boss 520 cena ok 800zl, może 530 ale to już będzie ok 1100zl.

 

Mam jeszcze pytanie o zakupy w niemczech, mój ojciec pracuje obecnie w kolonii. Czy jest możliwość kupić tam taniej? ebay.de i reszta sklepów internetowych odpada.

 

Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...